Opowiedziała o procesie feminizacji twarzy i pochwaliła się zmianami. "To wciąż jestem ja"

Autor:
Nastazja
Bloch
feminizacja twarzy

Słyszeliście kiedyś o feminizacji twarzy? Temat ten przybliża internautom amerykańska transpłciowa tiktokerka Dylan Mulvaney. Aktywistka niedawno poddała się zabiegowi, by lepiej poczuć się w swoim ciele. W sieci pochwaliła się spektakularną metamorfozą. Na czym polegają zmiany?

Zmiana płci krok po kroku

Dylan Mulvaney to amerykańska influencerka, która popularność zdobyła na TikToku. W sieci od ponad roku dokumentuje bowiem swój proces tranzycji i zamieszcza filmiki zatytułowane "Days of Girlhood". Losy transpłciowej TikTokerkiz z zaangażowaniem śledzi przeszło 10 milionów obserwujących. Dziewczyna przyciąga publikę także zdolnościami aktorskimi. Te wykorzystuje nie tylko podczas nagrań krótkich filmów, ale także biorąc udział w reklamach. Jednak to, na czym najbardziej zależy Dylan to szerzenie wiedzy na temat zmiany płci. 26-latka na swoim koncie ma nawet wywiad z Joe Bidenem. Z prezydentem w zeszłym roku rozmawiała na temat sytuacji osób transpłciowych w USA.

Uroda

Urodę poprawiamy już od starożytności
Urodę poprawiamy już od starożytności Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

W grudniu influencerka przyznała, że przeszła zabieg feminizacji twarzy. Wówczas zamieściła w sieci zdjęcia w opatrunkach. Choć zmiana ta było mocno inwazyjna, Dynam nie ukrywała szczęścia. Po prawie miesięcznym czasie rekonwalescencji w końcu zdjęła bandaże. Na Instagramie pokazała fanom nową twarz.

- O mój Boże, cześć! Tęskniłam za Wami! Wiecie, że mam tendencję do dramatyzowania, prawda? Jestem taka szczęśliwa i to wciąż jestem ja, tylko w nieco delikatniejszej wersji. Mam nadzieję, że wszystkie osoby transpłciowe i niebinarne będą mogły mieć dostęp do środków potwierdzających płeć, których potrzebują, ponieważ to zmienia życie, a czasem je ratuje. Dziękuję Wam bardzo za wsparcie, mamy tyle do nadrobienia. Kocham Was - dodała na zakończenie nagrania - powiedziała.

Feminizacja twarzy – co to jest?

Feminizacja twarzy to nic innego jak zabieg modyfikacji, który ma na celu zmienić rysy twarzy pacjenta na typowo kobiece. W praktyce oznacza to, że lekarz chirurg ingeruje w struktury kostne i chrzęstne twarzoczaszki oraz w tkanki miękkie. Operacja dotyczy każdego elementu twarzy i polega m.in. na przesuwaniu linii włosów w celu wytworzenia mniejszego czoła w ramach, powiększaniu ust i kości policzkowych, zmianie kształtu oraz rozmiaru szczęki i podbródka.. Nie jest więc to szybki zabieg, lecz operacja, po której potrzebny jest dłuższy czas rekonwalescencji. Oprócz niej pacjent poddaje się zazwyczaj także terapii hormonalnej.

Jak się okazuje, występują także ograniczenia dotyczące chirurgii feminizacji twarzy. Przeprowadzenie zabiegu wykluczone jest u osób:

  • które nie ukończyły 18. roku życia,
  • u których stan zdrowia może spowodować, że operacja jest niebezpieczna, a także
  • borykających się z zaburzeniami zdrowia psychicznego, które upośledzają zdolność do podejmowania odpowiednich decyzji.

- Nie wszystkie osoby transpłciowe pragną operacji czy hormonów. Wciąż są osobami transpłciowymi. Ale gdy tego chcemy, jest to konieczność i wygrana. Proszę, wspierajcie wszystkie osoby transpłciowe, tak jak wspieracie mnie - powiedziała na nagraniu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Thierry Dosogne/Getty Images

Pozostałe wiadomości