Ogród

Zebrali ponad 700 odmian hortensji w jednym miejscu

Ogród

Autor:
Patrycja
Sibilska
Reporter:
Piotr Wojtasik
Ponad 700 gatunków hortensji w jednym miejscu
Ponad 700 gatunków hortensji w jednym miejscuDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Sierpień to czas kiedy hortensje prezentują w pełnym rozkwicie swój legendarny urok. Do największej hodowli tych kwiatów w Wojsławicach wybrał się Piotr Wojtasik. Skąd wzięła się nazwa tych niezwykłych roślin, i w jakich warunkach czują się najlepiej, opowiedziała Małgorzata Gębala.

Skąd pochodzi nazwa hortensji

Hortensje to krzewy o spektakularnej urodzie, obok których nie można przejść obojętnie. Przyciągają wzrok swoim obfitym kwiatostanem od wczesnego lata do późnej jesieni. Krzew lubi wilgotne podłoże, stąd też jego łacińska nazwa - hydrangea. Z jego nazwą wiąże się także legenda.

- Według niej jeden botanik francuski, będąc na wyprawach poszukiwawczych, niestety nie mógł wziąć jako towarzyszki kobiety, dlatego swoją towarzyszkę życia przebrał za mężczyznę. Nazywała się oczywiście Hortensja - powiedziała Gosia Gębala.

Największa hodowla hortensji w Polsce

Arboretum w Wojsławicachi, to największa hodowla hortensji w Polsce i trzecia w Europie. Botanicy zgromadzili w nim ponad 700 odmian krzewu.

- Jest to część ogrodu botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, oczywiście serdecznie zapraszamy. Rzeczywiście jesienią będą zachwycać oprócz hortensji wspaniałe trawy, przebarwiające się liście, owoce na wielu bardzo nietypowych, wyjątkowych drzewach, także feeria barw będzie niesamowita - zachęciła do odwiedzin Małgorzata Gębala.

Czy z hortensji można zrobić herbatę? O tym dowiesz się oglądając materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Reporter: Piotr Wojtasik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości