Gwiazdy i organizatorzy festiwali ogłaszają letnie koncerty. Kto i gdzie zagra?

Letnie koncerty 2021, ludzie tańczący w plenerze na koncercie
Fredrik von Erichsen/Getty Images
Źródło: Digital Vision
Zbliża się lato, a z nim zwykle festiwale, koncerty i inne masowe imprezy plenerowe. Trwająca drugi rok pandemia zmieniła niemal wszystko, do czego przywykliśmy – również możliwości i sposób uczestniczenia w kulturze i rozrywce. Jak będzie wyglądało lato 2021? Czy koncerty się odbędą? Kto je zapowiedział?

Lato 2021: czy koncerty się odbędą?

Obecnie coraz więcej gwiazd ogłasza swoje letnie trasy koncertowe. Robią to również organizatorzy niektórych festiwali. Informacje o koncertach publikowane są na profilach artystów w mediach społecznościowych oraz na oficjalnych stronach internetowych poszczególnych wydarzeń muzycznych. Poza indywidualnymi koncertami, planowanych jest już kilka festiwali. Podawane są konkretne daty, miejsca i ceny biletów, ale nadal nie ma pewności, czy rzeczywiście te wydarzenia będą mogły się odbyć. Za koncertami tęsknią nie tylko osoby, które przychodzą posłuchać muzyki i spotkać ulubionych muzyków na żywo, ale też sami artyści.

O swoich koncertowych planach informował ostatnio Dawid Podsiadło. Zapowiedział powrót na scenę i wyjaśnił dlaczego czerwiec nie jest jeszcze realnym terminem do zorganizowania występów.

Datami swoich koncertów i radością z tego faktu podzieliła się na swoim instagramowym koncie m.in. Katarzyna Nosowska:

Koncertować jeest bosko! - parafrazując Korę :) Chciałoby się sezon letni podsumować tymi słowami. Ach, jak bardzo by się chciało... Na myśl o tym czuję ekscytację podobną do tej, która przepełnia człowieka zakochanego - przed randką z oblubieńcem :) Jednocześnie się lękam, bo nie wiem czy jeszcze pamiętam, jak to się robi... Licząc, że z koncertowaniem jest jak z jazdą na rowerze (nigdy się nie zapomina) - czekam na nasze spotkanie.❤️

Czy w 2021 r. odbędą się festiwale?

Poszczególni organizatorzy postanowili zaplanować i ogłosić daty festiwali i koncertów. Jeśli sytuacja na to pozwoli, odbędą się te wydarzenia:

 • Letnie Brzmienia
  • Summer Sky Festival
   • Pol’and‘Rock Festival
    • Open’er Festival
     • Jarocin Festiwal
      • Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury
       • Męskie Granie

        W ramach Letniego Brzmienia ma się odbyć ponad 100 wydarzeń z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Od czerwca do sierpnia w dziewięciu polskich miastach (Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław) zaplanowano koncerty, na których wystąpić mają tacy artyści jak Nosowska, Brodka, Krzysztof Zalewski, Sanah, Ania Dąbrowska, Artur Rojek, Kwiat Jabłoni, Mrozu oraz wielu innych!

        Line up ma się różnić w zależności od miasta. Pełna rozpiska opublikowana została na stronie festiwalu Letnie Brzmienia. Zakończeniem całego cyklu letnich koncertów będzie dwudniowy finał – Letnie Brzmienia Festiwal na Błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie.

        Summer Sky Festival 2021 to letni cykl koncertów i spektakli, które również mają się odbyć największych miastach w Polsce. Jego głównymi gwiazdami mają być Kult i Nosowska.

        W tym roku, w przeciwieństwie do poprzedniego, kiedy wydarzenia przeniesiono do wirtualnej przestrzeni, ma się odbyć również największy polski festiwal muzyczny, czyli Pol’and‘Rock Festival. Już 27. edycja odbędzie się w dniach 29-31.07.2021 r. na Lotnisku Makowice-Płoty w województwie zachodniopomorskim. Na dużej scenie wystąpić ma między innymi Limp Bizkit. Obecność potwierdzili także: Dżem, Dubioza Kolektiv, Black River, Hańba!, Renata Przemyk, Morgane JI i Kasia Kowalska. Jak podają organizatorzy, na widowni festiwalu może być 20 tys. osób, które w czasie wydarzenia będą w pełni zaszczepione, oraz osoby, które z przyczyn niezależnych od nich nie mogą się zaszczepić – dzieci poniżej 12. roku życia, osoby zza granicy i ci, których kalendarz szczepień nie obejmuje, lub osoby, które z uwagi na stan zdrowia nie mogą się zaszczepić.

        Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury również ogłosiła listę artystów, którzy zapowiedzieli swoje występy od czerwca do sierpnia 2021 r. na gdańskim Placu Zebrań Ludowych. Są to m.in.: wspominani wcześniej Nosowska, Sanah czy Kwiat Jabłoni, ale też Kuba Badach, Paweł Domagała, Bitamina, FiszMrozu, Baranovski, LemON, czy Król. Jednocześnie organizatorzy zapowiadają, że lista artystów nie jest zamknięta i jeśli koncerty rzeczywiście będą mogły się odbyć, to będzie ich jeszcze więcej.

        Z kolei zaplanowany na 16-18 lipca 2021 festiwal w Jarocinie zapowiedział już takich artystów, jak Edyta Bartosiewicz, Daria Zawiałow czy Strachy na lachy.

        Na początku marca organizatorzy popularnego Open’er Festival zapowiedzieli, że tegoroczna edycja odbędzie się w innym, niż planowano, terminie: 30 czerwca - 3 lipca 2021 roku. Zaznaczyli jednak, że decyzja o ostatecznej formule wydarzenia zostanie podjęta później i z uwzględnieniem aktualnej sytuacji w kraju. Tu wystąpić mają przede wszystkim międzynarodowe gwiazdy muzyki, m.in.: The Killers, Kendrick Lamar, Twenty One Pilots, The Chemical Brothers, ASAP Rocky, FKA Twigs i inni.

        Tegoroczny festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice odbędzie się między 29 lipca a 1 sierpnia na trzech scenach w Strefie Kultury oraz w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Wystąpią m.in. Floating Points, GusGus live, Red Axes live, Andy Stott, Acid Arab, DJ Tennis, Gerd Janson, Kassa Overall, Jennifer Cardini, Afrodeutsche, Syny, Kukon and Julia Mikuła, Zdechły Osa, Lowpass Święty Bass. Organizatorzy poinformowali, że z powodu trwającej pandemii część zapowiedzianych wcześniej artystów, jak Underworld, The Streets, czy Cigarettes After Sex, zagra w Katowicach w 2022 r.

        Formuła festiwalu Męskie Granie została dostosowana do wymogów pandemicznych. Wydarzenie odbędzie się w Krakowie 6-7 sierpnia w Muzeum Lotnictwa, w Warszawie (13-14 sierpnia na Torze Służewiec, w Poznaniu 20-21 sierpnia w Parku Cytadela oraz Żywcu 27-28 sierpnia, Amfiteatrze pod Grojcem, skąd 28 sierpnia zrealizowany zostanie streaming na żywo. Podczas piątkowych koncertów usłyszeć będzie można Męskie Granie Orkiestra 2020, a towarzyszyć im będą m.in. Dawid Podsiadło, król, Jarecki, Bluszcz, ØRGANEK, Artur Rojek, Brodka, Ralph Kaminski, Maria Peszek, Natalia Przybysz.

        2021 bez Orange Warsaw Festival

        Organizatorzy jednego z największych festiwali w Polsce ogłosili, że tegoroczna edycja, wzorem poprzedniego roku, niestety się nie odbędzie.

        Niestety, dziś wiemy, że nawet przy spełnieniu optymistycznych wariantów zaszczepienia, w panującej obecnie rzeczywistości i uwarunkowaniach międzynarodowych, przygotowanie festiwalu w planowanym terminie nie jest możliwe. Oznacza to, że pomimo ogromnej i nieustannej pracy, 2021 będzie rokiem bez OWF.

        Wiele wydarzeń już planowano, zapowiadano, ale sytuacja zmuszała artystów i organizatorów do ciągłego przekładania i odwoływania. Zorganizowanie wszystkich obecnie planowanych wydarzeń w terminie to bardzo optymistyczny scenariusz, na który wszyscy zainteresowani z pewnością liczą. Tak jak w zeszłym roku, w tym również podczas koncertów plenerowych będzie obowiązywał pandemiczny reżim sanitarny. Informacje o wszelkich nakazach i zakazach są aktualizowane na stronach internetowych organizatorów, profilach społecznościowych oraz na poszczególnych wydarzeniach na Facebooku.

        Zobacz też:

        Dawid Podsiadło w czasie pandemii znalazł nowy zawód. Czekają na niego: "rozrywka, nagrody, sława, puchary"

        Superksiężyc 2021. Kiedy będzie można obejrzeć niesamowite zjawisko na niebie?

        Muzyka lat 70. – kto ją tworzył i wykonywał? Poznaj najgłośniejsze zespoły tamtych czasów

        Zobacz video: Odwołał występy od marca, a i tak zgarnął w tym roku 65 milionów funtów. Elton John najlepiej zarabiającym artystą koncertowym

        Autor: Diana Ryściuk

        Źródło: PAP

        Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision

        podziel się:

        Pozostałe wiadomości

        Świadczy usługi terapeutycznego przytulania. "Nie wykazuję żadnych emocji"

        Świadczy usługi terapeutycznego przytulania. "Nie wykazuję żadnych emocji"

        Projekt wakacji kredytowych na nowych zasadach?

        Projekt wakacji kredytowych na nowych zasadach?

        Grzegorz Głuszak ze łzami w oczach wspomina Komendę. "Wygrał z systemem, ale przegrał z chorobą"

        Grzegorz Głuszak ze łzami w oczach wspomina Komendę. "Wygrał z systemem, ale przegrał z chorobą"

        Mieszkanie razem czy osobno - co jest lepsze dla związku? Psycholog radzi

        Mieszkanie razem czy osobno - co jest lepsze dla związku? Psycholog radzi

        Ostatnia wizyta Tomasza Komendy w Dzień Dobry TVN. Cieszył się, że zostanie ojcem

        Ostatnia wizyta Tomasza Komendy w Dzień Dobry TVN. Cieszył się, że zostanie ojcem

        Rafał Collins o ostatnich chwilach Tomka Komendy. "Trudna sytuacja ciągnęła się już od grudnia"

        Rafał Collins o ostatnich chwilach Tomka Komendy. "Trudna sytuacja ciągnęła się już od grudnia"

        Wyceniono majątek syna Alicji Bachledy-Curuś. 15-latek może pochwalić się pokaźną sumą

        Wyceniono majątek syna Alicji Bachledy-Curuś. 15-latek może pochwalić się pokaźną sumą

        Jak działają internetowi dawcy nasienia? "Lepiej jest to zrobić metodą naturalną, ze zbliżeniem"

        Jak działają internetowi dawcy nasienia? "Lepiej jest to zrobić metodą naturalną, ze zbliżeniem"

        Kiełek czeka na adopcję

        Kiełek czeka na adopcję

        Ferie zimowe warto spędzić w Wiśle!
        Materiał promocyjny

        Ferie zimowe warto spędzić w Wiśle!

        Czy Kate Middleton jest w ciąży? "Król Karol chciałby znów zostać dziadkiem"

        Czy Kate Middleton jest w ciąży? "Król Karol chciałby znów zostać dziadkiem"

        Ubrania z drugiej ręki: hit czy kit?

        Ubrania z drugiej ręki: hit czy kit?

        Szymon Wydra w nowej roli. Młodzież nazywa go wujkiem. "To mnie inspiruje"

        Szymon Wydra w nowej roli. Młodzież nazywa go wujkiem. "To mnie inspiruje"

        Przeglądał mieszkania na sprzedaż. "Zdębiałem, jak to zobaczyłem"

        Przeglądał mieszkania na sprzedaż. "Zdębiałem, jak to zobaczyłem"

        Poduszki kontra zmarszczki. "To naprawdę wygodne"

        Poduszki kontra zmarszczki. "To naprawdę wygodne"

        Rafał Maślak ma swoje poranne rytuały. Jak dobrze zacząć dzień? "Zawsze to robię"
        Materiał promocyjny

        Rafał Maślak ma swoje poranne rytuały. Jak dobrze zacząć dzień? "Zawsze to robię"

        Agnieszka Chylińska o początkach kariery. "To było strasznie bolesne"

        Agnieszka Chylińska o początkach kariery. "To było strasznie bolesne"

        Tak Agnieszka i Wojtek ze "ŚOPW" świętowali 5. rocznicę

        Tak Agnieszka i Wojtek ze "ŚOPW" świętowali 5. rocznicę

        Kuchnia na zimowe szaleństwa. "Proteiny są dla nas niesamowicie ważne"
        Materiał promocyjny

        Kuchnia na zimowe szaleństwa. "Proteiny są dla nas niesamowicie ważne"

        Lekarze alarmują: to tykają bomba. Codziennie mamy z tym do czynienia

        Lekarze alarmują: to tykają bomba. Codziennie mamy z tym do czynienia

        Atuty województwa śląskiego. Tu warto przyjechać w każdą porę roku. "Jesteśmy gościnnym regionem"
        Materiał promocyjny

        Atuty województwa śląskiego. Tu warto przyjechać w każdą porę roku. "Jesteśmy gościnnym regionem"

        Cellulit nie musi być problemem. Sprawdź, jak skutecznie się go pozbyć

        Cellulit nie musi być problemem. Sprawdź, jak skutecznie się go pozbyć

        Jak przygotować rzeczy do sprzedaży na Vinted?
        Materiał promocyjny

        Jak przygotować rzeczy do sprzedaży na Vinted?

