Newsy

WOŚP 2020 - ile zebrano podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? 

115 mln zł na koncie WOŚP do północy. "Więcej niż rok temu". Źródło: x-news

Newsy

WOŚP 2020 - ile zebrano podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? 

115 mln zł na koncie WOŚP do północy. "Więcej niż rok temu". Źródło: x-news

12 stycznia w Polsce i w kilkunastu krajach za granicą odbył się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kilka minut po północy podane zostały wstępne wyniki zbiórki. Rekord znów został pobity! 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku działała w 1760 sztabach. Sztaby i wolontariusze - których było prawie 120 tys. - byli w niemal każdym zakątku Polski. Zebrane pieniądze mają być przekazane na "polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". 

Przed północą w niedzielę, 12 stycznia 2020 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 100 mln zł. Ostateczny wynik tegorocznej zbiórki poznamy 8 marca. 

115 362 894 zł. Dziękujemy! To Wasza zasługa

- podała na Twitterze fundacja.


WOŚP na świecie

Za granicą sztaby WOŚP powołano m.in. w Anglii, Irlandii, Niemczech, Holandii, Belgii, USA i Australii. W tym ostatnim kraju WOŚP zbierała pieniądze na pomoc w walce z pożarami, które wybuchają tam od października zeszłego roku.

Licytacje WOŚP

Ostateczna kwota tegorocznego finału nie jest jeszcze znana. Trwają licytacje na rzecz fundacji. Wśród przedmiotów wystawionych na aukcje wspierające WOŚP trafiły m.in: replika medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk, kolacja z Robertem Lewandowskim, sukienka od Roksany Węgiel, kurtka w której Bogusław Linda wystąpił w filmie "Psy". Można również licytować dary przekazane przez ambasadorów Chin, Francji, Irlandii, Niemiec, Japonii, Wielkiej Brytanii i Palestyny.

>>> Zobacz też: Aukcje WOŚP 2020 - ciekawe propozycje Moniki Olejnik, Zofii Zborowskiej-Wrony i Julii Wieniawy

Światełko do nieba podczas 28. finału WOŚP

28. finał WOŚP zakończył się tradycyjnym happeningiem "światełko do nieba". Światełko rozpoczęło się w Gdańsku, później przeniosło się na pl. Bankowym w Warszawie. W Gdańsku miało charakter wyjątkowy, poświęcono je bowiem zamordowanemu przed rokiem prezydentowi miasta Pawłowi Adamowiczowi.

>>> Zobacz też:

Gwiazdy na 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co działo się za kulisami?Źródło: PAP| X-news |
Co sądzisz o tym artykule?
68
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0