Gorące tematy

"Pod­jęto decyzję o zaw­iesze­niu real­iza­cji kon­trak­tów dwóch lekarzy". Oświadczenie szpitala w Pszczynie

Gorące tematy

Autor:
Justyna
Piąsta

Nie milkną echa śmierci 30-letniej Izabeli, pacjentki szpitala w Pszczynie. Kobieta była w 22. tygodniu ciąży, kiedy zmarła na sepsę. Dyrekcja szpi­tala wydała oświadczenie w tej sprawie i deklaruje, że przeprowadziła swoje postępowanie wyjaśniające. Dwóch lekarzy zostało zawieszonych.

30-letnia Iza ze szpitala w Pszczynie

Izabela będąc w 22. tygodniu ciąży trafiła do szpitala w Pszczynie z powodu odejścia wód płodowych. Powodem jej śmierci była sepsa. Lekarze czekali aż płód obumrze, co zdaniem pełnomocników rodziny kobiety, mogło doprowadzić do tej tragedii. Podczas pobytu w placówce ciężarna wysyłała wiadomości do swojej matki i informowała ją, że czuje się coraz gorzej.

Kobieta, która leżała z Izabelą w jednej sali, powiedziała w reportażu "Uwagi! TVN", że 30-latka wielokrotnie alarmowała personel szpitala, że jej stan się pogarsza i ma wysoką gorączkę. W odpowiedzi słyszała, że trzeba czekać, aż serce płodu przestanie bić. Podawano jej kroplówki na zbicie temperatury, a w pokoju zabiegowym lekarz nie stwierdził żadnych nieprawidłowości. Nad ranem 30-letnia Iza zmarła.

Zobacz wideo: Dlaczego w szpitalu w Pszczynie zmarła ciężarna pacjentka?

Dlaczego w szpitalu w Pszczynie zmarła ciężarna pacjentka?
Dlaczego w szpitalu w Pszczynie zmarła ciężarna pacjentka? Źródło: Dzień Dobry TVN

Oświadczenie szpitala w Pszczynie

Władze szpitala postanowiły zabrać głos w sprawie śmierci 30-latki. Na stronie placówki pojawiło się oświadczenie.

"Dyrekcja Szpi­tala w Pszczynie bezpośred­nio po trag­icznym zdarze­niu przeprowadz­iła postępowanie wyjaś­ni­a­jące, przegląd pro­ce­dur oraz sposobu dzi­ała­nia odd­zi­ału. Na bieżąco i z najwyższą powagą wery­fikuje również infor­ma­cje, pojaw­ia­jące się w przestrzeni publicznej.

W związku z trwa­ją­cym postępowaniem, 5 listopada pod­jęto decyzję o zaw­iesze­niu real­iza­cji kon­trak­tów dwóch lekarzy, którzy pełnili dyżur w cza­sie pobytu Pac­jen­tki w szpi­talu. W chwili obec­nej lekarze nie pełnią w placówce swoich obowiązków. Szpi­tal deklaruje pełną otwartość na współpracę z wszys­tkimi właś­ci­wymi organami, pode­j­mu­ją­cymi dzi­ała­nia kon­trolne i wyjaśniające.

Raz jeszcze przekazu­jemy Rodzinie Zmarłej Pac­jen­tki szczere wyrazy współczu­cia i żalu" - czytamy w oświadczeniu.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Uwaga! TVN

Pozostałe wiadomości