Ola Szwed zarywa noce, by przerabiać ubrania. "Nie umiem szyć na maszynie. Wszystko robię ręcznie"

Autor:
Berenika
Olesińska
Własnoręcznie szyje i przerabia ubrania
Własnoręcznie szyje i przerabia ubraniaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Aleksandra Szwed poświęciła kilkaset godzin na stworzenie wyjątkowych kreacji scenicznych. Wykorzystując minimalne umiejętności krawieckie, samodzielnie, bez używania maszyny do szycia, przerabia gotowe stroje, by nadać im nowego charakteru i sprzeciwić się marnotrawstwu materiałów, a tym samym zadbać o ekologię. O miłości do tzw. remade'u opowiedziała w Dzień Dobry TVN. Przy okazji zaprezentowała własne projekty.

Aleksandra Szwed projektuje i szyje kostiumy sceniczne

Niewiele osób wie, że Aleksandra Szwed oprócz grania w serialach, śpiewania oraz występowania w telewizji i w teatrze zajmuje się hobbystycznie własnoręcznym przerabianiem ubrań. Jak podkreśla, stroje, które wychodzą spod jej rąk, można zaliczyć wyłącznie do mody estradowej, nie prywatnej. W sukienkach swojego projektu zdążyła już pokazać się na kilku branżowych imprezach. Jej przygoda z tzw. remadem rozpoczęła się, gdy zawodowe krawcowe odmówiły aktorce współpracy.

- Dotarło do mnie, że nikt nie wejdzie do mojej głowy i nie zrobi tego tak, jak chcę. A nie mogę oczekiwać od profesjonalnych projektantów, którzy tworzą swoje kolekcje i mają swoją wizję artystyczną, że będą pełnić rolę krawców. A kiedy kolejna krawcowa mi powiedziała, że tak się nie da, tak się nie robi, to stwierdziłam, że chyba trzeba wziąć sprawy we własne ręce - opowiada celebrytka.

Gwiazda przekonuje, że lekkiego ingerowania w kupione wcześniej ubrania może podjąć się dosłownie każdy. Nie potrzebne są do tego wybitne zdolności. - Ja nie umiem szyć na maszynie. To wszystko robię ręcznie. A moja umiejętność szycia ręcznego ogranicza się do trzech podstawowych ściegów - ocenia.

Modowe projekty Aleksandry Szwed

Aleksandra Szwed zaprezentowała widzom Dzień Dobry TVN kreacje, które własnoręcznie przerobiła bądź uszyła z kilku kupionych ubrań. Szczególnym sentymentem celebrytka darzy czarną suknię balową - pierwszy projekt, którym oficjalnie pochwaliła się światu.

- To jest pierwsza suknia, którą zrobiłam od A do Z. Rozebrałam poprzedniczki na części pierwsze, użyłam materiał i zszyłam to wszystko. Każdy szew po swojemu. Ponieważ jeszcze nie mam umiejętności gorseciarki, więc po prostu osadziłam to wszystko na gotowym gorsecie. Uważam, że używanie baz, żeby coś takiego zrobić, to bardzo dobre rozwiązanie. Podejrzewam, że każda krawcowa, która zobaczyłaby to od spodu, dostałaby zawału, ale to nie o to chodzi - komentuje aktorka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości