Aranżacje wnętrz

Organizer dla dzieci, który zachęca do wykonywania obowiązków. Sprawdź, jak go zrobić

Aranżacje wnętrz

Organizer dla dzieci, który zachęca do wykonywania obowiązków. Sprawdź, jak go zrobić

Im dzieci starsze, tym więcej elementów porannej rutyny mogą wykonywać samodzielnie. Aby im w tym pomóc, dobrym pomysłem jest zrobienie specjalnego organizera, który równocześnie zachęci ich do spełniania obowiązków, jak i wywoła uśmiech na twarzy.

Agnieszka Witkowska z wykształcenia jest ekonomistką, a z zawodu architektem porządku. W cyklu "Sama to ogarniesz" pokazuje, jak własnoręcznie wykonać elementy wyposażenia. Tym razem pokazała krok po kroku, jak zrobić tablicę magnetyczną.

Jak zachęcić dzieci do wykonywania obowiązków?

Syn Agnieszki ma już 5 lat i staje się samodzielny. Niekiedy jednak należy go zachęcić do wykonywania obowiązków, w czym pomaga tablica magnetyczna.

Do jej wykonania Agnieszka potrzebowała kilku zdjęć przedstawiających czynności, które pociecha ma zrobić, a także kawałek sklejki, z której wycięła wyrzynarką elementy 40x16 cm i 5 klapek odpowiadających ilości zdjęć, które mają wymiary 14 cm x 7,5 cm.

Następnie zaczęła od dekorowania.

- Skoro 5 klapek i 5 zadań to idealnie pasującym do tego słowem jest "super". Takie słowo ułożone z literek pokolorowanych, wydrukowanych na drukarce laserowej na papierze samoprzylepnym, zobaczy mój syn, gdy wykona te zadania. To może być też słowo "brawo" - też idealnie pasuje - tłumaczyła architekt porządku.

Tablica magnetyczna dla dzieci

W następnej kolejności Agnieszka zabrała się za podstawę tablicy. Potrzebowała do tego klasycznych zawiasów, jak do szkatułki czy drzwiczek.

- Najpierw moją podstawę będę musiała uzbroić w zawiasiki, po to, żeby organizer zapinał się w momencie, kiedy zostanie wykonane zadanie i pokazywała nam się literka . (...) Z uwagi na to, że mam dość cienką sklejkę, to ja to po prostu je przykleję na klej szybkoschnący - mówiła ekspertka.

Następnie, aby klepki się trzymały, przyczepiła taśmę magnetyczną do podstawy, a do klepek przymocowała magnesy. Z kolei na rzepy samoprzylepne przytwierdziła zdjęcia. Dlaczego wybrała ten sposób? 

- Dlatego, że zależy mi na tym, aby móc zmieniać tutaj zadania. Jak już opanuje sobie te 5 czynności z porannych nawyków, wtedy wkleję nowe - powiedziała Agnieszka Witkowska.

Organizer umieściła na wysokości odpowiedniej do wzrostu jej syna. Przykleiła go na samoprzylepne rzepy.

sama to ogarniesz, organizer, tablica magnetyczna

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Reporter: Monika Nasternak
Co sądzisz o tym artykule?
63
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0