Według synoptyków prawdziwa zima ma się dopiero zacząć. W wielu częściach kraju grudzień i styczeń nie dały aż tak o sobie znać pod względem mroźnej aury. Teraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu. Dzięki prostemu patentowi na odśnieżanie możesz zaoszczędzić sporo czasu i siły.
Zabarwiony na żółto śnieg to zimą bardzo częsty widok. Choć większość z nas ma jednoznaczne skojarzenia, to, jak podkreślają pracownicy Lasów Państwowych, tego rodzaju ślady nie zawsze są tym, czym się wydają.
"Wygląda jak łosie rogi".
"Najważniejsze jest wilgotne powietrze i rozproszone światło".
Sprawdź, jak wygląda jej uprawa.
Trudno wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia bez choinki. Niestety po kilku tygodniach starannie udekorowane drzewko traci swój urok i zaczyna gubić coraz więcej igieł. Jak się go pozbyć, by nie zaszkodzić środowisku? Czy można dać mu drugie życie? W Dzień Dobry TVN na te pytania odpowiedział ogrodnik Łukasz Skop.
Gwiazda betlejemska to dosyć wymagająca roślina. Choć cieszy się dużą popularnością, nie każdy potrafi o nią odpowiednio zadbać. Pierwszy krok w kierunku dobrej pielęgnacji możesz, a właściwie musisz zrobić tuż po przyjściu do domu.
Miłorząb dwuklapowy uznawany jest za drzewo niezniszczalne, które może rosnąć nawet przez tysiąc lat. Uprawa miłorzębu jest niewymagająca, a właściwości lecznicze nadal przez wielu niedoceniane. Poznaj najpopularniejsze odmiany i sposób uprawy tego drzewa.
Listopadowa jesień jest pełna uroku. Na cudowny, złoty kolor przebarwiają się teraz funkie, pęcherznice, wiśnie ozdobne i trawy. One bez problemu przetrwają zimę, ale rośliny na balkonach i tarasach, a także domowe potrzebują naszej opieki. Jak to zrobić w odpowiedni sposób? O tym opowiadał Łukasz Skop, prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie".
Eksperyment naukowy dowiódł, że rośliny reagują na pozytywne i negatywne komunikaty. Jak to możliwe?
Kalina angielska to krzew wyróżniający się dużą mrozoodpornością oraz walorami estetycznymi. Dzięki kolorowym liściom świetnie wygląda w kompozycjach z gatunkami kwitnącymi jesienią. Może być uprawiana również na niskich rabatach, szczególnie dobrze w tym celu sprawdzi się kalina angielska szczepiona na pniu. Co sprawia, że jest wyjątkowa? Jakie ma wymagania?
Chryzantemy często wykorzystywane są jako ozdoba grobów, ale ich wyjątkowy potencjał można wykorzystać na wiele sposobów. Jak pielęgnować najpiękniejsze kwiaty jesieni? Czym się kierować podczas ich zakupu?
Poznaj porady florystki.
Jakie rodzaje chryzantem wyróżniamy? Które są szczególnie modne i chętnie kupowane w tym sezonie?
Od 40 lat rodzina Szmitów decyduje, jak wyglądają nasze ogrody. Każdego roku spod ich ręki wychodzi półtora miliona roślin, które rosną w Polsce i 43 innych krajach. Wokół domu mają gigantyczny otwarty ogród - jedną z największych kolekcji prywatnych roślin w Europie.
Dlaczego kompost pełni tak ważną rolę w uprawie roślin?
Piękne pelargonie wiosną i latem cieszyły nasze oko kolorowymi kwiatami. By przetrwały do następnego roku, warto już teraz o nie zadbać.
Dom na drzewie to konstrukcja pożądana nie tylko przez najmłodszych
Które można jeść i gdzie je spotkać?
Biedronki są wszędzie - na ulicach miast, balkonach, parapetach i w naszych mieszkaniach. Śmiało można powiedzieć, że mamy do czynienia z październikową plagą tych owadów. Okazuje się, że chodzi biedronkę azjatycką. Skąd się wzięła w Polsce? Czy jest niebezpieczna? Jak odróżnić ją od zwykłej biedronki? W naszym programie wyjaśniała to entomolog Ewa Sady.
Trawy ozdobne mogą skutecznie odmienić wygląd każdego ogrodu. Ich nieprzeciętny urok docenia coraz więcej miłośników zieleni.
Poznaj porady ogrodnika.
Zakup odpowiednich sprzętów i świadomość regularnego dbania o trawę są kluczowe dla posiadania zadbanego ogrodu. Jak powinna wyglądać pielęgnacja trawnika po zimie, na wiosnę, a jak jesienią? Na czym polega zabieg wertykulacji? Sprawdź, jak dbać o trawę w przydomowym ogrodzie lub na działce i jakich narzędzi potrzebujesz, aby pielęgnować trawnik.
Jeśli zależy ci na oszczędności czasu i ekologicznym zużyciu wody, warto zastanowić się nad systemem nawadniania ogrodu. Podpowiadamy, co należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu systemu nawadniania ogrodu oraz co umieszczamy na planie ogrodu.
Od teraz nie trzeba przepłacać w kwiaciarni.
Jesień to sezon na dynie i właśnie wtedy są najsmaczniejsze. Jeśli mamy przydomowy ogródek i sami je hodujemy, warto wiedzieć gdzie i jak długo można je trzymać, aby nie straciła swoich walorów smakowych. Sprawdź nasze sposoby na przechowywanie dyni.
Są piękne, niebezpieczne i działają według strategii. Mowa tutaj nie o agentkach specjalnych, a o roślinach owadożernych, które doczekały się swojego festiwalu. Do ich tajemniczego, ale i niebezpiecznego świata zabrała widzów Dzień Dobry TVN Agata Zjawińska.
Sprawdź, co warto zrobić w październiku w przydomowym ogródku. O jakich pracach nie powinno się zapomnieć jesienią?
Kiedy przygotowuje się różnego rodzaju przetwory z jabłek, często pozostają po nich obierki. Dawniej starano się nie marnować jedzenia, więc wykorzystywano je do zrobienia np. octu, kompotu, galaretki czy nawet kompostu. Ruch
Nawłoć kanadyjska to niejedyny chwast, który przeszkadza nam w uprawach.