        Marcin Prokop wyznał, jaki jest jego najcenniejszy talent. "Dość dobrze go wykorzystuję"

        Marcin Prokop wyznał, jaki jest jego najcenniejszy talent. "Dość dobrze go wykorzystuję"

        Taneczna rozgrzewka na stoku. Akcja #DDdance i Projekt Zima

        Taneczna rozgrzewka na stoku. Akcja #DDdance i Projekt Zima

        Julia Wieniawa zdecydowała się na szczere wyznanie. "Usiadłam i rozpłakałam się"

        Julia Wieniawa zdecydowała się na szczere wyznanie. "Usiadłam i rozpłakałam się"

        Nowy rok, nowe… wnętrze. Rusza nowy program w Dzień Dobry TVN - Sposób na wnętrze! Weź udział w castingu
        Materiał promocyjny

        Nowy rok, nowe… wnętrze. Rusza nowy program w Dzień Dobry TVN - Sposób na wnętrze! Weź udział w castingu

        Małgorzata Heretyk-Musiał i Ernest Musiał o swoim przepisie na miłość. "Dzięki temu jest spokojniej i bardziej rodzinnie"

        Małgorzata Heretyk-Musiał i Ernest Musiał o swoim przepisie na miłość. "Dzięki temu jest spokojniej i bardziej rodzinnie"

        Czego mężczyźni oczekują od kobiet?

        Czego mężczyźni oczekują od kobiet?

        Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

        Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

        "Detektywi" i pies, który im pomaga. "To jest gwiazda tego serialu"

        "Detektywi" i pies, który im pomaga. "To jest gwiazda tego serialu"

        Książę Harry o nowotworze u króla Karola III. Zaskakujące wyznanie

        Książę Harry o nowotworze u króla Karola III. Zaskakujące wyznanie

        Szczere wyznanie Luny dotyczące Eurowizji. Co sądzi o konkursie?

        Szczere wyznanie Luny dotyczące Eurowizji. Co sądzi o konkursie?

        Kultowi bohaterowie "Samych swoich" powracają na ekrany. "To zupełnie inna historia"

        Kultowi bohaterowie "Samych swoich" powracają na ekrany. "To zupełnie inna historia"

        "Kochamy i chcemy być kochani". Osoby w spektrum autyzmu mówią o miłości

        "Kochamy i chcemy być kochani". Osoby w spektrum autyzmu mówią o miłości

        Oszpecała córkę żrącą substancją? Dziecko straciło część ucha

        Oszpecała córkę żrącą substancją? Dziecko straciło część ucha

        E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"
        Materiał promocyjny

        E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"

        To one nauczą uczestników "Czas na Show. Drag Me Out" sztuki performensu

        To one nauczą uczestników "Czas na Show. Drag Me Out" sztuki performensu

        Mata w programie "Autentyczni". Czym jest dla niego spektrum autyzmu?

        Mata w programie "Autentyczni". Czym jest dla niego spektrum autyzmu?

        Wzięli ślub w teatrze. "Po przysięgach wykonaliśmy krótki stand-up o naszych gościach"

        Wzięli ślub w teatrze. "Po przysięgach wykonaliśmy krótki stand-up o naszych gościach"

        Te znaki zodiaku to prawdziwe królowe lodu. Ich serce ciężko jest zdobyć

        Te znaki zodiaku to prawdziwe królowe lodu. Ich serce ciężko jest zdobyć

        Coraz więcej singli praktykuje sober dating. "Czujemy to, co autentycznie przeżywamy"

        Coraz więcej singli praktykuje sober dating. "Czujemy to, co autentycznie przeżywamy"

        Ogromny sukces polskich lekarzy. "To było coś, czego nie zapomnę"

        Ogromny sukces polskich lekarzy. "To było coś, czego nie zapomnę"

        Prosty i przyjemny trening na zimową chandrę. Jak ćwiczyć na hula hop?

        Prosty i przyjemny trening na zimową chandrę. Jak ćwiczyć na hula hop?

        "The Traitors. Zdrajcy". Jakie są reguły nowego programu TVN?

        "The Traitors. Zdrajcy". Jakie są reguły nowego programu TVN?

        Tatiana Okupnik usłyszała od innych: "Zepsułaś wszystko"

        Tatiana Okupnik usłyszała od innych: "Zepsułaś wszystko"

        Substancje psychoaktywne, kradzieże, seks

        Substancje psychoaktywne, kradzieże, seks

        "The Traitors. Zdrajcy". Poznaj interesujących uczestników nowego programu

        "The Traitors. Zdrajcy". Poznaj interesujących uczestników nowego programu

        #DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

        #DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas