Newsy

Ciężarna kobieta zakażona COVID-19 potrzebowała pilnej pomocy. Przetransportował ją wojskowy śmigłowiec

Newsy

Ciężarna kobieta zakażona COVID-19 potrzebowała pilnej pomocy. Przetransportował ją wojskowy śmigłowiec

Chorująca na COVID-19 kobieta w ciąży w potrzebowała natychmiastowej pomocy. 35-latka w ciężkim stanie została przetransportowana wojskowym śmigłowcem ze Zgierza do Lublina.  Jak kobiety w ciąży przechodzą zakażenie koronawirusem? 

Ciężarna z COVID-19

Będąca w ciąży kobieta wymagała pilnej pomocy. Jak informuje TVN24 w sobotę po południu wojskowy śmigłowiec Sokół wylądował na płycie przy szpitalu w Zgierzu w województwie łódzkim. Na miejscu czekała na niego karetka z pacjentką - 35-latką w ciąży. Chora została przetransportowana ze Zgierza do Szpitala Klinicznego w Lublinie.

Kobieta jest w 24. tygodniu ciąży i ciężko przechodzi zakażenie koronawirusem. Jest podłączona do ECMO, czyli płucoserca, które ratuje osoby z ostrą niewydolnością oddechową.

Więcej newsów na TVN24.pl.

Ciąża a zakażenie koronawirusem

Aktualnie coraz więcej młodych kobiet w ciąży zaraża się i choruje na koronawirusa. - Przebieg jest taki sam jak u nieciężarnych - relacjonował niedawno kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu prof. Mariusz Zimmer.

- Potwierdzają się wszelkie dane, że trzecia fala atakuje młode osoby. Do tej pory od roku mówiliśmy, że właściwie ten covid omija wręcz ciężarne, bo były pojedyncze przypadki. Zastanawialiśmy się, czy jest sens tworzyć oddzielne oddziały covidowe. Absolutnie dzisiejsza sytuacja udowadnia, że wirus również atakuje młode kobiety - powiedział prof. Zimmer.

Czytaj więcej: Kobiety w ciąży chorują na koronawirusa. Prof. Zimmer: "Przerażająca liczba przypadków i wstrząsający przebieg"

Zobacz też:

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane dnia

Unikatowy projekt poznańskiej fundacji. Psy pomagają osobom cierpiącym na zespół stresu pourazowego

Wyciekły dane ponad 500 milionów użytkowników Facebooka. Ich nazwiska i numery telefonów są dostępne w sieci

Źródło: TVN24 |
Co sądzisz o tym artykule?
75
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0