Gorące tematy

Finał akcji Fundacji TVN i "Uwagi!" TVN. Zobacz, jak pomóc chorym dzieciom

Gorące tematy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Robert Stockinger
Dziś finał świątecznej akcji „Uwagi!” i Fundacji TVN
Dziś finał świątecznej akcji „Uwagi!” i Fundacji TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Przed nami wielki finał akcji Fundacji TVN i programu "Uwaga!" TVN. W czwartek, 16 grudnia o 19:55 podczas specjalnego wydania na żywo spotkamy się z małymi bohaterami. Nie zabraknie też muzycznych niespodzianek. O szczegółach opowiedział prowadzący program Ryszard Cebula.

Świąteczna akcja "Uwagi!" i Fundacji TVN

Akcja "Uwagi!" i Fundacji TVN to już tradycja. Co roku poznajemy historie kilkorga młodych bohaterów oraz ich rodzin i prosimy o pomoc finansową nie tylko dla nich, ale wszystkich podopiecznych.

- Przez cały ostatni miesiąc pokazywaliśmy w "Uwadze!" reportaże przedstawiające sylwetki podopiecznych Fundacji TVN. Było ich kilkanaście. Dziś wyselekcjonowaliśmy 5 osób. 25 minut trwa program, więc nie wszyscy się zmieszczą. Jednym z bohaterów programu jest 3-letni Julek. Ten dzieciak cierpi na klątwę Ondyny. To choroba, na którą w całej Polsce choruje 36 osób - tłumaczył Ryszard Cebula, prowadzący program "UWAGA!" TVN.

Rodzina Julka zbiera pieniądze na opiekę nocną dla 3-letniego bohatera.

Julek jest dzieckiem, które wymaga czuwania przez 24 godziny na dobę. Kiedy śpi, jest podłączony do respiratora. Jak Państwo widzą, jest dzieckiem bardzo żwawym i czasami nawet w nocy się to nie zmienia, przez co my bardzo mało śpimy i dzięki wsparciu Fundacji TVN jesteśmy w stanie zorganizować dla niego opiekę nocną. (…) Od 3 lat jesteśmy notorycznie zmęczeni. Dzięki pomocy będziemy mogli lepiej funkcjonować i zapewnić lepszą opiekę naszemu dziecku

Finał akcji Fundacji TVN i "Uwagi!" TVN

Podczas specjalnego wydania programu "Uwaga!" TVN spotkamy się z małymi bohaterami akcji i ich bliskimi. Nie zbraknie też wzruszeń i muzycznych niespodzianek. Jak co roku na scenie wystąpią fantastyczni artyści.

– Rok temu mieliśmy Patrycję Markowską z Grzegorzem Markowskim. Była też Kayah, Krzysztof Zalewski. Mieliśmy Michała Szpaka i nieodżałowanego sprzed laty Zbigniewa Wodeckiego. Zawsze jest wielka gwiazda. Dzisiaj też będzie. To artyści młodego pokolenia. Znany ojciec, znane dzieci: Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, czyli grupa Kwiat Jabłoni. Młodzież doskonale zna, a starsi poznają - zapowiedział Ryszard Cebula.

Jak zaznaczył prowadzący, akcja nie jest robiona dla splendoru. - Ważne, żeby Państwo, nasi widzowie włączyli się w akcję pomocową - zaapelował dziennikarz.

Fundacja TVN - jak pomóc?

Osoby, które chcą pomóc, mogą to zrobić:

  • wysyłając SMS o treści "Pomagam" pod numer 7126 (koszt SMS 1,23 zł z VAT);
  • wysyłając przelew na Telefon BLIK na numer 509 559 966;
  • dokonując wpłaty na konto PL 25 1140 1010 0000 2581 1800 1001;
  • bezpośrednio na stronie Fundacji TVN.

Wielki finał akcji Fundacji TVN i "Uwagi! TVN" w czwartek (16 grudnia) o 19:55 na antenie TVN!

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Robert Stockinger

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości