Aranżacje wnętrz

Stylowe pojemniki ze zużytych słoików. Małym kosztem nadadzą charakter każdemu wnętrzu

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

Słoiki to przedmioty, których wiele posiada w domu chyba każdy z nas. Chociażby podczas przygotowania obiadu, po zużyciu sosu czy wykorzystaniu warzyw konserwowych zostaje nam ich kilka zbędnych sztuk. Architekt wnętrz, Magda Borowiak-Wróblewska proponuje, by słoików nie wyrzucać, ale zrobić z nich nowoczesne opakowania. W jaki sposób?

Drugie życie słoików

W cyklu "Sama to ogarniesz" architekt wnętrz Magda Borowiak-Wróblewska pokazuje, jak przerabiać, recyclingować, przemalowywać i zmieniać używane przedmioty. Wszystko dlatego, że nie lubi wyrzucać rzeczy.

- Robienie rzeczy własnoręcznie przynosi mega frajdę - twierdzi.

Z tego powodu w Dzień Dobry TVN pokazała, jak przekształcić zwykłe słoiki w opakowania, które każdemu wnętrzu dodadzą uroku. I choć użyła do tego zabawek, pojemniki nie muszą mieć zastosowania wyłącznie w pokojach dziecięcych.

- Cymes polega na tym, że kiedy pomalujemy zwierzątka na jednolity kolor, to staną się małymi, troszeczkę abstrakcyjnymi formami - wyjaśnia Magda Borowiak-Wróblewska.

Jak zrobić ze słoika stylowe opakowanie?

Do wykonania opakowań potrzebne będą nakrętki, słoiki oraz plastikowe małe zabawki.

  1. 1Nakrętki myjemy, odtłuszczamy i suszymy, żeby przykleić zwierzątka, które też dobrze jest wcześniej umyć.
  2. 2Do klejenia najlepiej użyć kleju na gorąco, ale może to być każdy inny klej, który zwiąże ze sobą metal i tworzywo. Następnie należy przyciskać figurki do nakrętek przez jakieś 30 sekund. - Figurki, które będą miały pełną podstawę, będą lepiej się trzymały, a jeżeli mamy 4 łapki, to musimy nałożyć trochę więcej kleju. Ten klej po wyschnięciu jest zupełnie przezroczysty, więc nie szkodzi, jeżeli gdzieś tam wyjdzie na boki - ważne, żeby figurki dobrze trzymały się nakrętki - doradzała architektka wnętrz.
  3. 3Zwierzątka już są przyklejone do nakrętek. Teraz musimy je pomalować. Najlepiej zrobić to sprayami, ponieważ tak jest najszybciej, najprościej i najbardziej efektownie. - Spray najlepiej nakładać warstwami - 2, 3 warstwy - ponieważ jeżeli naraz nałożymy za dużo farby, to możemy zrobić zacieki - ostrzegła Magda Borowiak-Wróblewska.
  4. 4Po wyschnięciu nakrętki są gotowe do użycia. Trzeba jednak pamiętać, by przy otwieraniu pojemników chwytać nie za figurki, tylko za nakrętki. Wówczas opakowania będą nam dłużej służyły. - W zależności od kolorów i od wielkości pojemników, możemy w nich trzymać różne rzeczy w różnych wnętrzach. Na przykład w małych słoikach w łazience mogą być waciki, kolorowe świetnie sprawdzą się w pokojach dziecięcych, (...) a złoty i srebrny sprawdzą się w kuchni albo w salonie - dodała ekspertka DIY.

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Monika Nasternak

Pozostałe wiadomości