Newsy

Jaka będzie pogoda na Wielkanoc? Synoptycy przygotowali prognozę

Żonkile i motyle

stsvirkun/Getty Images

Newsy

Jaka będzie pogoda na Wielkanoc? Synoptycy przygotowali prognozę

Żonkile i motyle

stsvirkun/Getty Images

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, święta już za nieco ponad 3 tygodnie. Coraz częściej zastanawiamy się w związku z tym, jaka pogoda będzie nam towarzyszyć w tych dniach. Czy nadejdzie prawdziwa wiosna? Czy możemy planować spacery i odpoczynek na świeżym powietrzu? Wstępne prognozy na początek kwietnia przedstawili synoptycy IMGW.

Pogoda na Wielkanoc 2021

Wiosna powoli zagląda do naszych domów, przynosząc do Polski niespodziewaną falę wysokich, jak na tę porę roku, temperatur, które obserwowaliśmy pod koniec lutego. W ostatnich dniach wartości na termometrach były zdecydowanie niższe, jednak z każdym dniem coraz bardziej napawają optymizmem, że niebawem czeka nas fala wiosennej aury.

Czy w tym roku będziemy mogli świętować Wielkanoc, ciesząc się jednocześnie ładną, wiosenną pogodą? Na to pytanie odpowiedział jeden z synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Grzegorz Walijewski. 

Jak będzie pogoda na Wielkanoc 2021

Tegoroczne święta wielkanocne wypadają w weekend 3-4 kwietnia, a Lany Poniedziałek 5 kwietnia.

- Zdaniem analityków, w kwietniu możemy spodziewać się wyższych temperatur niż do tej pory - przekazał Grzegorz Walijewski  z IMGW w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski. Jak dodał, w całym kraju powinny mieścić się one w normie dla tego miesiąca. 

Co z deszczem? Prawdopodobnie w większej części Polski suma opadów będzie powyżej normy, jedynie w województwie kujawsko-pomorskim ma się w niej zmieścić. 

Na ten moment nie jest przewidywany powrót zimowej aury. 

Kiedy będzie wiosna?

Na prawdziwy przypływ wiosny będziemy musieli jeszcze trochę zaczekać. Druga połowa marca zapowiada się nieco cieplej niż pierwsza, ale wciąż nie będzie to taka wiosna, jakiej byśmy oczekiwali, gdy cały świat pokrywa się zieloną kołderką, a na drzewach pojawiają się pierwsze pąki oraz kwiaty.

Dobrym zwiastunem są powoli przylatujące do Polski pierwsze ptaki. Niektórzy szczęśliwcy mogli już nawet zobaczyć pierwsze bociany. Oznacza to, że przyroda powoli budzi się do życia, ale temperatury pozostawiają jeszcze nieco do życzenia.

Pogoda długoterminowa obarczona jest nieco większym ryzykiem, w związku z czym prognozowane wartości mogą ulec niewielkim zmianom. Synoptycy z optymizmem patrzą jednak w przyszłość i zapowiadają, że kwiecień będzie miesiącem, kiedy wiosna powoli zacznie pukać do naszych drzwi i budzić przyrodę do życia.  

Wielkanoc 2021. Ministerstwo Zdrowia: "na pewno nie taka, do jakiej przywykliśmy". Zobacz wideo:

x-news

Zobacz też:

Likwidacja OFE: co wybrać ZUS czy IKE? Plusy i minusy według eksperta

Szczepienia przeciw COVID-19. Od czwartku rejestracja kolejnej grupy 

Wstań od komputera i zrób krótką gimnastykę. Twój kręgosłup ci podziękuje

Źródło: gazeta.pl |
Co sądzisz o tym artykule?
94
16
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0