Ogród

Jak własnoręcznie zrobić drewniane donice? Rady krok po kroku

Ogród

Autor:
Sabina
Zięba
HGTV: Jak zrobić drewniane donice?

Drewniane donice mogą idealnie uzupełnić wystrój pomieszczenia, a także ogrodu. Nie trzeba ich jednak kupować, a można zrobić samodzielnie. Jak je wykonać? Oto rady Olgi Szarmach i Izabeli Piórkowskiej z programu HGTV pt. "Wymarzone ogrody".

Jak zrobić drewniane donice?

Olga Szarmach i Izabela Piórkowska w jednym z odcinków swojego programu pt. "Wymarzone ogrody" postanowiły wspólnymi siłami wykonać drewniane donice do ogrodu. Podpowiedziały, że do ich wykonania potrzebne będą:

  • płyty OSB wodoodporne,
  • drewno konstrukcyjne,
  • listewki,
  • wkrętarka,
  • wkręty do drewna samowiercące,
  • papier ścierny.

Wszystkie potrzebne materiały kupiły w markecie budowlanym. Podpowiedziały, że drewniane elementy można zamówić wcześniej, by były przycięte na wymiar. Stworzona przez nie donica była spora, ponieważ chciały, by utrzymała drzewo. W pierwszym kroku przymocowały za pomocą wkrętarki i wkrętów cztery płyty OSB do listewek i zbudowały skrzynię. Dodatkowymi listewkami ozdobiły swoje dzieło i wyrównały powierzchnię papierem ściernym przed malowaniem impregnatem. Jesteście ciekawi jak to zrobiły? Sprawdźcie w naszym wideo.

Program "Wymarzone ogrody"

W programie HGTV pt. "Wymarzone ogrody" Olga Szarmach i Izabela Piórkowska w ciągu kilku dni tworzą przytulne, nowoczesne i magiczne przestrzenie. Kreatywne siostry w odcinkach show projektują ogródki, przebudowują je, przekopują, a także uczą widzów, jak o nie dbać. Wspólnie przygotowują miejsca dla dzieci, a także dla uprawiających własne warzywa, owoce czy zioła oraz ogrody dla miłośników kwiatów.

Program "Wymarzone Ogrody" można oglądać na HGTV (premiery w niedziele o 11:30) oraz na platformie Player.pl

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: HGTV

Pozostałe wiadomości