Supertunia to kwiat, który w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością. Jest piękny i nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Co warto wiedzieć o tej roślinie? Gdzie będzie czuła się najlepiej?
Nasturcja większa to jeden z najchętniej uprawianych gatunków roślin w naszych ogrodach. Ma wiele zalet i może być wykorzystywana na wiele sposobów. By móc należycie o nią zadbać, trzeba najpierw dowiedzieć się, jakie ma wymagania.
Palmy to rośliny, które niekiedy wymagają szczególnych warunków i pielęgnacji. Jedne z piękniejszych okazów można podziwiać w Poznaniu, gdzie znajduje się najstarsza palmiarnia w Polsce. Co ciekawe, te rośliny można uprawiać również w domu. W jaki sposób?
Gwiazda betlejemska to dosyć wymagająca roślina. Choć cieszy się dużą popularnością, nie każdy potrafi o nią odpowiednio zadbać. Pierwszy krok w kierunku dobrej pielęgnacji możesz, a właściwie musisz zrobić tuż po przyjściu do domu.
Chryzantemy często wykorzystywane są jako ozdoba grobów, ale ich wyjątkowy potencjał można wykorzystać na wiele sposobów. Jak pielęgnować najpiękniejsze kwiaty jesieni? Czym się kierować podczas ich zakupu?
Zanim podjęta zostanie decyzja o posadzeniu danej rośliny w ogrodzie, warto zdobyć o niej więcej informacji. Powojnik pnący to wyjątkowy gatunek o specyficznych wymaganiach dotyczących warunków uprawy i sposobu pielęgnacji. Pora przekonać się, jak trzeba o niego dbać.
Drzewo chusteczkowe to potoczne określenie gatunku, jakim jest dawidia chińska. Roślina wyróżnia się nie tylko intrygującą nazwą, ale również walorami estetycznymi.
Każda bylina ma specyficzne wymagania, które należy spełnić, aby mogła prawidłowo się rozwijać. Pełnik europejski jest na to dobrym przykładem. Zaproś go do swojego ogrodu, a na pewno nie pożałujesz!
Naparstnica to ozdoba bylina, która poprzez samodzielne rozmnażanie może w niezwykły, nieregularny sposób ozdobić niejeden przydomowy ogród. Chętnie wybierana przez florystów jako główny bohater bukietów. To okazała, wysoka roślina, z intensywnie kolorowymi kwiatami przypominającymi kształt naparstków lub dzwonków, które układają się w puszyste grona. Uprawa naparstnicy nie wymaga szczególnych umiejętności ogrodnicznych. Często dotykają ją choroby, jednak jeśli właściwie ją zabezpieczymy, przez kilka lat będzie ozdobą ogrodów.
Ligustr zimozielony jest krzewem szczególnie polecanym osobom, które chcą mieć piękny, zwarty i utrzymujący w zimie liście żywopłot. Ligustr zimozielony szybko rośnie, przyrost roczny tej rośliny może wynosić 20 cm, a niekiedy nawet więcej.
Róże pienne mogą być piękną, naturalną dekoracją nawet w niewielkich ogrodach. Oprócz kwitnących kwiatostanów wyróżniają się również delikatnym, przyjemnym zapachem. Ich główną zaletą jest też to, że należą do roślin wieloletnich, nie ma więc potrzeby corocznego sadzenia nowych egzemplarzy. Poznaj odpowiedź na pytanie, jak powinno wyglądać cięcie róż piennych, ich sadzenie oraz jak zabezpieczyć roślinę na zimę.
Berberys "Orange Rocket" jest nową odmianą, która z dnia na dzień zyskuje na popularności. Idealnie nadaje się ona do kompozycji roślinnych, pojedynczych nasadzeń a także niskich żywopłotów. W artykule zgromadziliśmy najważniejsze informacje na temat tej pięknej rośliny i jej uprawy.
Klon kulisty znany jest również pod nazwą Globosum. Rośnie dość wolno i po kilkunastu latach osiąga wysokość do 4 metrów. Jego gęsta korona jest atrakcyjna zwłaszcza jesienią, kiedy pojawiają się na niej różnobarwne liście. W ogrodzie można sadzić zarówno czysty gatunek drzewa, jak i klon kulisty szczepiony na pniu. Jakie odmiany klonu występują w Polsce? Poznaj wymagania uprawowe i sprawdź, jak i kiedy przycinać klony kuliste.
Starzec popielny – znany również jako mrozy, starzec srebrzysty czy starzec popielnik – to roślina, która wyróżnia się na tle innych. Jest rośliną jednoroczną, ale warto sadzić ją w ogrodzie co sezon, aby uatrakcyjnić swoje rabaty. Jej rozmnażanie jest stosunkowo proste, dlatego nie trzeba za każdym razem kupować nowych sadzonek rośliny. Chcesz mieć w swoim ogrodzie egzemplarz starca popielnika, ale nie wiesz jak go uprawiać? Poznaj podstawowe wymagania gatunku oraz dowiedz się, jak prawidłowo przycinać mrozy.
Trzcinnik piaskowy jest gatunkiem pochodzącym z rodziny wiechlinowatych, funkcjonuje także pod nieco bardziej wdzięczną nazwą – trzcinnik łąkowy. Naturalnie występuje na terenie Europy, Azji i Afryki. W Polsce występuje znaleźć go można niemal wszędzie, jest bowiem jednym z najbardziej uporczywych chwastów.
W naturalnym środowisku różanecznik występuje tylko w Japonii. Innymi popularnymi nazwami tego gatunku są rododendron oraz azalia. Chcesz uprawiać tę roślinę w swoim ogrodzie, ale nie wiesz, na co zwrócić największą uwagę? Różaneczniki japońskie są dość wymagające w pielęgnacji, jednak warte poświęceń – w okresie kwitnienia zmieniają ogród nie do poznania.
Uprawa bonsai to hobby państwa Kurowskich. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby opowiedzieli o sposobach pielęgnacji i podcinaniu drzewek, które - jak się okazuje - jest niezwykle istotne. Co jeszcze należy wiedzieć o tej niezwykłej sztuce?