Newsy

Pogoda w poniedziałek: ciepło, przelotny deszcz tylko na wschodzie

Newsy

Pogoda w poniedziałek: ciepło, przelotny deszcz tylko na wschodzie

W poniedziałek w Polsce zachmurzenie umiarkowane. Miejscami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju, wzrastające do dużego i tam spodziewajmy się przelotnych opadów deszczu. Temperatura od 17 do 23 stopni, chłodniej w rejonach Karpat.  

Jak informuje IMGW, od Atlantyku po środkową Europę rozciągać się będzie wyż. Nad resztą kontynentu dominować będą niże. Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu. Napływać będzie powietrze polarne morskie.

Pogoda na poniedziałek 13 lipca

W poniedziałek do godz. 20 w kraju zachmurzenie umiarkowane, miejscami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju, wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C do 22°C, a miejscami na Ziemi Lubuskiej do 23°C. Chłodniej w rejonach podgórskich Karpat od 13°C do 16°C

Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami na północnym wschodzie możliwy przelotny deszcz. Lokalnie krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8°C na północnym wschodzie do 14°C miejscami na zachodzie i wybrzeżu; chłodniej w rejonach podgórskich Karpat około 7°C. Wiatr słaby, zmienny.

Pogoda w Warszawie w poniedziałek 13 lipca 

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i powoli będzie spadać.

W nocy z poniedziałku na wtorek, zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura minimalna 12°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego.

Pogoda we wtorek 14 lipca

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami na północnym zachodzie i południowym wschodzie wzrastające do dużego i tam słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20°C do 24°C, miejscami na Ziemi Lubuskiej i w Małopolsce do 25°C; lokalnie na wybrzeżu i w rejonach podgórskich Karpat około 19°C. Wiatr słaby, w zachodniej połowie kraju południowy i południowo-zachodni, we wschodniej zmienny z przewagą kierunków północnych.

Pogoda w Warszawie we wtorek 14 lipca

We wtorek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 23°C. Wiatr słaby, zmienny.

Więcej o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz też:

Rekord upałów na biegunie zimna. Jakie są przyczyny nietypowej pogody?

Polsce grozi pustynnienie - alarmują naukowcy. Jak oszczędzać wodę w domu?

Śnieg w Polsce będzie można zobaczyć już tylko w wysokich górach?

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
71
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0