Ogród

Cieniolubne byliny. Które z nich polecają prowadzące program "Wymarzone ogrody"?

Ogród

Byliny cieniolubne to dosłownie zbawienie dla właścicieli ogrodów, w których słońce bywa nieczęstym gościem. Wbrew pozorom roślin, które świetnie poradzą sobie w cieniu lub półcieniu jest naprawdę wiele, zarówno tych zielonych, jak i tych kwitnących - wystarczy rozejrzeć się w centrum ogrodniczym.

Rośliny do zacienionego ogrodu

Zanim zdecydujecie, jakie rośliny pojawią się w waszym ogrodzie warto się zastanowić nad tym, jakie możecie stworzyć im warunki. Jeśli brakuje w nim miejsc jasnych i słonecznych, skupcie się na roślinach, które dobrze znoszą brak światła. Co polecają prowadzące program "Wymarzone ogrody"?

  • Aralie
  • Paprocie: Narecznice Samcze
  • Brunery
  • Funkie
  • Zawilce

W ofercie szkółek znajdują się także rośliny zimozielone, które okazale będą się prezentować nie tylko wiosną i latem, ale także zimą. Jeśli chcecie, żeby wasz ogród świetnie wyglądał także w chłodniejsze miesiące posadźcie w ogrodzie turzyce i barwinek.

"Wymarzone ogrody" - oglądaj na HGTV i Player.pl

Iga i Olga, to siostry i ekspertki, prowadzące program "Wymarzone ogrody". Dziewczyny każdy skrawek ziemi potrafią zamienić w uroczy zakątek. Nie tylko zaprojektują i przebudują piękny ogródek, ale także nauczą właścicieli i widzów, jak o niego dbać. Mają na to wszystko zaledwie trzy dni. Ich specjalność to nie tylko miejskie ogródki, ale także tarasy oraz małe działki. W ciągu dosłownie kilkunastu godzin potrafią stworzyć przytulne, nowoczesne i magiczne przestrzenie.

Program "Wymarzone Ogrody" można oglądać na HGTV (premiery w niedziele o 11:30) oraz na platformie Player.pl

Zobacz więcej:

Autor: Katarzyna Lackowska

Pozostałe wiadomości