Program Uwaga

  Program Uwaga

  Klątwa Ondyny to choroba genetyczna, charakteryzująca się upośledzoną kontrolą oddychania, co w nocy może doprowadzić do śmierci. Jedną z osób, które zmagają się z tym schorzeniem jest mały Julek. Chłopiec cierpi także na chorobę Hirschsprunga, padaczkę i nowotwór. Trzylatkowi możemy pomóc.

  Diety pudełkowe od kilku lat cieszą się ogromnym powodzeniem kilkuset tysięcy Polaków. Nic dziwnego, że na rynku pojawia się wiele firm, które świadczą tego typu usługi - szacuje się, że jest ich już ponad 900. Do redakcji Uwaga! TVN zaczęły spływać dziesiątki maili od niezadowolonych klientów jednej z nich. Dlaczego?

  Szpital onkologiczny w Częstochowie na początku lipca zawiesił swoją działalność. Powód? Mówi się, że to brak przestrzeni, choć i przedstawiciele szpitala i właściciel budynku twierdzą, że to nie oni wypowiedzieli umowę. Cierpiący na nowotwory pacjenci zmuszeni są dojeżdżać do innych placówek, w których będą mogli kontynuować leczenie. Kto jest temu winien?

  Uwaga! TVN świętuje swoje 19. urodziny. To program, który pokochali Polacy, bo jest zawsze blisko ludzi i ich problemów. Reporterzy pomagają, reagują, interweniują zgodnie z hasłem: "Uwaga! w Twojej sprawie". Nic więc dziwnego, że z okazji jubileuszu twórcy formatu zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rzecz budowy Kliniki Psychiatrii i Onkologii dla Dzieci i Młodzieży, która ma powstać przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

  37-letni Paweł B. napadł na idącą ulicą parę. Jego była żona Anna zginęła od kilku ciosów nożem, a towarzyszący jej mężczyzna został ranny. Napastnik, zgodnie z wyrokiem sądu powinien w tym czasie odsiadywać wyrok. Dlaczego był na wolności? Sprawę przybliżyli reporterzy programu "Uwaga! TVN".