Gorące tematy

Ratownik medyczny uległ wypadkowi. Lekarze walczą o życie Marcina Borkowskiego. "Jego stan jest ciężki, ale stabilny"

Gorące tematy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Arkadiusz Gdula, Robert Stockinger
Ratownik medyczny „Borkoś” walczy o życie po wypadku
Dzień Dobry TVNRatownik medyczny „Borkoś” walczy o życie po wypadku

Przez lata ratował ludzkie życie, dziś sam potrzebuje pomocy. Marcin "Borkoś" Borkowski jest zawodowym ratownikiem medycznym i na co dzień pracuje w warszawskim pogotowiu. Mężczyzna uległ wypadkowi i obecnie przebywa w szpitalu. Jest w ciężkim stanie.

Ratownik medyczny potrzebuje pomocy

Marcin "Borkoś" Borkowski od 31 lat pracuje jako ratownik medyczny. Po godzinach przesiada się na motoambulans, by dalej nieść pomoc. Robi to charytatywnie, z potrzeby serca. Setki ludzi zawdzięcza mu życie. Jak się okazuje, "Borkoś" miał wypadek i obecnie przebywa w szpitalu. W środę 13 października po 17:00 na ul. Radzymińskiej w Warszawie doszło do kolizji, w której Marcin Borkowski, jadący na sygnale na swoim skuterze, doznał wielu poważnych obrażeń.

- Marcin nadal jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej, dlatego że przechodzi zabiegi, po to by zrekonstruować kończyny, które uległy uszkodzeniu. Jego stan jest ciężki, ale stabilny, stracił dużo krwi. Zespoły lekarskie walczą o jego życie - powiedział w Dzień Dobry TVN Grzegorz Dokurno, kolega "Borkosia".

Marcina z pewnością będzie czekać długa rehabilitacja. - Jesteśmy pełni nadziei, ponieważ Marcin jest silnym, walczącym twardzielem, dlatego mamy nadzieję, że z tego wyjdzie - podkreślił Dokurno.

Jak można pomóc Marcinowi Brokowskiemu?

Okoliczności wypadku Borkowskiego bada obecnie policja. - Marcin jechał na skuterze i uderzył w bok samochodu. Przy każdym zderzeniu jednośladu z samochodem, kierowca jest narażony na wiele urazów niebezpiecznych dla życia i zdrowia. Z naszych informacji wynika, że Marcin jechał, by pomagać w ramach swojego patrolu społecznego. Jechał do zdarzenia, do którego został zadysponowany również zespół ratownictwa medycznego. Po 4-5 minutach została mu udzielona pomoc i trafił do szpitala - powiedział Dokurno.

Na patronite.pl prowadzona jest zbiórka na leczenie i rehabilitację Marcina Borkowskiego.

Zobacz wideo: Marcin "Borkoś" Borkowski ratownik społeczny

Ratownik społeczny
Ratownik społeczny
Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Arkadiusz Gdula, Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości