Gwiazdy

Zespół Mikromusic świętuje swoje 20-lecie. "Kapela jest na fajnej drodze"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Marta Buchla
Mikormusic – 20 lat na scenie muzycznej
Mikormusic – 20 lat na scenie muzycznej Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

W 2002 roku z inicjatywy Natalii Grosiak i Dawida Korbaczyńskiego powstała grupa Mikromusic. Artyści zmienili oblicze polskiej sceny muzycznej, a wszystko to za sprawą melancholijnych tekstów piosenek i wyjątkowych aranżacji. W Dzień Dobry TVN muzycy opowiedzieli o niełatwych początkach swojej kariery i sukcesie, jaki udało im się osiągnąć po wielu latach pracy.

Zespół Mikromusic obchodzi ważny jubileusz

Zespół Mikromusic powstał w 2002 roku we Wrocławiu. Muzycy od dwóch dekad z zaangażowaniem realizują swoją misję, tworząc wpadające w ucho, a zarazem nieprzeciętne utwory. W ich bogatym dorobku artystycznym znajdują się takie przeboje, jak "Takiego chłopaka", "Tak mi się nie chce" czy "Bezwładnie".

Na przestrzeni ostatnich lat artyści zaskarbili sobie sympatię oddanej rzeszy fanów, zostali też wyróżnieni wieloma nagrodami, w tym Fryderykiem w kategorii "muzyka poetycka". Co ciekawe, początki ich kariery nie wskazywały na to, że osiągną tak wielki sukces.

- Byliśmy takim zespołem, którego nikt nie chciał. Trudno nam było wydać pierwszą płytę. Drugiej płyty już nikt nie chciał wydać, więc wydałam ją sama. Trzecią płytę wydałam sama i cały czas graliśmy mało koncertów (...). Miałam w sobie determinację - przyznała wokalistka Natalia Grosiak.

Mikromusic od 20 lat na polskiej scenie muzycznej

Członkowie zespołu Mikromusic otwarcie przyznają, że przełom w ich karierze nastąpił w 2013 roku, tuż po wydaniu singla "Takiego chłopaka". Utwór niemal natychmiast podbił listy przebojów, a tym samym okazał się przepustką do dalszych sukcesów.

- Z dnia na dzień nagle cały Internet zaczął zamieszczać tę piosenkę (...). Od tego czasu tak naprawdę kapela jest na fajnej drodze. Jako ludzi to nas za bardzo chyba nie zmieniło, bo ta pokora, którą mieliśmy przez te suche lata, wiele uczy - ocenił gitarzysta Dawid Korbaczyński, a jego słowa natychmiast spotkały się z potwierdzeniem ze strony Natalii Grosiak.

- To jest piosenka też o moich doświadczeniach (...). Życzę nam, żeby ta świeżość, ta radość tworzenia towarzyszyła nam tak długo, jak to możliwe - podsumowała wokalistka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Marta Buchla

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości