Aranżacje wnętrz

Pokój dla nastolatka inspirowany planszówkami. Jak go urządzić?

Aranżacje wnętrz

Pokój to miejsce niezwykle ważne dla każdego nastolatka. To właśnie tu odpoczywa, odrabia lekcje czy spędza czas z przyjaciółmi. Jak urządzić tę przestrzeń, aby była funkcjonalna i dziecko dobrze się w niej czuło? Idealnym rozwiązaniem może być pokój inspirowany planszówkami. Jak go urządzić? Odpowiedź zna Iwona Durka z programu "Pomysłowe projekty".

Jak urządzić pokój dla nastolatka?

Własny kąt to dla nastolatka niezwykle ważne miejsce. To przestrzeń, w której czuje się bezpiecznie, ale też odpoczywa, odrabia lekcje czy zaprasza przyjaciół. Pokój, w którym mieszkał Kazik, był zagracony meblami oraz zabawkami, którymi nastolatek już od dawana się nie bawi. Na szczęście Iwona Durka z programu "Pomysłowe projekty" znalazła sposób, aby odświeżyć wnętrze i nadać mu bardziej młodzieżowego charakteru. Architektka wnętrz stworzyła dla Kazika pokój inspirowany planszówkami.

- Kolory, które będą dominowały w tym projekcie to czerwony, zielony i żółty. Meble będą białe lub wykonane z naturalnego drewna. Natomiast na ścianie zawisną grafiki, które będą przypominały karty do gry. Pojawią się na nich napisy zrobione z trójwymiarowych liter - mówiła Iwona Durka.

Pokój inspirowany planszówkami

Po metamorfozie zaproponowanej przez Iwonę Durkę pokój wydaje się dużo większy. Znalazło się w nim miejsce na duże biurko, wygodne łóżko. Zmieściła się także niewielka szafka na kółkach. Kazik może w niej trzymać książki oraz skarby, których nie chce nikomu pokazywać.

Ale to nie koniec. W pokoju ustawiono też dużą szafę, która pomieści ubrania oraz rzeczy do zabawy. Dzięki kolorowym domkom na ścianie i zagłówkowi zrobionemu z poduszek, pokój stał się bardzo przytulny.

Pomysłowe projekty - gdzie oglądać?

"Pomysłowe projekty" to program prowadzony przez Iwonę Durkę, która jest architektem wnętrz. Specjalistka pomaga osobom, które nie mają pomysłu na urządzenie jakiegoś pomieszczenia lub prace wykończeniowe przerosły ich możliwości.

Iwona Durka pokazuje bohaterom programu, że w urządzaniu najważniejszy jest pomysł, a nie grubość portfela. Specjalistka pokazuje oryginalne, łatwe i przede wszystkim tanie pomysły na to, by wnętrze stało się znów piękne i funkcjonalne. Dodatkowo podpowiada, jak odnowić meble i przedmioty, które lata świetności mają już za sobą. W pracach remontowych pomaga jej Szymon Pasierowski i jego ekipa.

Program "Pomysłowe projekty" można oglądać na antenie stacji HGTV oraz na Player.pl.

Zobacz także:

Jak urządzić mały przedpokój? "Musi być funkcjonalnie i reprezentacyjnie"

Jak stworzyć kobiecą sypialnię w stylu urban jungle? "To przede wszystkim las tropikalny w naszym domu"

Łóżka do sypialni – 6 praktycznych porad

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: HGTV

Pozostałe wiadomości