Hortensje to piękne i bujne kwiaty. Jak je pielęgnować? "Są pijaczkami"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
W czerwcu najpiękniej kwitną hortensje
W czerwcu najpiękniej kwitną hortensjeDzień Dobry TVN
wideo 2/12

Hortensje to rośliny, które kwitną wyjątkowo długo, przy okazji wypełniając nasz ogród lub balkon pięknymi i bujnymi kwiatami. Jak o nie dbać, by mogły zachwycać nas różnorodnością swoich barw? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała florystka Anna Wojtala.

Kwiaty kwitnące w czerwcu

Każdy z nas pragnie, by jego ogród lub balkon był pełen pięknych kwiatów. Czerwiec to miesiąc, w którym kwitnie wiele kolorowych roślin, a wśród nich są m.in. hortensje. W studiu Dzień Dobry TVN florystka Anna Wojtala opowiedziała widzom, jak je pielęgnować.

- Hortensji warto dać większą donicę, by miała więcej miejsca na korzenie i wodę, ponieważ, uwaga, hortensje są "pijaczkami". Uwielbiają wodę i nie lubią ostrego słońca. To jest roślina, która kocha półcień, oczywiście to słońce fajnie, jakby się pojawiało na jakiś czas, bo to są rośliny na zewnątrz - tłumaczyła nasza gościni.

Jakich warunków do uprawy potrzebują te kwiaty? - Lubią kwaśną glebę. Można kupić glebę w marketach budowlanych, która jest stricte do hortensji. Podlewamy tak, by podłoże było cały czas wilgotne - zaznaczyła florystka.

Jak dbać o hortensje?

Jak rozpoznać, że hortensje potrzebują wody? Ważna jest obserwacja. - Zaczynają przekwitać, mają brązowe końce, wszystkie kwiaty są jakby opadnięte. Wówczas możemy je włożyć do pojemnika z wodą, żeby same zaczerpnęły jej tyle, ile potrzebują. Doniczki powinny mieć odpływy - radziła Anna Wojtala.

Hortensje prezentują się rewelacyjnie również jako kwiaty cięte. - Możemy je przepięknie zasuszać. Jak się nam złamie, to wsadzamy do wazonu z małą ilością wody. Ona będzie sobie stopniowo tę wodę wypijać i pięknie się zasuszać, nie tracąc formy i kształtu - podsumowała ekspertka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości