Pszczyna

  Pszczyna

  "Jest ustawa antyaborcyjna, która nie daje możliwości usunięcia ciąży".

  Śmierć 30-letniej, ciężarnej Izabeli była powodem kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia w szpitalu w Pszczynie, w którym doszło do tragedii. Raport wykazał rażące nieprawidłowości w leczeniu i błędy organizacyjne. – To już nie wróci Izie życia. Umierała w męczarniach i samotności. Żadne przeprosiny nie pomogą – powiedziała mama zmarłej.

  "Błędne decyzje, które niestety się zdarzają".

  "Kocham Cię mamusiu, nie mogę uwierzyć, że umarłaś".

  30-letnia Izabela była w piątym miesiącu ciąży, kiedy zmarła w szpitalu w Pszczynie na sepsę.

  Aktorka zamieściła bardzo osobisty wpis i zaznaczyła, że ona, podobnie jak wiele innych kobiet nie może przestać myśleć o ty, co się wydarzyło.

  Oświadczenie szpitala w Pszczynie w sprawie śmierci ciężarnej 30-latki.

  W specjalnym wydaniu Uwagi TVN w formie relacji live na facebooku, dziennikarz Tomasz Kubat rozmawiał między innymi z przyjaciółkami zmarłej Izabeli, Natalią i Katarzyną. Jaka była zmarła Izabela? Co mówią o niej najbliżsi? Jakie były jej plany na przyszłość?

  Będąca w 22. tygodniu ciąży, 30-letnia Izabela zmarła w szpitalu w Pszczynie. Powodem jej śmierci była sepsa. Lekarze czekali aż płód obumrze, co zdaniem pełnomocników rodziny kobiety, mogło doprowadzić do tragedii. Teraz reporterzy programu Uwaga! TVN ujawniają relację pacjentki, która przebywała z Izabelą na jednej sali.

  Górny Śląsk leży w dorzeczu Odry, na terenach Polski i Czech. Podział na Górny i Dolny Śląsk został wdrożony około wieków XV i XVI. Obecnie obszar tej krainy historycznej obejmuje tereny województwa opolskiego i śląskiego.

  Zamek w Pszczynie, którego początki sięgają być może nawet XI wieku, to obecnie barokowa rezydencja, uznawana za klejnot Śląska. Piękny kompleks wraz z olbrzymim ogrodem stanowi jeden z cenniejszych tego typu zabytków w Polsce. Jak przed laty żyło się w tak dużym domu? To sprawdzała nasza reporterka Diana Kautz.

  To miejsce powstało z wielkiej miłości i pasji do zwierząt. Wszystkie zwierzęta, które znalazły się w tym miejscu zostały uratowane. Dziennikarz Mateusz Hładki odwiedził w Aleksandrę Gruszczyńską i Arka Sypułę w ich "Zwierzęcej Arkadii" w Pszczynie. Skąd dowiadują się, że zwierzę jest w potrzebie? Ile lat działa ich fundacja? I jak się poznali?

  W zamku w Pszczynie mieszkała, uwielbiająca bale, modę, luksus i podróże, księżna Daisy. Arystokratka była również wrażliwa na krzywdę innych, dlatego śmiało można ją okrzyknąć XIX-wieczną księżną Dianą. Do Pszczyny pojechał prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak, aby pokazać nam wnętrze zamku, które prezentuje się dokładnie tak, jak za czasów księżnej. Mogliśmy zobaczyć m.in. jej prywatny apartament, który na co dzień nie jest pokazywany publicznie.

  Prezenterka pogody Dorota Gardias zabrała widzów Dzień Dobry TVN do Pszczyny, gdzie znajduje się pokazowa zagroda dla żubrów. Ile żubrów żyje w Polsce? A ile na świecie? Ile paszy jest w stanie zjeść dorosły żubr? Jak się nazywa odgłos wydawany przez żubry?