Agnieszka Więdłocha w pierwszym wywiadzie po urodzeniu córki. "Boję się myśleć o przyszłości, która ją czeka"

Agnieszka Więdłocha w Dzień Dobry TVN

Agnieszka Więdłocha kilka miesięcy temu została mamą. Znana ze skrytości aktorka zdecydowała się opowiedzieć o swojej córce w pierwszym wywiadzie po porodzie. Jakie wartości chce jej wpoić?

Mim ogromnej popularności Agnieszka Więdłocha z powodzeniem strzeże swojego życia prywatnego. Pod koniec ubiegłego roku aktorka po raz pierwszy została mamą. Razem z mężem, Antonim Pawlickim, powitali na świecie córkę, o czym media dowiedziały się dopiero kilka tygodni później. Gwiazda, w odróżnieniu od większości koleżanek z branży, nie zdecydowała się jeszcze na pokazanie pociechy w mediach społecznościowych. Dopiero teraz, w wywiadzie dla "Twojego Stylu" opowiedziała więcej o macierzyństwie.

Agnieszka Więdłocha pierwszy raz o córce

Tematem przewodnim rozmowy były kobiety. Gwiazda wspomniała oczywiście o swojej córce. Jak mówiła, narodziny dziecka to "największe szczęście" jakiego mogła doświadczyć. Gwiazda niepokoi się jednak o los pociechy. Martwi ją nie tylko obecna sytuacja Polek, ale też problemy cywilizacyjne, z którymi boryka się cały świat.
- Z jednej strony boję się myśleć o przyszłości, która czeka moją córkę. Ale z drugiej mam nadzieję, że jej pokolenie będzie miało więcej rozsądku i świadomości, żeby zmienić ten świat na lepszy. Już teraz młodzi pokazują, że są odważni i nie chcą się godzić z ograniczaniem wolności. Widać to na ulicach podczas marszów Strajku Kobiet, czy strajków klimatycznych - wyznała.

Jak Agnieszka Więdłocha chce wychować córkę?

Aktorka nie ukrywa, że kobiety odgrywają bardzo ważną rolę jej życiu. Sama może pochwalić się bliską relacją, zarówno z mamą, jak i babcią. Na co dzień korzysta też ze wsparcia przyjaciółek.
- Tworzymy "bandę", choć się różnimy. Mamy inne podejście do rodziny, związku, kariery. Ale stoimy za swoimi plecami - powiedziała w "Twoim Stylu".
Mimo że córka Agnieszki Więdłochy ma dopiero kilka miesięcy, to świeżo upieczona mama już teraz wie, jakie wartości chce jej wpoić.
- Marzę, by była niezależna i sprawcza. Solidarna z innymi kobietami. (...) Trzeba mieć swoją przestrzeń, pieniądze, wolność. Nie uzależniać się od mężczyzny, mimo, że się go kocha. I to też chciałabym przekazać córce - podsumowała w wywiadzie.
Młodym rodzicom życzymy, jak najwięcej przespanych nocy, a córce dużo zdrowia!
Zobacz wideo: Więdłocha, Perchuć i Zakościelny - czym jest dla nich przyjaźń?
Zobacz też:
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Autor: Mateusz Łysiak
Źródło: "Twój Styl"

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości