Rozrywka

Kobiety pokochały "nieładne" rysunki Kamili Szcześniak. "To się zaczęło od złamanego serca"

Rozrywka

Kobiety pokochały "nieładne" rysunki Kamili Szcześniak. "To się zaczęło od złamanego serca"

Jej rysunki zna większość kobiet w Polsce. Teraz Kamila Szcześniak wydała książkę "Nieładnie", w której znalazło się 160 szczerych do bólu obrazków. W swojej twórczości artystka żartuje z siebie i pokazuje kobiecą codzienność w krzywym zwierciadle.

Kamila Szcześniak nieładnie rysuje

Kamila Szcześniak od kilku lat prowadzi instagramowe konto @nieladnierysuje, na którym publikuje swoje rysunki przedstawiające prozę kobiecego życia. Internautki oszalały na punkcie jej twórczości. Konto artystki śledzi już ponad 100 tys. osób. Co skłoniło ją do wyrażenie siebie w ten sposób?

- To się zaczęło od złamanego serca. Przed trzydziestką rozpadł się mój długoletni związek. Mieliśmy brać ślub, potem się okazało, że ślubu nie będzie. Moje koleżanki wrzucały do sieci zdjęcia bobasów, a ja siedziałam sama w kawalerce i myślałam: przegrałam życie. Te rysunki to był mój sposób na odreagowanie - wspominała rysowniczka.

Co ciekawe, historia ma happy end. Dziś ten sam mężczyzna mieszka z Kamilą i jest ojcem jej dziecka.

Nieładne rysunki podbijają Instagram

Początkowo artystka rysowała dla siebie, dziś tworzy zabawne obrazki dla wszystkich kobiet, które nie potrafią sprostać oczekiwaniom stawianym przez mężczyzn, media i środowisko pracy. Codziennie dostaje setki wiadomości od swoich obserwatorek, które piszą, że utożsamiają się z jej memami.

Rysowanie i wychowywanie dziecka to nie jedyne zajęcia Kamili Szcześniak.

- Wykładam na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu projektowanie produktu i rysunek projektowy. Robię też doktorat - mówiła w naszym studiu.

Życzymy samych sukcesów!

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
48
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0