Ekspert pokazuje, jak przesadzić rośliny doniczkowe.
Rośliny cebulowe można podziwiać w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Zaskakujące wyniki badań.
Nasturcja większa to jeden z najchętniej uprawianych gatunków roślin w naszych ogrodach. Ma wiele zalet i może być wykorzystywana na wiele sposobów. By móc należycie o nią zadbać, trzeba najpierw dowiedzieć się, jakie ma wymagania.
Wraz z nadejściem wiosny warto zadbać o przydomowe ogródki, ale także wprowadzić zieleń do mieszkań.
Ekspertka opowiedziała w Dzień Dobry TVN, od czego zacząć swoją przygodę z mini ogrodnictwem.
Palmy to rośliny, które niekiedy wymagają szczególnych warunków i pielęgnacji. Jedne z piękniejszych okazów można podziwiać w Poznaniu, gdzie znajduje się najstarsza palmiarnia w Polsce. Co ciekawe, te rośliny można uprawiać również w domu. W jaki sposób?
W większości ogrodów sadzone są iglaki, wśród których często można spotkać tuje. Ich nieprawidłowa pielęgnacja, a także chwilowe osłabienie rośliny może wywołać szereg dolegliwości.
Pierwsze dni wiosny sprawiają, że mamy ochotę przyozdobić balkon, taras czy wejście do domu. Wspaniale nadają się do tego prymulki i stokrotki. To kwiaty, które przetrwają wiosenne wahania pogody.
Radzimy, jak zaaranżować przydomowy ogród, aby jak najlepiej nam służył.
Wiosna wkroczyła już do ogrodów. Z łatwością można ją też wprowadzić na balkony i do wnętrz.
Nie da się nie lubić kwitnących bylin. Oprócz tego, że prezentują się wspaniale, to zazwyczaj są także długowieczne i mało wymagające. Zanim jednak zdecydujesz się na uprawę którejś z nich, warto zdobyć na jej temat więcej informacji. Poznaj ostrogowiec.
Guanabana to inna nazwa coraz bardziej popularnej w naszym kraju gravioli. Owoc ten sławę swoją zawdzięcza doniesieniom o jego działaniu antynowotworowym. Zobacz, jakie właściwości faktycznie ma graviola.
Jakie są pierwsze oznaki wiosny? Gdzie szukać wiosny w lesie? Jak sprawić, by w ogrodzie ta pora roku była obecna jak najwcześniej? W Dzień Dobry TVN Marcin Kostrzyński opowiedział o tym, jak przyroda budzi się do życia na wiosnę.
Trzmielina to krzew, niekiedy drzewo lub pnącze. Obejmuje aż 175 gatunków. Wiele z nich to krzewy ozdobne, uprawiane ze względu na liście oraz bardzo dekoracyjne owoce, które pojawiają się jesienią.
Tamaryszek jest chętnie sadzony w ogrodach ze względu na niezbyt duże wymagania w uprawie i zjawiskowy, ozdobny wygląd. Wykazuje dużą odporność na zanieczyszczenia, w związku z czym często sadzi się go również w aglomeracjach miejskich. Jego drobne, różowe kwiaty są doskonałą ozdobą każdej przestrzeni.
Jagoda kamczacka jest rośliną, którą warto uprawiać choćby z tego względu, że jej owoce są bardzo zdrowe. Jest mrozoodporna, więc dobrze nadaje się także do naszego klimatu. Dowiedz się, jak ją prawidłowo uprawiać, dlaczego warto to robić, a także jakie są zastosowania dla pysznych owoców jagody kamczackiej!
Róże doskonale sprawdzają się jako ozdoba ogrodu czy podstawa bukietu komponowanego z myślą o bliskiej osobie. Doskonale wiedzą o tym mieszkańcy Kutna, którzy uczynili z tych wyjątkowych kwiatów wizytówkę swojego miasta.
Co robić, jeśli nasze kwiaty źle zniosły zimę?
Odczyn pH gleby powinniśmy znać, gdy przygotowujemy ziemię pod uprawianą roślinę. Wykaże go miernik w specjalnej formie, np. elektronicznej. Urządzenia pozwalają lepiej dopasować warunki naturalne do wymagań specjalnych gatunków.
Cyprysik Lawsona jest gatunkiem zimozielonym i niezwykle dekoracyjnym, ale wyjątkowo trudnym w uprawie w polskim klimacie. Mimo to bywa sadzony w ogrodach o charakterze naturalistycznym, pięknie prezentuje się także jako żywopłot. Sprawdź, jakie odmiany cyprysa najlepiej sadzić w ogrodzie i czym poszczególne krzewy różnią się od siebie.
Porady i rozwiązania.
Piaskownica drewniana to miejsce dla dzieci, w którym mogą się bawić na świeżym powietrzu w ogrodzie. To świetny pomysł na rozrywkę, jednak podczas kupna piaskownicy drewnianej warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów, aby zabawa była bezpieczna.
Zieleń wpływa na nas relaksująco.
Co zrobić, by kwiaty nie zwiędły zbyt szybko?
Eksperci podpowiadają, na co zwrócić uwagę.
Według synoptyków prawdziwa zima ma się dopiero zacząć. W wielu częściach kraju grudzień i styczeń nie dały aż tak o sobie znać pod względem mroźnej aury. Teraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu. Dzięki prostemu patentowi na odśnieżanie możesz zaoszczędzić sporo czasu i siły.
Zabarwiony na żółto śnieg to zimą bardzo częsty widok. Choć większość z nas ma jednoznaczne skojarzenia, to, jak podkreślają pracownicy Lasów Państwowych, tego rodzaju ślady nie zawsze są tym, czym się wydają.
"Wygląda jak łosie rogi".
"Najważniejsze jest wilgotne powietrze i rozproszone światło".