Gorące tematy

Wyjątkowa historia dziedziców znanego domu mody wkrótce w kinach. Zobacz zwiastun filmu "House of Gucci"

Gorące tematy

kadr z filmu "House of Gucci"

O tej produkcji od wielu miesięcy jest naprawdę głośno. "House of Gucci" budzi wielkie emocje nie tylko wśród fanów mody. Film Ridleya Scotta przedstawia bowiem niezwykle intrygującą historię. Teraz światło dzienne ujrzał jego pierwszy zwiastun.

O czym jest "House od Gucci"?

Głośny film opowiada historię wnuka założyciela popularnego domu mody, Maurizio Gucci. To właśnie on po zakończeniu studiów w wieku zaledwie 25 lat ożenił się z jedną z najpiękniejszych studentek, Patrizią Reggiani, która szybko stała się ulubienicą prasy. Mawiała: "Wolę płakać w Rolls-Royce niż być szczęśliwą na rowerze" i wydawała setki tysięcy dolarów miesięcznie. Wszystko zmieniło się w latach 80. kiedy to Maurizio zaczął wprowadzać znaczące zmiany w firmie i znikać z domu, aż w końcu oświadczył, że odchodzi do kochanki. Wówczas podczas sądowej batalii Patrizia wywalczyła alimenty w wysokości 500 tys. dolarów rocznie, a po informacji, że jej ex planuje kolejny ślub, udała się do jasnowidzki. Podobno to właśnie ona pomogła byłej żonie Gucci znaleźć mężczyzn, którzy w 1995 roku zastrzelili Maurizia przed wejściem do jego biura w Mediolanie.

Patrizia została skazana na 25 lat więzienia, a jasnowidzka, Giuseppina Auriemma na 26. W 2007 roku Reggiani otrzymała ofertę zwolnienia warunkowego, o ile znajdzie zatrudnienie, jednak wtedy stwierdziła: "Nigdy w życiu nie przepracowałam jednego dnia i teraz też nie mam zamiaru". Ostatecznie więzienie opuściła w 2016 roku za dobre sprawowanie . Nigdy nie przyznała się do winy.

"House of Gucci" - zwiastun

W rolach głównych "House of Gucci" występują Adam Driver jako Maurizio Gucci oraz Lady Gaga jako Patrizia Reggiani. Jej partnerkę w zbrodni, czyli Giuseppinę Auriemę gra Salma Hayek. W Rodolfo Gucciego, ojca Maurizia, wciela się Jeremy Irons, a jego wuja Aldo – tytułowanego przez Johna F. Kennedy'ego "pierwszym ambasadorem Włoch w Stanach Zjednoczonych", Al Pacino. Oprócz nich w filmie zobaczymy Jareda Leto (Paolo Gucci, kuzyn Maurizia), Florence Andrews (Jenny, żona Paola) oraz Camille Cottin (Paola Franchi, kochanka Maurizia).

W piątek 30 lipca światło ujrzał pierwszy zwiastun intrygującej produkcji. Widać w nim radosne ujęcia ze ślubu i Lady Gagę w białej sukni, ale także koniec swawoli i polowanie zabójców na Mauritzio. Uwagę zwracają także piękne stroje z tamtych lat, które zaprojektowano specjalnie do filmu, dzięki domu mody Gucci, który udostępnił produkcji Scotta archiwum swojej garderoby.

- Ten film - bo to moda wysoka z lat 80. i 90. - będzie trochę inny. Świat mody czy pokazy mody nie wyglądały wówczas tak wspaniale. Patrzysz na duże płaszcze i takie tam i myślisz, że to jest trochę kiczowata, zabawna, dramatyczna tragedia – jak wysokiej klasy opera mydlana. Z szaloną obsadą - mówił o filmie operator Dariusz Wolski.

"Lady Gucci: Historia czarnej wdowy"

Elektryzująca historia rodziny Gucci stała się inspiracją dla wielu twórców, w tym, dla dziennikarzy śledczych. Dokument "Lady Gucci: Historia czarnej wdowy", jest surową opowieścią o losach Patrizi Reggiani. W szczerej rozmowie z twórcami kobieta opowiedziała o związku z Gucci i morderczym spisku. Jak udało jej się wrócić po odsiadce do normalnego życia? Jeśli nie możecie doczekać się premiery "House of Gucci",ta propozycja będzie świetnym wstępem do historii jednego z najbardziej znanych domów mody na świecie.

"Lady Gucci: Historia czarnej wdowy" to film dokumentalny discovery+ Originals w Polsce dostępny jedynie na Player.pl.

Zobaczcie ten niezwykły trailer:

Zobacz także:

Zobacz wideo: Rodzina Gucci rozczarowana nadchodzącym filmem Ridleya Scotta. Są obrażeni przez nietrafioną obsadę!

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości