Program Uwaga

  Ksenia Cichocka miała poważny wypadek podczas zabawy na trampolinie. Mimo że ubezpieczyciel zrobił wszystko, by nastolatka otrzymała odszkodowanie, to przez lata pieniądze nie wpływały na jej subkonto. Dlaczego? Kto utrudniał ich wypłatę? Sprawę postanowili zbadać reporterzy programu Uwaga! TVN.

  Pani Marta trafiła do szpitala w 20. tygodniu ciąży. Choć była pod stałą opieką personelu, to według jej męża, lekarze nie postawili właściwej diagnozy na czas. Pani Marta i ich synek zmarli w szpitalu. Jak to możliwe? Reporterzy programu Uwaga! TVN

  - W tym miesiącu na życie zostało mi 50 zł. Miałam 2400 zł wypłaty i 2400 zł poszło mi na hipotekę i czynsz – mówi pani Monika z Bydgoszczy. Reporteży programu Uwaga! TVN rozpoczęli nowy cykl: Uwaga! na kryzys!

  "Mówimy o kradzieży tożsamości".

  Uwaga! TVN świętuje 20. urodziny. Tomasz Kubat to jeden z tych dziennikarzy, którzy z "Uwagą" są od początku. W cyklu "Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl" zdradził Karolinie Kalatzi, jakie cechy pomogły mu przetrwać w zawodzie przez tyle lat. Opowiedział też o tym, jak wspomina swoje początki i co go najbardziej zaskoczyło.

  Schorowany pan Bogusław po samobójstwie żony zdany był na łaskę sąsiadów.

  Niedługo minie rok od śmierci Izabeli z Pszczyny, która zgłosiła się do szpitala w 22. tygodniu ciąży. Po trwającym rok śledztwie prokuratura postawiła trzem lekarzom zarzuty.

  Marta Szwonder urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Lekarze nie dawali jej wielkich szans na normalne funkcjonowanie. Jej rodzice nie poddali się i postanowili zawalczyć o normalne życie córki. 34-latka przeszła wiele operacji, ale niestety zmaga się z ogromnym bólem. Z powodu powikłań po zabiegu, młoda kobieta przestała chodzić, grozi jej paraliż, a nawet śmierć. Można jej jednak pomóc. Zapraszamy na reportaż programu Uwaga TVN.

  Reporterzy programu Uwaga! TVN postanowili sprawdzić, czy i dlaczego profesor Marian Zembala otrzymał przed śmiercią ultimatum od pracowników szpitala i dlaczego jego syn, również kardiochirurg, został zwolniony z pracy. Co na to pracownicy szpitala?

  - Bóg tak chciał? Nie! U mojego męża to były konkretne działania innych osób. Psychicznie tego nie wytrzymał, nie wytrzymał tego ciężaru i tej nagonki – mówi reporterom programu Uwaga! TVN wdowa po prof. Marianie Zembali, który zmarł w marcu tego roku.

  Którzy bohaterowie utkwili w jego pamięci?

  Badania biegłych nie potwierdziły twierdzeń dziewczyny.

  Oscypek to najczęściej kupowany produkt w Zakopanem. Stragany na Krupówkach uginają się pod ich szerokim wyborem, a sprzedawcy zapewniają, że wszystkie są świeże, przywiezione prosto z bacówki i posiadają certyfikat oryginalności. A jak jest naprawdę? Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu "Uwaga TVN".

  Syn pani Izabelli nie chce widywać się z ojcem, ponieważ - jak twierdzi - ten go "bił, popychał, szarpał i straszył". Za nierealizowanie widzeń rodzicielskich kobieta musi zapłacić 124 tys. zł.

  Marlena i Rafał Wójtowiczowie zainwestowali oszczędności życia w dom pod Radomiem, ponieważ marzyli o spokoju. Niestety w ich sąsiedztwie powstała betoniarnia, która - jak twierdzą - zakłóca ciszę.

  Michał Szpak szturmem podbił polską scenę muzyczną, a wszystko to za sprawą nieprzeciętnego głosu i niespotykanej charyzmy. Artysta ma na swoim koncie wiele sukcesów i nie ustaje w poszukiwaniu nowych wyzwań zawodowych. Jak wyglądały początki jego kariery? Jakie osiągnięcia napawają go największą dumą? Laureat Bursztynowego Słowika opowiedział o tym w programie "Uwaga: Kulisy Sławy".

