Gwiazdy

Wokalista zespołu Big Cyc debiutuje z solową płytą. "Wszyscy znają mnie jako wesołego człowieka, tutaj troszeczkę pokazuję inne oblicze"

Gwiazdy

Wokalista zespołu Big Cyc debiutuje z solową płytą. "Wszyscy znają mnie jako wesołego człowieka, tutaj troszeczkę pokazuję inne oblicze"

Jacek Jędrzejak to główny wokalista, basista i autor tekstów Big Cyca. Po 32 latach pracy z zespołem artysta nagrał solowy album. Autorski krążek zrealizował w czasie pandemii, by - jak twierdzi - nie zwariować przez brak koncertów i kontaktu z publicznością. Do muzycznego projektu dołączył także syn Jacka, Kacper. Jak wyglądała ich współpraca? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN. 

"Ósmy dzień tygodnia" - solowy album Jacka Jędrzejaka

Czas pandemii Jacek Jędrzejak wykorzystał na realizację własnych pomysłów i marzeń. Pod ponad 30 latach profesjonalnego grania z zespołami Rokosz, Big Cyc i Czarno Czarni muzyk nagrał solowy album. Autorskie dzieło nosi tytuł "Ósmy dzień tygodnia". Skąd wziął się pomysł na własny krążek?

- Wreszcie nastąpiła taka chwila, że mam dużo czasu, a że nie lubię układać puzzli, to synowie powiedzieli: "Tata, bierz się za siebie, wyciągaj numery z szuflady i nagrywaj solową płytę". Tak też się stało - mówił wokalista w Dzień Dobry TVN.

Płyta nagrywana była w systemie home office. Jacek zaprosił do współpracy znanego i cenionego producenta Roberta Cichego. Artyści na odległość wysyłali do siebie zrealizowany materiał i małymi krokami tworzyli intymny album. Na krążku usłyszeć możemy także syna wokalisty, Kacpra.

- Ja nagrałem demo, potem on nagrywał u siebie w studiu instrumenty. Dograłem potem wokal, w domu nagrywał także Kacper. Przesyłaliśmy to i wyszła z tego kameralna płyta solowa - opowiadał nam "Dżej Dżej".

Autorska płyta Jacka Jędrzejaka to połączenie stylu elektro i folku. Jak przyznał autor, tym razem chciał odciąć się od twórczości, którą z zespołami prezentował od wielu lat. Krążek przybrał więc nieco inną postać, muzyka opatrzona została refleksyjnymi tekstami.

- Wszyscy znają mnie jako wesołego człowieka, tutaj troszeczkę pokazuje inne oblicze, większą wrażliwość - dodał nasz gość.

Jacek Jędrzejak - rodzinna współpraca

Przy pracy nad płytą tacie pomagali synowie. Na krążku usłyszeć możemy wokal Kacpra, który już wcześniej miał okazję realizować wspólne występy dla rodziny. Dzięki temu nie stresował się i traktował nagranie utworów jako nowe i fajne doświadczenie.

- Na szczęście już wcześniej mieliśmy wspólne, rodzinne występy, sety coverowe dla rodziny, które można uznać za rozgrzewkę. Z tatą pracowało mi się bardzo dobrze - zapewnił Kacper Jędrzejak.

Do projektu włączył się także drugi syn Jacka, który pomagał wymyślać okładkę. Rodzinne debaty zakończyły się wyborem archiwalnego zdjęcia muzyka jadącego na rowerze. 

Dżej Dżej i Kacper "Kacpersky" Jędrzejak na scenie Dzień Dobry TVN wykonali utwór "Dom". Singiel ten promuje pierwszy solowy album zatytułowany "Ósmy dzień tygodnia".

Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Zespół Enej o twórczości w czasie pandemii. "W wyjątkowym czasie, wyjątkowa płyta"

Złota płyta Viki Gabor trafi na aukcję WOŚP. Komu jeszcze pomaga młoda wokalistka?

Paweł Domagała wraca z nową płytą. "To jest mój dzienniczek uczuć, który można sobie odsłuchać"

Co sądzisz o tym artykule?
78
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0