Newsy

Pogoda na poniedziałek: burze i dość wysokie temperatury

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (20 + 21-22.07.2020) | POLSKA

Newsy

Pogoda na poniedziałek: burze i dość wysokie temperatury

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (20 + 21-22.07.2020) | POLSKA

Nad Polską z zachodu na wschód będzie przechodzić front atmosferyczny z burzami i opadami, które mogą być ulewne. Na termometrach od 23 stopni C w Szczecinie do 29 stopni C w Krakowie. 

Jak informuje IMGW, Europa będzie przede wszystkim w zasięgu Wyżu Azorskiego oraz słabego wyżu znad Ukrainy i Morza Śródziemnego. Płytkie ośrodki niżowe znajdą się nad Skandynawią, Francją, Turcją i zachodnią Rosją. Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, ale od zachodu nasunie się płytka zatoka związana z niżem nad Skandynawią. Po południu z zachodu do centrum kraju przemieści się chłodny front atmosferyczny. Będziemy w ciepłym powietrzu, napływającym znad wschodniej Europy, dopiero za frontem zacznie napływać chłodne powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody na poniedziałek, 20 lipca 2020 r. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie nieznacznie rosnąć.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko rano w wielu miejscach bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Najsilniejsze zjawiska w zachodniej połowie kraju i w centrum. Suma opadów w czasie burz do 40 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. C na Pomorzu i północy Wielkopolski do 27 st. C w centrum i na północnym wschodzie oraz do 28°C na Śląsku, w dolinach górskich i nad morzem od 19 st. C do 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 85 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże z postępującymi od zachodu rozpogodzeniami. Przelotny deszcz i burze, od zachodu szybko zanikające, do rana możliwe opady na wschodzie Polski. Suma opadów w czasie burz do 20 mm. Nad ranem gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 10 st. C na Pomorzu i w rejonach podgórskich do 13 st. C w centrum i 17 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

Pogoda w Warszawie, w poniedziałek, 20 lipca 2020 r. 

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna 27 st. C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, początkowo możliwa burza. Prognozowana suma opadów w czasie burzy do 20 mm. Temperatura minimalna 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na północno-zachodni. W czasie burzy możliwe porywy wiatru do 70 km/h

Zobacz też:

Słynna para z kampera wróciła do Polski: "Zatrzymaliśmy się na chwilę, to jest nasz kolejny przystanek"

Bartek Jędrzejak z wizytą w pracowni ceramicznej w Pęplinie. Co udało mu się wyrzeźbić?

Zosia Zborowska pozuje w bikini i krytykuje swoją fryzurę. Fanka: "W takim basenie zawsze się dobrze wygląda"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
56
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0