Dom

Jak umyć podłogę, by uniknąć smug? Z pomocą przychodzi prosty trik z TikToka

Dom

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Kobieta w japonkach myjąca podłogę mopem. Mycie podłogi - trik z TikToka. Domowe porządki.

Mycie podłóg to obowiązek, który spędza sen z powiek niejednej gospodyni domowej. Usuwanie zanieczyszczeń z parkietu, paneli czy ceramicznych płytek zajmuje niemało czasu, bywa też bardzo wyczerpujące, zwłaszcza jeśli chcemy uniknąć nieestetycznych zacieków. Okazuje się jednak, że domowe porządki mogą przynieść spektakularne efekty zaledwie w kilka minut. Wystarczy wypróbować prosty trik z TikToka.

Podłoga bez smug - trik z TikToka

Czysta podłoga bez smug to wizytówka każdego domu. Niestety, utrzymanie parkietu, paneli czy kafli w idealnym stanie wymaga nie lada wysiłku. Z pozoru prosta czynność nie zawsze przynosi zadowalające efekty. Problemem większości gospodyń domowych są nieestetyczne zacieki, pojawiające się na powierzchni podłogi tuż po jej wyschnięciu. Czasem nawet najlepszej jakości detergenty nie są w stanie uporać się z tą bolączką. Amerykańska TikTokerka o imieniu Brittany znalazła na to prostą odpowiedź.

Piękne wnętrza

W domu Mai Bohosiewicz. Jak urządziła wnętrza?
W domu Mai Bohosiewicz. Jak urządziła wnętrza?
wideo 2/7

Użytkowniczka modnej aplikacji przekonuje, że mycie podłóg będzie znacznie łatwiejsze, jeśli do standardowego wyposażenia w postaci wiaderka z wodą i mopa dodamy jeszcze jeden element. Zdaniem internautki, nie trzeba inwestować w kosztowne narzędzia czy środki myjące, by cieszyć się nieskazitelną czystością w całym domu.

Jak szybko umyć podłogę i pozbyć się zacieków?

Nienachalny wygląd podłogi można uzyskać dzięki odpowiednio dobranym detergentom, ale nie bez znaczenia pozostaje też technika sprzątania. Powierzchnia paneli czy płytek ceramicznych błyskawicznie pokryje się zaciekami, jeśli będziemy wycierać ją brudną wodą. Prosty trik z TikToka pozwala uporać się z tym problemem.

Zgodnie ze wskazówkami Brittany, w wiaderku do sprzątania należy umieścić mniejsze naczynie, na przykład miskę, szeroki słój czy plastikowy kubeł. Zabieg ten pozwala za każdym razem zanurzać mop w czystym płynie, a co za tym idzie uniknąć nieestetycznych smug.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Peter Cade/Getty Images

Pozostałe wiadomości