Gwiazdy

  Gwiazdy

  Zespół Andy to pierwszy w Polsce zespół, w którym grają, komponują i śpiewają wyłącznie dziewczyny. W jego skład wchodzą: Ania Dziewit (gitara i śpiew), Joanna Hedemann (bas), Kasia Krawczyk (perkusja) oraz Bożena Pająk (gitara). Specjalnie dla naszych widzów udało nam się namówić dziewczyny na występ.

  Gościem Dzień Dobry TVN był Marek Oleszczak, kontrowersyjny niemiecki komik polskiego pochodzenia, który znany jest niemieckiej publiczności, jako Marek Fis.

  Zbigniew Wodecki wystąpi w roli Belzebuba w Teatrze STU. Choreografię do tego przedstawienia przygotowuje Piotr Galiński.

  Zespól Behemoth powstał trzynaście lat temu. Na koncie ma już dziesięć płyt. Ich najnowszy album „Evangelion” jest ich największym sukcesem. Potwierdza to fakt, że krążek otrzymał w Polsce status złotej płyty. Sale koncertowe podczas europejskiego tournee zespołu są wypełnione po brzegi. W Dzień Dobry TVN przedstawiamy ekskluzywną relację z koncertu Behemotha w Monachium.

  Radosław Majdan przed tygodniem w "Tańcu z gwiazdami" wyznał, że gdyby nie był piłkarzem na pewno byłby muzykiem rockowym i grałby na gitarze. W Dzień Dobry TVN spełniliśmy jego marzenie. Kinga Burzyńska zabrała Majdana na lekcję gry na gitarze u Jacka Królika, jednego z najlepszych polskich gitarzystów sesyjnych.

  Od samego rana z kamerą Dzień Dobry TVN gościliśmy w domu Magdy Steczkowskiej. Wokalistka zespołu Indygo wraz z rodziną oprowadziła nas po domu i poczęstowała pyszną kawą.

  Agnieszka Radwańska zarobiła w tym sezonie 1,61 miliona dolarów. Tym samym zajęła 11 miejsce na liście najlepiej zarabiających tenisistek. Zaraz po powrocie z ostatniego turnieju, a więc z Dauhy trafiła do krakowskiej kliniki specjalistycznej gdzie przeszła zabieg, w wyniku którego usunięto przyczyny stanu zapalenia ścięgna palca w prawej dłoni. Postanowiliśmy sprawdzić co słychać u najlepszej polskiej tenisistki.

  Dieter Meier, multiefekcjonista, człowiek o wielu twarzach. Z jednej strony playboy, milioner i hazardzista, a z drugiej - wrażliwy artysta i muzyk. W październiku bieżącego roku, w 30-tą rocznicę powstania zespołu Yello, światło dzienne ujrzał nowy album „Touch Yello”. O życiu o golfie i o nowej płycie rozmawiał z artystą Bartosz Węglarczyk.

  O kulisach powstawania przeboju "Oko za oko" opowiedziała nam w studiu Dzień DObry TVN Justyna Steczkowska. Udało nam się też namówić artystkę na wykonanie piosenki specjalnie dla naszych widzów.

  Naszym i Państwa gościem była dziś Anna Dereszowska znana z ról m.in. w Lejdis i Nigdy nie mów nigdy. Aktorka odpowiedziała na czacie na Państwa pytania oraz opowiedziała o nowym serialu nad którym właśnie pracuje: Klub szalonych dziewic.

  Wspólnie ze scenarzystką Mirką Szawińską Hubert Urbański napisał 40 minutowy monolog o "Milionerach". W Dzień Dobry TVN mogliśmy się przekonać jak popularny prowadzący sprawdza się w roli komika.

  Australijskie koncerty Britney Spears w ramach trasy "Circus" wywołały ciekawą dyskusję. Czy publiczność na koncertach, podczas których wykonawca śpiewa z playbacku, powinna czuć się oszukana? Australijska polityk Virginia Judge uważa, że tak. Jeżeli wydajemy 200 dolarów na bilet, mamy prawo oczekiwać występu na żywo. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy piosenkarki: Irenę Santor i Ewelinę Flintę oraz redaktora naczelnego "Machiny" Piotr Metza.

  Marcin Sawicki rozmawiał z Maciejem Zieniem tuż przed premierą multimedialnego wydarzenia operowego – spektaklu „Kurt Weill”. Premiera odbędzie się dziś w Teatrze Wielkim Opery Narodowej. Maciej Zień zaprojektował kostiumy do tego spektaklu.

  Nasza reporterka Anna Wendzikowska była w Londynie na premierze "Opowieści wigilijnej". W Dzień Dobry TVN prezentujemy reportaż z premiery.

  Wczoraj wieczorem odbyła się gala Złote Kaczki 2009 roku. Złote Kaczki to najstarsze polskie nagrody filmowe przyznawane od 1956 roku. Krystyna Janda została podwójną laureatką Złotych Kaczek 2009. Aktorka zdobyła statuetkę dla najlepszej aktorki polskich filmów historyczno-kostiumowych za role w "Człowieku z marmuru" oraz "Przedwiośniu". Krystyna Janda otrzymała również nagrodę dla najlepszej aktorki sezonu 2008/2009 za rolę w filmie Andrzeja Wajdy "Tatarak".

  Poseł Janusz Palikot nie rusza się nigdzie bez swojego ochroniarza, ponieważ od pewnego czasu otrzymuje listy z pogróżkami. Autorem gróźb jest fan ojca Tadeusza Rydzyka. Aktorka Ada Fijał także miała swoich psychofanów. Jeden nękał ją e-mailami, inny dzwonił po kilkanaście razy dziennie. O najsłynniejszych przypadkach prześladowań osób publicznych porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z naszymi gośćmi: Andrzejem Brzuszkiewiczem, dziennikarzem TVN24 i aktorką Adą Fijał.

  Kabaret "Paranienormalni" tworzy czterech artystów: Igor, Robert, Rafał i od niedawna Michał. Grupa powstała w Jeleniej Górze w roku 2004, jak twierdzą założyciele, "z woli niebios i determinacji Igora". Kabaret "Paranienormalni", po 5 latach działalności scenicznej, wydaje płytę DVD ze swoimi skeczami. Płyta ukaże się w sprzedaży 3 grudnia.

  Maciej Zień zaprezentował wczoraj na deskach Teatru Wielkiego Opery Narodowej kolekcję wiosna-lato 2010. Było to przedsięwzięcie, do którego produkcji zaangażowano ponad 200 osób. Pokaz uświetniła muzyka na żywo, którą specjalnie na tę okazję skomponował Antoni Łazarkiewicz. Kobieta Zienia na wiosnę/lato 2010 "to postać wyrazista niczym szafirowe chabry w zbożu".

  Czy osoba, z której "robi się gwiazdę" musi mieć jakiś talent, czy wystarczy tylko dobry PR? Ile kosztuje zrobienie z kogoś gwiazdy? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN Macieja Durczaka, menadżera gwiazd, Piotra Ostracha, doradcę medialnego Fabryki Kontaktów oraz Janusza Józefowicza, dyrektora artystycznego teatru Studio Buffo.

  Aktor Robert Moskwa od wielu lat z sukcesami trenuje karate. W miniony weekend ruszyły warsztaty samoobrony dla kobiet, które prowadzi właśnie Robert Moskwa i jego trener Maciej Grubski. Uczestniczki zajęć, poznały techniki obrony, w których wykorzystywane są przedmioty znajdujące się w torebce każdej kobiety. Olga Borys i Edyta Herbuś podzieliły się w studiu Dzień Dobry TVN wrażeniami z zajęć.

  Anna Wendzikowska rozmawiała z aktorką z okazji pojawienia się w naszych kinach świątecznego filmu "Cztery gwiazdki".

  Anna Maria Wesołowska była zaskoczona propozycją udziału w tym programie, bo zupełnie nie czuje się gwiazdą, to dla niej element pracy. Na planie udzieliły się jej nerwy Damiana. Jak oboje wspominają wspólnie spędzony dzień?

  Czy koniec kariery sportowej wiąże się z wycofaniem z życia zawodowego? Z Małgorzatą Glinką-Mogentale i Mariuszem Czerkawskim porozmawialiśmy o tym w czym, oprócz sportu, się odnajdują.

  Kompozytor muzyki do „Prywatek” Ryszard Poznakowski twierdzi, że piosenka powstała na fali nostalgii wywołanej koncertem muzycznych dinozaurów w 86r. Poznakowski i autor tekstu Marek Gaszyński postanowili stworzyć utwór, który wyraziłby te wszystkie emocje.

  Kilka dni temu nasza pływaczka otrzymała Order Uśmiechu - jedyne odznaczenie przyznawane dorosłym przez dzieci. W dniu jej urodzin rozmawialiśmy z dnią o tym czym sobie na order zasłużyła i jakie ma plany na przyszłość. Za wypożyczenie unikalnego drzewka cytrynowego dziękujemy sklepowi <a href="http://cytrusik.pl">Cytrusik.</a>

  Danzel nagrał swój najnowszy teledysk do piosenki "What Is Life" w Rzeszowie. Nie tylko powstał w Polsce, ale jest również wyreżyserowany przez naszą rodaczkę, Kasię Litwin. Jest to pierwszy teledysk w dorobku artysty, który posiada tak rozbudowaną fabułę. Z piosenkarzem porozmawiamy o tym czemu akurat wybrał Polskę.

  W środę przyleciał do Polski Jan A.P. Kaczmarek specjalnie na nagrania muzyki do nowego filmu krakowskiej firmy Gremi Film Production Pt. City Island. Po raz pierwszy na tak szeroką skalę w amerykańską produkcję zaangażowana jest polska firma.

  Specjalnie dla Dzień Dobry TVN zespół All sounds allowed zagrał koncert przy użyciu dość nietypowych instrumentów...

  Najbardziej radosną noc w roku czyli sylwester spędzamy tradycyjnie na zabawie. Ci którzy chcą tej nocy zaszaleć mają ogromny wybór imprez sylwestrowych o bardzo szerokim wachlarzu cenowym. Swoje najlepsze bale sylwestrowe wspominali z nami: Bogusław Kaczyński, Jerzy Połomski i Jerzy Iwaszkiewicz.

  Mandaryna kończy z Kanclerz, Ibisz sie rozwodzi, a Żebrowski się zakochał - o wszystkim co wydarzyło się w świecie showbiznesu w ciągu ostatnich dni opowiedziałą nam Ewa Wojciechowska.