Opisał miejsca, w których "naprawia się żony". Nowa książka Marcina Margielewskiego szokuje

Źródło: Dzień Dobry TVN
Miejsca, w których „naprawia się” żony
Miejsca, w których „naprawia się” żony
Śladami rdzennych mieszkańców Ameryki
Śladami rdzennych mieszkańców Ameryki
Japońskie korzenie polskiej aktorki
Japońskie korzenie polskiej aktorki
Brazylijka na tropie polskich korzeni
Brazylijka na tropie polskich korzeni
Osi Ugonoh z "Top Model" o korzeniach, rodzinie i rasizmie. "Czuję się Polką, ale też czuję się Nigeryjką. Chodzi o to, by celebrować różnorodność"
Osi Ugonoh z "Top Model" o korzeniach, rodzinie i rasizmie. "Czuję się Polką, ale też czuję się Nigeryjką. Chodzi o to, by celebrować różnorodność"
Duchowa podróż do rdzennych mieszkańców Ameryki
Duchowa podróż do rdzennych mieszkańców Ameryki
"Zaginiony arabski książę" to tytuł najnowszej książki Marcina Margielewskiego. Autor opowiedział w Dzień Dobry TVN o szczegółach wstrząsającej historii, którą opisał w swojej powieści. Rzeczywistość kobiet w Arabii Saudyjskiej daleka jest od ideału, a wiele z nich – jak główna bohaterka książki – zostaje ukarana za niewinność. Jaką mroczną tajemnicę skrywa ten odległy kraj?

Zniewolona kobieta w Arabii Saudyjskiej

"Zaginiony arabski książę" to tytuł najnowszej książki Marcina Margielewskiego. Powieść inspirowana jest prawdziwymi historiami, które autor usłyszał, przeprowadzając wywiady z saudyjskimi kobietami. Książka pisarza przedstawia historię Emilly, Europejki, która związała się z mężczyzną z Arabii Saudyjskiej. Głowna bohaterka jest podwójną mamą – jej pierwszy syn jest już dorosły, druga pociecha zaś – to mały chłopiec, który urodził się z zespołem Downa. Narodziny młodszego dziecka będą początkiem wielkich kłopotów Emilly, które ukazują okrucieństwo saudyjskiego społeczeństwa.

- Okazuje się ze w maczystowskiej, arabskiej kulturze, takiej bardzo konserwatywnej, to nie dotyczy ogółu Saudyjczyków, urodzenie dziecka, które ma jakiekolwiek wady genetyczne, jest potwarzą dla mężczyzny i zasługuje na karę. Kobieta powinna zostać poddana karze, a mężczyzna w ogóle nie poczuwa się  - tłumaczył autor książki.

Przykra rzeczywistość saudyjskich kobiet

Głowna bohaterka "Zaginionego arabskiego księcia" trafia więc do zakładu poprawczego, gdzie odbywa karę za urodzenie dziecka z wadą genetyczną. Co szokujące – takie sytuacje regularnie dzieją się w tym kraju, a decyzję o wysłaniu kobiety do "naprawy" podejmują często członkowie rodziny.

- To jest totalne łamanie psychiczne. Tam często trafiają dziewczyny młode [...] Takie, które najzwyczajniej w świecie uciekły z domu, żeby wyjść na imprezę, na której był mężczyzna, z którym nie są spokrewnione. To jest więzienie, nie bójmy się tego słowa. [...] Są bite, mają wyroki, które mówią o tym, ile batów mają przyjąć w ciągu swojego pobytu - opowiadał pisarz.

Marcin Margielewski opisał te wstrząsające praktyki na swoich social mediach. Autora zaskoczyła reakcja części internautów.

- Przeraża mnie to, że bardzo wielu polskich mężczyzn uznało ten za pomysł za godny wprowadzenia również u nas. To są "panowie". Nie dopuśćmy do tego – apelował.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana