"Tu mielone mam. Jakby mi pani mogła wydłubać". Stylistka paznokci obrzydzona zachowaniem klientek

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
TikTok
Brudne dłonie i paznokcie

Stylistka paznokci pracująca w jednym z warszawskich salonów urody powiedziała głośno o problemie, będącym bolączką wszystkich osób, które w związku z wykonywanym zawodem mają bezpośrednią stycznością z ludzkim ciałem. Mowa o higienie osobistej klientów, a bardziej o jej braku. Co za paznokciami miewają panie, które przychodzą na manicure? Na samą myśl robi się nieprzyjemnie.

Warszawa. Stylistka paznokci narzeka na obrzydzające zachowania klientek

Filmik zatytułowany "Co najbardziej brzydzi nas w klientkach?" zrobił furorę na TikToku. Obejrzało go już prawie 400 tysięcy osób. Pracująca w warszawskim salonie urody stylistka paznokci w humorystyczny sposób wcieliła się w odwiedzające ją klientki, które z higieną osobistą są niestety na bakier. Kobieta zacytowała usłyszane niegdyś w pracy teksty.

Paznokcie - jak o nie dbać?

Międzynarodowa mistrzyni stylizacji paznokci
Międzynarodowa mistrzyni stylizacji paznokciDzień Dobry TVN
wideo 2/5

- Pani się nie przejmuje, to nie brud, to ziemia. Bo na działce byłam. […] A tu? Tu to mielone mam, bo wczoraj obiad robiłam. Tak że jakby mi pani mogła wydłubać... - słyszymy na nagraniu.

W dalszej części filmiku stylistka zdążyła wymienić jeszcze inne "dodatki", które ma wątpliwą przyjemność znajdować za paznokciami przychodzących na manicure kobiet. Wśród nich są głównie resztki jedzenia sprzed kilku dni (awokado, pomidorki), podkład do twarzy, a nawet odchody niemowlęcia.

Higiena osobista a wizyta w salonie kosmetycznym - czy kobiety dbają o dłonie?

Stylistka paznokci publikująca posty na profilu @studiogingernails zaznaczyła, że niemal każda kosmetyczka zgodzi się z jej tezą, że zachowania niektórych klientek potrafią być niezwykle obrzydzające. Kobieta zaapelowała, by osoby przychodzące na zabiegi pielęgnacji ciała zadbały o czystość miejsc, które mają temu zabiegowi zostać poddane.

- Czy wy, jak idziecie do ginekologa, to prosicie go, żeby was tam umył na dole, czy już czyste przychodzicie? Albo jak idziecie do dentysty, to mówicie mu: "O, pan mi wymyje ząbki pomiędzy, bo nie zdążyłam"? - zapytała retorycznie.

Pod koniec pełnego ironii nagrania zwróciła się do swoich obserwatorów, przybierając nieco poważniejszy ton. - Serio dziewczyny, trochę szacunku. My nie jesteśmy od tego, żeby Wam myć ręce, tylko wykonać paznokcie. A to Waszym obowiązkiem jest przyjść z czystymi dłońmi - skwitowała stylistka, z którą zgodziła się większość komentujących wpis inernautek.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: TikTok

Źródło zdjęcia głównego: Agus Subianto/Getty Images, TikTok

Pozostałe wiadomości