Gorące tematy

Książę Harry żegna królową Elżbietę II. "Uśmiechamy się, wiedząc, że znów jesteś z dziadkiem"

Gorące tematy

Autor:
Katarzyna
Lackowska
Królowa Elżbieta II i książę Harry na zamku Windsor

Śmierć Elżbiety II to niewyobrażalna strata dla Brytyjczyków, ale przede wszystkim dla tych, dla których była kimś więcej, niż królową: dla jej dzieci, wnuków i prawnuków. Często mówiło się, że szczególną słabość monarchini miała do młodszego syna króla Karola III - Harry'ego. On także darzył babcię wyjątkowym uczuciem. Teraz zdecydował się pożegnać ją wzruszającym oświadczeniem.

Królowa Elżbieta II: "Życie składa się z ostatnich pożegnań i pierwszych spotkań"

Jak podkreślają wszyscy, którzy mieli zaszczyt poznać królową i przebywać w jej towarzystwie, trudno oddać słowami, jak dotkliwa dla wszystkich będzie jej strata. Najbliżsi Elżbiety II, najstarszy syn, obecnie król Karol III, następca tronu, książę Walii William zdecydowali się wygłosić i opublikować oświadczenia. Dołączył do nich także Harry, który podkreślił wyjątkową rolę monarchini w historii Wielkiej Brytanii i świata.

Dla wielu z nas była wzorem do naśladowania. Oddana służbie krajowi i obowiązkom, była podziwiana i szanowana na całym świecie.

W dalszej części oświadczenia książę Harry odniósł się do słów, które królowa powiedziała po śmierci jej ukochanego męża, księcia Filipa. "Życie, oczywiście, składa się z ostatecznych pożegnań i pierwszych spotkań".

Babuniu, chociaż to rozstanie przynosi nam wielki smutek, jestem wdzięczny za wszystkie nasze pierwsze spotkania - począwszy od moich wspomnień z dzieciństwa, przez te, kiedy byłaś moim dowódcą, aż po spotkanie, kiedy przedstawiłem ci moją najdroższą żonę i tuliłaś swoje ukochane prawnuki.

Wnuk królowej Elżbiety II zakończył swoje oświadczenie dziękując babci za oddanie swojej służbie dla kraju, wszystkie rady, których mu udzielała i jej zaraźliwy uśmiech.

My też się uśmiechamy, wiedząc, że ty i dziadek jesteście znowu razem i spoczywacie w pokoju.

Książę Harry o ojcu, królu Karolu III

W oświadczeniu opublikowanym na stronie fundacji założonej przez Harry'ego i jego żonę Meghan Markle nie zabrakło też wzmianki o ojcu księcia. Tak jak jego starszy brat, Harry również wspomniał o nowoproklamowanym królu Karolu, oddając nowemu monarsze należny mu szacunek.

Skoro już mowa o pierwszych spotkaniach - teraz oddajemy cześć mojemu ojcu w jego nowej roli króla Karola III.

Czy to oznacza poprawienie relacji w rodzinie królewskiej? Po wzmiance o Harrym i Meghan w piątkowym orędziu króla i wspólnym wyjściu książąt do ludzi zgromadzonych na błoniach zamku Windsor pozostaje mieć tylko nadzieję, że śmierć królowej stanie się przyczynkiem do zacieśnienia więzi między braćmi i ojcem.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Lackowska

Źródło zdjęcia głównego: WPA Pool / Pool Getty Images Europe

Pozostałe wiadomości