Prezent na dzień ojca własnoręczny może wykonać każdy. Paradoksalnie, taki prawie własnoręczny prezent może tacie podarować już nawet niemowlak. Zarówno w przedszkolu, jak i szkole dzieci wspólnie wykonują prezenty dla swoich ukochanych ojców. Kiedy dorastamy, czasami zapominamy o tym, że własnoręcznie wykonany prezent liczy się podwójnie i zawsze zrobi większe wrażenie niż ten, nawet najdroższy, ze sklepu.

C: Własnoręczny prezent dla taty wymaga czasu. Nie da się go kupić w pięć minut. Czasami trzeba nieco wcześniej zaplanować odpowiednie zakupy, wygospodarować z naszego szalonego życia czas, aby móc ten prezent po prostu wykonać, czasami warto zainwestować też w jego oryginalne opakowanie.

Dzień Ojca, prezent własnoręczny – dlaczego tak ważny?

Własnoręczny prezent dla taty to przede wszystkim wyraz zaangażowania, miłości i szacunku. W przeciwieństwie do np. pięknej, skórzanej teczki, którą możemy kupić między jednym a drugim zadaniem w pracy, czy zamówić przez internet w ciągu 5 minut, przy DIY trzeba się po prostu napracować. Mniej lub bardziej, ale liczy się już samo to, że zdecydowaliśmy się jakąś część naszego wolnego czasu przeznaczyć na to, żeby się pomęczyć, ubrudzić, może przyciąć palca i w efekcie stworzyć coś unikatowego. Bo taki własnoręczny prezent na Dzień Ojca będzie dla niego podarkiem unikatowym. To też dobry sposób, aby się na chwilę zatrzymać, zdystansować wobec wszechogarniającego konsumpcjonizmu i pracą własnych dłoni stworzyć coś z prawdziwą miłością.

Pomysł na własnoręczny prezent na Dzień Ojca – dla taty od niemowlaka

Własnoręczny prezent na Dzień Ojca może wykonać nawet ten, który całkiem niedawno się urodził. Oczywiście będzie tutaj potrzeba pomoc mamy. Odcisk stópki lub rączki wykonany w masie plastycznej lub zrobiony dzięki kolorowym i bezpiecznym farbom tata z pewnością będzie przechowywał niczym najcenniejszy skarb. Odcisk farby można oprawić graficznie i wykorzystać jako zdjęcie do wybranych gadżetów – kubka albo obudowy do smartfonu. Odcisk w masie plastycznej mama musi tylko oprawić w ramkę.

Prezent na dzień ojca własnoręczny – przedszkole i szkoła

Własnoręczny prezent dla taty wykonują dzieci w przedszkolu i szkole. Tutaj królują laurki, ciasteczka, świece lub kolaże zdjęć. Liczy się przede wszystkim sam gest i praca małych rąk. Dodatkowo święto taty, wypadające bezpośrednio przed samymi wakacjami, to doskonały moment na wspólne szaleństwo, np. rodzinny piknik czy zawody sportowe dla dzieci i ich rodziców. Wiele przedszkoli i szkół wykorzystuje tę okazję do integracji dzieci oraz rodzin, a także promocji aktywnego wypoczynku.

Źródło: Dzień Dobry TVNPomysł na własnoręczny prezent dla taty

Prezent na Dzień Ojca własnoręczny to dla niejednego i niejednej z nas spore wyzwanie. Dla szoku, zaskoczenia i wzruszenia rodziciela warto jednak podjąć trud własnoręcznego wykonania prezentu. W internecie można znaleźć całkiem sporo pomysłów na samodzielny prezent dla taty. Prezent, który nie będzie jakoś specjalnie trudny w wykonaniu, a jednocześnie sprawi obdarowanemu prawdziwą przyjemność.

Każdy mężczyzna, jako własnoręczny prezent dla taty , może wykonać półkę na narzędzia, organizer na śrubki i śrubeczki, a także wieszak na klucze. Takich „sortowników” umożliwiających utrzymanie porządku w domu, magazynie, garażu, nigdy nie za wiele. Dodatkowo do ich wykonania można użyć ulubionych kapsli ojca czy klocków lego. Jeśli ktoś ma nieco większy talent stolarski, to ręcznie wykonana półka, stolik bądź skrzynka na narzędzia z pewnością wyciśnie niejedną łzę z oczu taty.

Kobiety mogą z kolei postawić na nieco bardziej domowe podarki. Dla starszego taty absolutnie uroczym własnoręcznym prezentem na Dzień Ojca okaże się koc z wełny czesankowej. Mydło samodzielnie wykonane z dodatkiem typowo męskich ziół również powinno spotkać się z wdzięcznością.

Jeśli nasi rodzice lubią nowoczesny design, możemy zabawić się w string art i stworzyć tacie niezwykły obraz z nitek lub piękny, minimalistyczny neon z napisem “tata”. Własnoręcznie malowana koszulka to również dla ojca powód do dumnego jej noszenia. Takie pomysły na Dzień Ojca to na pewno dobre rozwiązanie.

Można poszaleć jeszcze bardziej i stworzyć spersonalizowany zestaw rączek do młotków i ewentualnych siekier, które tata trzyma w garażu.

Młodsze dzieci można z kolei zachęcić do wykonania własnoręcznego prezentu dla taty w postaci breloka do kluczy.

Co sądzisz o tym artykule?
67
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0