gry planszowe

  gry planszowe

  Planszówki to świetny pomysł na spędzanie wspólnie z bliskimi coraz dłuższych i chłodniejszych wieczorów. To także opcja, która sprawdza się na przyjęcia ze znajomymi – nic tak nie wciąga jak kombinowanie i czysta rywalizacja! Poznaj najciekawsze gry ekonomiczne i strategiczne, które zajmą cię na długie godziny.

  Pytanie, jak wygrać w warcaby towarzyszy tak naprawdę każdemu z graczy, który pierwsze kroki w nauce tej gry ma już za sobą. Czasami permanentne porażki wynikają z braku akceptacji dla kilku podstawowych zasad, które rządzą warcabami. Jeśli więc chcesz wiedzieć, jak wygrać w warcaby, najpierw powinieneś nauczyć się zasad, a potem odkryć, jak twórczo je łamać.

  Pokój to miejsce niezwykle ważne dla każdego nastolatka. To właśnie tu odpoczywa, odrabia lekcje czy spędza czas z przyjaciółmi. Jak urządzić tę przestrzeń, aby była funkcjonalna i dziecko dobrze się w niej czuło? Idealnym rozwiązaniem może być pokój inspirowany planszówkami. Jak go urządzić? Odpowiedź zna Iwona Durka z programu "Pomysłowe projekty".

  Kompetencje cyfrowe, myślenie logiczne, rozwój emocjonalny – jak rozwijać u dziecka cechy przyszłości, aby ułatwić mu wejście w dorosłość? Z pomocą przychodzą gry planszowe, które okazują się nieocenione w edukacji. Paulina Mierzejewska, ekspertka "Kapitana Nauki" i psycholog dziecięca opowiedziała o ich wpływie na rozwój dzieci.

  W sobotę 10 października przypada Dzień Gier Planszowych. Warto więc - zwłaszcza, że przed nami weekend - przygotować się na wspólne świętowanie. Propozycje najciekawszych planszówek dla dzieci i całej rodziny przygotowała dla nas Magda Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek.

  Okazuje się, że moda na planszówki wciąż trwa. W gry grają nie tylko dzieci. Sięgają po nie także dorośli. Które gry cieszą się największą popularnością? Gościem Dzień Dobry TVN był Andrzej Tucholski, bloger i miłośnik gier planszowych.