Gwiazdy

Rosyjska pianistka, która łączy rocka z klasyką, bije rekordy popularności. Jej nagrania oglądają miliony internautów

Gwiazdy

Alexandra Kuznetsova "Gamazda" to 30-letnia pianistka, która wykonuje covery znanych zespołów rockowych. Jej aranżację "In The End" zespołu Linkin Park wyświetliło ponad 9 milionów internautów, a na wykonanie "Can't stop" zwrócił uwagę sam zespół The Red Hot Chili Peppers. Poznajcie historię utalentowanej Rosjanki.

Alexandra Kuznetsova "Gamazda" - kim jest?

Alexandra Kuznetsova "Gamazda" swoją artystyczną przygodę rozpoczęła w wieku 3 lat. Jej rodzice byli muzykami i zdecydowali, że swoją córkę również będą kształcić w tym kierunku. To był strzał w dziesiątkę. Bo dziś o Rosjance pisze cały świat. Media okrzyknęły ją -"jedną z najbardziej utalentowanych pianistek".

- Jestem niezmiernie szczęśliwa, że moje wykonania, aranżacje znajdują odbiorców. To mnie motywuje, by robić wciąż więcej i więcej. Szukać nowych pomysłów – zadeklarowała Alexandra w rozmowie z Bianką Zalewską dla Dzień Dobry TVN.

Od muzyki klasycznej po rock

Choć obecnie Alexandra Kuznetsova "Gamazda" przede wszystkim skupia się na utworach rockowych, to wcześniej bliższa jej była muzyka klasyczna.

– Uwielbiam wiele rockowych kawałków, ale mam wykształcenie klasyczne. Ukończyłam Konserwatorium Moskiewskie. Byłam przyzwyczajona grać muzykę klasyczną, ale potem zdecydowałam się spróbować czegoś, co naprawdę lubię. To było niesamowite, że na fortepianie mogę grać utwory rockowe. Bardzo lubię grać The Cranberries – "Zombie". Słucham tego ciągle. Lubię też Rammstein i podoba mi się wiele kawałków zespołu Metallica - tłumaczyła.

"Can't stop" The Red Hot Chili Peppers

Na covery Alexandry uwagę zwrócił zespół The Red Hot Chili Peppers. W mediach społecznościowych udostępnili kawałek "Can't stop" w wykonaniu pianistki. – To było coś niesamowitego. Do tej pory przechodzą mnie ciarki. Potem jeszcze skomentowali pod moim coverem na YouTubie. Coś pięknego - mówiła szczęśliwa pianistka.

Na tę chwilę "Gamazda" wykonuje wyłącznie covery, ale jak przyznała w rozmowie z Bianką Zalewską, nie wyklucza, że w przyszłości sama coś stworzy. - Za pomocą muzyki mogę przekazywać różne emocje. Nawet te, których nie da się wyrazić słowami -przekonywała.

Posłuchajcie w materiale wideo, jak gra utalentowana pianistka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Filmy biograficzne o kultowych muzykach. "Podobno Val Kilmer tak mocno wczuł się w rolę, że po zakończeniu wymagał pomocy psychiatry"

Paweł Tur w utworze "Labirynty". "Kiedy śpiewam, myślę o sytuacjach, na które nie jesteśmy przygotowani"

Angelina Jolie ma nowy tatuaż. Jego znaczenie może być pewną sugestią

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Bianka Zalewska

Pozostałe wiadomości