Wiosna budzi się na razie nieśmiało, ale już widać jej pierwsze oznaki. Łukasz Skop wraz z kamerą Dzień Dobry TVN wyruszył na poszukiwanie storczyków i dowiedział się, jak sprawić, aby te piękne kwiaty cieszyły nasze oko przez długi czas.
Las jest pełny niezwykłych skarbów natury, które mogą leczyć oraz poprawić działanie naszego organizmu. Tym na co warto zwrócić uwagę, jest żywica sosnowa. Gdzie jej szukać i co można przygotować na jej bazie?
Pewna użytkowniczka Instagrama postanowiła sama wyhodować drzewko cytrynowe. Jeden z owoców, który wydała roślina miał bardzo nietypowy kształt. Nagranie, na którym można go zobaczyć, podbiło internet.
W oranżerii przy Pałacu w Nieborowie dojrzewają właśnie skierniewickie cytryny. Są ogromne i niezwykle aromatyczne. O ich historii opowiedziała w rozmowie z Łukaszem Skopem Agnieszka Chmielowska ogrodniczka Pałacu w Nieborowie, a Witold Pelczar wyjaśnił, jak sadzić cytrusy w naszych warunkach.
O roślinach, które działają jak oczyszczacz powietrza, w studiu Dzień Dobry TVN opowiadał ich znawca, Tomasz Banasiewicz.
Skusić się na intensywnie pachnący świerk, a może trwałą jodłę?
Mogłoby się wydawać, że zima, to okres, kiedy nie możemy się cieszyć widokiem roślin na naszym balkonie czy tarasie. Tymczasem nie jest to końca prawda. Florystka Natalia Daszewska podzieliła się z widzami Dzień Dobry TVN poradami na ten temat.
Jemioła jest jednym z najpopularniejszych symboli świąt. Niestety, nie wszystko, co z nią związane, jest pozytywne.
Ledwo spadły pierwsze śniegi, a my już wyglądamy oznak wiosny. Zimowy czas może okazać się dobry dla ogrodników. O tym, dlaczego trwająca pora roku to najlepszy czas na zaplanowanie wymarzonego ogrodu i przedwiosenne zakupy, opowiedziała w Dzień Dobry TVN projektantka ogrodów Joanna Legutko.
Gwiazdy betlejemskie trafiły do uprawy około 200 lat temu i od tej pory nie wyobrażamy sobie bez nich świąt. Jak należy o nie dbać?
"Nie potrzebują podlewania".
Ogrodnik Łukasz Skop udał się do opolskiego ogrodu zoologicznego, by dowiedzieć się, które zwierzęta żywią się bambusem. Czym charakteryzuje się ta roślina? Jak o nią dbać?
Piotr Licznerski to pasjonat, hodowca i badacz, który całe swoje życie poświęcił kaktusom. Zwieńczeniem tej na pozór kłującej miłości jest doktorat obroniony na Politechnice Bydgoskiej. W naszym materiale 75-latek zdradził, jakie były początki jego wyjątkowej relacji z kaktusami.
Większość róż wymaga zabezpieczenia przed mrozem. Sprawdź, jak je pielęgnować i chronić zimą.
Piękne, kolorowe jesienne liście leżą na trawnikach, tworząc barwny dywan. Wiele osób je grabi i usuwa. Dlaczego nie zawsze i wszędzie należy to robić? W Dzień Dobry TVN Marcin Kostrzyński opowiedział o zwierzętach, dla których jesienne liście to idealne miejsce na przetrwanie. I co tak naprawdę dają przyrodzie spadające liście?
Poznaj sposoby na efektywne i zgodne z prawem wykorzystanie liści.
Poznaj porady eksperta.
Łukasz Skop odwiedził bananowe ogrody. Sprawdził, jak rosną i jak wyglądają ich owoce na różnych etapach dojrzewania i co należy wiedzieć, żeby odpowiednio o nie dbać.
Astry właśnie teraz wyglądają najpiękniej w naszych ogrodach. Dlatego zasługują, jak podkreślił Łukasz Skop, na miano gwiazd jesieni. W programie Dzień Dobry TVN ogrodnik opowiedział, które odmiany warto wybierać.
Na Wasze pytania odpowie florystka Anna Wojtala.
Biedronki są bardzo pożyteczne dla naszego ogrodu. Aby odwdzięczyć się im za ich trud, przygotujmy dla nich bezpieczne schronienie na chłodne dni.
Państwo Słowińscy od 1999 roku zajmują się hodowlą traw, czyli tworzeniem nowych odmian i gatunków, które cechują się unikalnym wyglądem i zastosowaniem. Ich pracy przyjrzał się Łukasz Skop.
Czy tuje są niebezpieczne dla naszego zdrowia?
Maja Popielarska zaprosiła widzów Dzień Dobry TVN do swojego jesiennego ogrodu. W rozmowie z Katarzyną Jaroszyńską opowiedziała, jak dbać o rośliny na zewnątrz o tej porze roku oraz jak przygotować oczko wodne na zimę.
Na całym świecie wyhodowano 60 tysięcy odmian i gatunków róż. Wśród nich są te pnące i pienne, okrywowe i rabatowe, krzaczaste i krzewiaste. Żeby poznać ich tajemnice, Łukasz Skop spotkał się Łukaszem Rojewskim, hodowcą nowych odmian tego pięknego kwiatu.
Małe mieszkania mają swoje ograniczenia, dlatego osoby, które chcą mieć w nim kwiaty, powinny wybierać stosunkowo nieduże rośliny. Które najlepiej sprawdzą się na małym metrażu?
Łukasz Skop odwiedził wieś Pszczółki-Szerszenie (woj. mazowieckie), gdzie znajdują się wodne skarby ogrodnika Marcina Cieślika.
Wrzesień to ostatni dzwonek na wysiewanie warzyw i roślin o krótkim okresie wzrostu i rozwoju. Co możemy wysiać teraz, aby jeszcze przed zimą zebrać plony? Jak się do tego przygotować?
Jesienią trzeba szczególnie zadbać o kwiaty. Przycinanie ich w określonym czasie i w odpowiedni sposób sprawi, że będą pojawiać się nowe pędy i rośliny pięknie zakwitną. Sprawdź, jak obchodzić się z najpopularniejszymi gatunkami. Których z nich nie wolno przycinać jesienią?