Dom

Zostawiasz sąsiadom klucz, by podlali kwiaty? Ten trik z TikToka sprawi, że rośliny same się nawodnią

Dom

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
TikTok
Kobieta podlewa kwiaty

Miłośnicy roślin domowych mierzą się z nie lada problemem w trakcie urlopów spędzanych poza domem. Każdy ich wyjazd wiąże się z organizowaniem opieki dla pozostawionych bez dostępu do wody kwiatów doniczkowych. Do tej pory pomocna była ręka i dobra wola przyjaciela czy sąsiada, ale teraz można posiłkować się prostym trikiem z TikToka i poradzić sobie z tym wyzwaniem samodzielnie.

Kwiaty doniczkowe same się podleją - trik z TikToka

Pomoc przyjaciół i sąsiadów w pielęgnacji roślin jest nieoceniona szczególnie wtedy, gdy wyjeżdżamy, by skorzystać z upragnionego urlopu. Właściciele kwiatów doniczkowych bardzo często podczas swojej kilkudniowej nieobecności w miejscu zamieszkania udostępniają znajomym klucz od domu i liczą na ich kontrolne wizyty, które mają zapobiec wysuszeniu i zwiędnięciu zielonych, żywych ozdób.

Rośliny i kwiaty

Zaproś wiosnę do domu
Zaproś wiosnę do domuDzień Dobry TVN
wideo 2/11

W dzisiejszych czasach coraz bardziej promowana jest jednak samowystarczalność. Co zrobić, by nie zawracać głowy sąsiadowi, a jednocześnie cieszyć się wakacjami i po powrocie z urlopu zastać rośliny w świetnej kondycji? Wystarczy jeden prosty trik, który zaprezentowano na tiktokowym profilu @anthuriuminfo - w całości poświęconemu informacjom przydatnym w pielęgnacji kwiatów.

Trik z TikToka na nawadnianie roślin podczas urlopu

Na filmiku instruktażowym opublikowanym w sieci przez Anthurium Info widać napełnioną wodą, szklaną butelkę, która znalazła swoje miejsce tuż przy donicy z ozdobną rośliną. Eksperci od pielęgnacji kwiatów posłużyli się dodatkowo ściereczką, której jedną końcówkę umieścili we wspomnianym naczyniu.

Pozostałość materiałowego ręcznika kuchennego owinęli wokół łodygi tak, by nasiąknięta tkanina zapewniła połączenie wody z ziemią. Dzięki temu roślina ma stały dostęp do płynu i samodzielnie korzysta z niego wtedy, kiedy jest to niezbędne.

Ta banalna metoda zyskała dużą popularność na TikToku. Internauci zwrócili jednak uwagę na to, że zadziała wyłącznie podczas krótkiego urlopu poza domem, bowiem zapas wody, który zmieści się w butelce, jest ograniczony.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: TikTok

Źródło zdjęcia głównego: Buena Vista Images/Getty Images

Pozostałe wiadomości