  Pobyt nad morzem bez wizyty w smażalni? Wiele osób nie potrafi sobie tego wyobrazić. Ale nawet świeża ryba prosto z kutra, często okazuje się, świeżo rozmrożoną. Jak znaleźć dobrą rybę nad polskim morzem? Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga TVN.

  Czy fast foody na stacjach benzynowych zastąpiły przydrożne restauracje? Gdzie stołują się kierowcy, którzy w trasie spędzają większość swojego czasu? Reporterzy programu Uwaga! TVN postanowili sprawdzić, co można zjeść, kiedy nie chce się zbaczać z drogi.

  Mieszkańcy łódzkiej kamienicy przez lata inwestowali olbrzymie pieniądze w remont budynku.

  Kreml od lat manipuluje zagraniczną opinią publiczną. Robi to przy pomocy kanału Russia Today, fabryk trolli oraz influencerów. Jedną z dziennikarek, która szczególnie przysłużyła się rosyjskiej władzy jest Margarita Simonyan. Jak zdobyła zaufanie Władimira Putina? Jak działają inni propagandyści Kremla? Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga TVN.

  Materiały z ukrytej kamery mrożą krew w żyłach.

  Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Zdunach postanowili przerwać milczenie i opowiedzieli, co dzieje się za murami placówki. Relacje personelu i pensjonariuszy, do których dotarli reporterzy "Uwagi! TVN", rysują przerażający obraz.

  Wraz z początkiem sezonu wakacyjnego miliony ludzi wróciło do podróżowania. Niestety, media codziennie informują o chaosie na lotniskach, odwołanych lotach czy problemach z zagubionym bagażem. Od kwietnia w Europie odwołano aż kilkadziesiąt tysięcy połączeń. Reporterzy programu Uwaga! TVN podpowiadają, co zrobić, gdy lot jest odwołany, a linie lotnicze nie udzielają żadnej pomocy.

  Marika chciała odejść od męża. Na wieść o tym mężczyzna poderżnął jej gardło. Kiedy 33-latka leżała w kałuży krwi, on pojechał popełnić samobójstwo. Kobieta przeżyła, ale potrzebuje całodobowej opieki. Jej stan jest bardzo poważny. - Oddałabym życie za to, żeby ona stanęła na nogi i mogła wychować swoje dzieci na dobrych ludzi - mówi mama Mariki. Sprawą zajęli się reporterzy programu Uwaga! TVN.

  Katarzyna Rolnik jest osobą niewidomą, a od niemal dwóch lat musi opiekować się mamą, która przeszła udar. Gdyby nie pomoc kilku osób, nie dałaby sobie sama rady. Dlaczego urzędnicy nie zapewnili niepełnosprawnym kobietom całodobowej pomocy? Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.

  Rok temu u Zuzi zdiagnozowano SMA. Od tego czasu cała rodzina zaangażowana jest w zbiórkę pieniędzy na terapię genową dla dziewczynki. To niejedyny taki przypadek. Reporterzy programu Uwaga! TVN dotarli do rodziców Aleksa, którzy zmagali się z tym, z czym teraz mierzą się rodzice Zuzi. Czy terapia genowa będzie kiedykolwiek refundowana?

  17-letni Wiktor wyjechał na obóz survivalowy, z którego już nie wrócił. Jego ciało znaleziono w wodzie. Zrozpaczony ojciec chłopaka za wszelką cenę próbuje ustalić, co naprawdę wydarzyło się nad Zalewem Sulejowskim. W piątek, 22 lipca zatrzymano 38-letniego opiekuna obozowiczów.

  Zapadł wyrok ws. jednego z najbardziej makabrycznych morderstw ostatnich lat - zabójstwa i oskórowania 23-letniej studentki z Krakowa. – Syn twierdzi, że jest niewinny, że go wrobiono – powiedział w wywiadzie dla programu Uwaga! TVN ojciec Roberta J., oskarżonego o ten bestialski mord.

  Tomasza Ciachorowskiego najczęściej można zobaczyć w teatrze i w serialach. Przed kamerą zadebiutował kilkanaście lat temu w „Złotopolskich”, niedługo później zagrał jedną z dwóch głównych ról w „Majce”, serialu, który dał mu dużą popularność.