Jak zrobić wieszak na klucze? Wystarczą przedmioty, które masz w domu

Aktualizacja:

Masz dosyć porozrzucanych kluczy? Marzysz o porządku? Agnieszka Witkowska, architektka porządku ma na to sprawdzony sposób. Zobacz, jak własnoręcznie zrobić wieszak na klucze.

Wieszak na klucze – jak zrobić?

Chyba każdy z nas miał w życiu taką sytuację. Spieszymy się, musimy jak najszybciej wyjść z domu, a nie mamy kluczy. Zaczyna się nerwowe szukanie. To już przeszłość. Z własnoręcznie zrobionym wieszakiem na klucze twoja codzienność stanie się dużo prostsza. Czego potrzebujemy?

Do wykonania wieszaka na klucze użyje jedynie dwóch deseczek, które pozostały mi po remontach. Do wykonania naprawdę fajnych, kreatywnych, artystycznych breloczków, użyję nakrętek od butelek, śrubek i koralików

- mówi Agnieszka Witkowska.

Tak przygotowani możemy brać się do pracy twórczej. Zaczynamy od odmierzenia szerokości wieszaka. Niech będą to 22 cm. Powtarzamy czynność na obu deskach. Następnie za pomocą wyrzynarki tniemy deskę. -Jeżeli chodzi o używanie wyżynarki, to to, o czym należy pamiętać to okulary zabezpieczające oczy i to, że wyżynarka musi dobrze przylegać do deski, która tniemy. Jedyne nasze zadanie to pilnować, aby jechała równo po linii, którą sobie wyznaczyliśmy – radzi ekspertka.

W jednej desce robimy rynienki na późniejsze zawieszenie breloczków. Co dalej? Nawiercamy deskę, żeby łatwiej było wkręcać wkręty i łączyć elementy ze sobą.

Breloczki do kluczy

Wieszak jest już prawie gotowy. – Po to, żeby go zabezpieczyć, pomaluję go szybkoschnącą lakierobejcą. W tym czasie, kiedy będziemy zajmować się robieniem breloczków, akurat sobie wyschnie – mówi Agnieszka Witkowska.

Teraz możemy przejść do tworzenia breloczków.- Żeby zrobić breloczki, nawiercamy nakrętkę, żeby powstał w niej otwór. Następnie odmierzamy sznurek, z większym zapasem. Składamy na pół. Oplatamy klucz, robimy węzeł – wyjaśnia ekspertka.

Sznurek ten będzie trzeba przewlec przez nakrętkę. Agnieszka przygotowała specjalny sposób na to. – Każda kobieta ma w domu wsuwkę do włosów. Musimy przeciągnąć i korek ląduje – tłumaczy. Następnie według gustu i fantazji nawijamy na sznurek koraliki i nakrętki. – Tylko wyobraźnia was ogranicza – mówi.

Na koniec wieszak należy zamontować. - Wieszak na breloczki montuję na rzepach. Potrzebuję tylko poziomicy, żeby wisiało równo. Przyklejam, dociskam - tłumaczy. Na koniec wieszamy breloki i gotowe!

Zobacz też:

Roślina, która sprawdzi się w każdym wnętrzu. "Jest wyjątkowa, bo nie potrzebuje ziemi, nie ma korzeni"

Organizer dla dzieci, który zachęca do wykonywania obowiązków. Sprawdź, jak go zrobić

Stylowe pojemniki ze zużytych słoików. Małym kosztem nadadzą charakter każdemu wnętrzu

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Monika Nasternak

Pozostałe wiadomości