Gorące tematy

Euro 2020: Co robić, kiedy partner cały czas ogląda mecze? Psycholog: "Warto mieć swoją własną przestrzeń w związku"

Gorące tematy

Aktualizacja:
SolStock/Getty Images

Trwają rozgrywki Euro 2020, ale jak się okazuje, nie dla każdego jest to czas euforii. Nie wszystkie kobiety chętnie kibicują, a wręcz są poirytowane, zajętym telewizorem czy wyjściami partnera na mecze. Psycholog Zuzanna Butryn w rozmowie z dziendobry.tvn.pl, radzi jak przetrwać ten czas.

Własna przestrzeń w związku

Czas rozgrywek Euro 2020 może generować irytację u kobiet, których partnerzy są zapalonymi kibicami i śledzą każdy mecz. Jak przetrwać i być w dobrej kondycji psychicznej? Okazuje się, że warto postawić na siebie i dać przestrzeń mężczyźnie na celebrację święta wszystkich entuzjastów piłki nożnej.

- Przede wszystkim warto mieć swoją własną przestrzeń w związku. Nie bać się samej iść do kina, restauracji czy poświęcić czas tylko sobie, np. w salonie kosmetycznym. W związkach, w których pielęgnowany jest ten obszar partnerzy lepiej znoszą czas, w którym jedno z nich przez pewien okres poświęca się jakiejś sprawie, np. rozgrywkom piłkarskim - wyjaśnia psycholog Zuzanna Butryn.

Możemy ten czas spędzić także z koleżankami, na babskim wyjściu lub, jeśli jest taka możliwość, wyjechać na krótkie wakacje.

Walka o telewizor

Jeśli partner nie zamierza oglądać meczu na mieście, z pewnością zaanektuje domowy odbiornik. Może to być szczególnie bolesne, zwłaszcza jeśli właśnie o tej samej porze emitowany jest ulubiony serial, film czy program, a w domu jest tylko jeden telewizor. W rozmowie z Darią Pacańską, psycholog Zuzanna Butryn, celnie zauważyła, że obecna technologia pozwala nagrać to, co może nas ominąć, a dodatkowo większość produkcji można obejrzeć w sieci, w takich serwisach jak np. Player.pl.

Zatem, odrobina wyrozumiałości może uratować nasz dobry humor i miłą atmosferę w domu.

Podział obowiązków

Oczywiście w tym ważnym momencie w życiu kibica, powinnyśmy wykazać się wyrozumiałością, ale mężczyzna musi również odpowiedzialnie podejść do swojej absencji w życiu rodzinnym. Szczególnie jeśli są dzieci. W takich sytuacjach plan jest niezbędny, a najlepiej stworzyć i przedyskutować go wspólnie. Wówczas żadna ze stron nie będzie czuła się pominięta.

- Faktycznie, jeśli dowiadujemy się na 15 minut przed wyjściem, że partner idzie na mecz, może to być frustrujące. Dlatego warto wcześniej ustalić podział obowiązków, a nawet grafik, jeśli są również dzieci, które wymagają zaopiekowania - tłumaczy psycholog.

Spędźmy wspólnie czas

Zuzanna Butryn podkreśla, że warto się przemóc i wziąć udział w tych emocjonujących dla partnera chwilach. Szczególnie, jeśli na boisku pojawia się reprezentacja Polski. Wówczas można zorganizować wspólne kibicowanie i zaprosić kolegów razem z żonami czy partnerkami.

Taki grupowy doping to może być radosny czas spędzony w miłym towarzystwie, okazja do poznania przyjaciół partnera, który dodatkowo poczuje, że jego pasje i zainteresowania są dla nas istotne.

Zobacz wideo: EURO2020 - Polacy nie dali rady Słowakom

>>> Zobacz także:

Rezydenci biur podróży skarżą się na turystów. "Dzwoni kobieta i mówi, że urwał jej się sznurek od tamponu"

Agata Młynarska wyszła ze szpitala. "Odzyskam to, co choroba chce zabrać"

Monika Richardson gorzko o zakończonym związku. "Byłam złodziejką męża, złą macochą i osobą współuzależnioną jednocześnie"

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości