Gorące tematy

Premiera Cirque du Soleil w Krakowie. Zobacz, jak wyglądają kulisy pierwszego akrobatycznego widowiska na lodzie

Gorące tematy

Aktualizacja:

Najsłynniejszy cyrk świata zawitał do Krakowa. Z okazji wielkiej premiery spektaklu Cirque du Soleil, Bartek Jędrzejak zajrzał za kulisy pierwszego w Polsce akrobatycznego show na lodzie. Poznaj sekrety tego fantastycznego widowiska.

Jedno z największych i najpopularniejszych akrobatycznych show zawitało do Polski. Artyści Cyrku Słońca po raz pierwszy wystąpią na lodzie. Wielka premiera widowiska pt. „Crystal” w wykonaniu akrobatów i łyżwiarzy Cirque du Soleil odbędzie się w Krakowie.

Kulisy Cirque du Soleil

Występy Cirque du Soleil należą do najpiękniejszych wydarzeń artystycznych na świecie. Akrobatyczne show słynie z ogromnych, fantastycznych przedstawień, kolorowych kostiumów i pięknych efektów specjalnych.

Trupa Cyrku Słońca jest całkowicie samowystarczalna. W wielkim cyrkowym miasteczku można spotkać nie tylko akrobatów czy członków ekipy technicznej, ale też kucharzy, masażystów i lekarzy. Nad każdym przedstawieniem czuwa zespół zawodowców, dzięki którym najdrobniejszy nawet element jest dopracowany do perfekcji. Garderoby wyposażone są w szafy z przyborami do makijażu i kostiumami, stanowiska z perukami oraz specjalne maszyny do szycia i naprawy butów. W czasie jednego pokazu każdy artysta zmienia przebranie aż cztery razy, dlatego wszystkie stroje powieszone są w odpowiedniej kolejności.

W liczącej kilkaset osób ekipie znalazł się Marek Jankowski, gdańszczanin, który czuwa nad oprawą multimedialną przedstawienia. Podczas każdego występu pracuje aż 28 zsynchronizowanych ze sobą projektorów, które tworzą magiczne i spektakularne wizualizacje.

Cirque du Soleil – „Crystal”

„Crystal” to 42. produkcja Cirque du Soleil w reżyserii Shany Carroll oraz Sebastiena Soldevili. Widowisko opowiada historię młodej dziewczyny, która przypadkowo wpada do zamarzniętego stawu. To oszołamiające przedstawienie zabierze widzów do zagadkowego, skutego lodem świata, w którym zachwycą ich różnorodne techniki łyżwiarstwa oraz zapierające dech w piersi akrobacje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Istny cyrk w "Operze za trzy grosze"

Chińskie show akrobatyczne. Robi wrażenie!

Marysia i Julian wygrali 12. edycję „Mam Talent!” "Wynik nas zaskoczył" - zdradzili w DDTVN

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości