Dom

Rodzina zbudowała całoroczny dom na drzewie. "To realizacja dziecięcego marzenia"

Dom

W Pstrągowej Ewa i Witek Muszyńscy wybudowali niezwykły dom na drzewie, który dostępny jest przez cały rok. Śpi się kilka metrów nad ziemią, a widok zza okna zapiera dech w piersiach. Poznajcie "Fajrant Kowala", bo tak nazwali to miejsce.

Stara Kuźnia Pstrągownia - dom na drzewie

Ewa i Witek Muszyńscy kupili w Pstrągowej działkę, na której wcześniej stała kuźnia. Podczas wiosennego lockdownu wpadli na pomysł, że zbudują dom na drzewie. - To taka realizacja dziecięcego marzenia – podkreślił Witek Muszyński.

Szybko zakasali rękawy do pracy i dziś można śmiało z niego korzystać. Małżeństwo wraz z dziećmi spędzili w nim ostatnie święta. Aby dom na drzewie przetrwał wszelkie wichury, został postawiony na balach. Ma około 25 m2 i wszystko, co jest niezbędne: łóżka, szafę, łazienkę z gorącą wodą. Ulubionymi przedmiotami dzieci są: dwupiętrowe łóżko i tyrolka, z której z domku zjeżdżają na dół.

Klimatyczne wnętrze

Dookoła panuje cisza i spokój, a w środku domku jest bardzo klimatycznie. - Moja jest wizja, natomiast lokalny stolarz z członkami rodziny to realizuje. Wszystko staramy się budować z materiałów pochodzących z pogórzańskich chałup: bale, deski, dachówki. Wszystko ma średnio 80-100 lat oprócz okien i elementów łazienki. Staramy się nadać im nowe życie – wyjaśnił Witek Muszyński.

- Jesteśmy w miejscu, gdzie kiedyś kowal mieszkał, więc ten domek nazywa się "Fajrant Kowala". Nogi z zawiasów, kowadła. Staramy się, by wszystko było z tego terenu – dodał.

Zobacz w materiale wideo to niezwykłe miejsce. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz Player.pl .

Zobacz także:

412 lat temu Warszawa została stolicą Polski. "To był kompromis między rodami litewsko-ruskimi, a rodami koronnymi"

Jak pandemia zmieniła życie rodzinne?"Nasze relacje stały się głębsze"

Wschody słońca w Sopocie. Fotografka: "To miejsce to moja ostoja, takie koło ratunkowe"

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Piotr Wojtasik

Pozostałe wiadomości