Newsy

"Ameryka Express 2" już za nami. Która para wygrała szalony wyścig?

Ameryka Express | Sezon 2 | Odcinek 13 - Finał | Zwiastun

Newsy

"Ameryka Express 2" już za nami. Która para wygrała szalony wyścig?

Ameryka Express | Sezon 2 | Odcinek 13 - Finał | Zwiastun

Rywalizacja w "Ameryce Express 2" dobiegła końca. O pierwsze miejsce ubiegały się trzy pary. Finałowy odcinek dostarczył wielu emocji, a rywalizacja wycisnęła z uczestników ostatnie poty. Która para uderzyła w dzwon zwycięstwa?

"Ameryka Express 2" - czas na finał!

W wielkim finale programu "Ameryka Express 2" o zwycięstwo walczyły 3 pary: Grzegorz Collins i Rafał Collins, Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska oraz Paweł Deląg i Dariusz Lipka. Daria Ładocha, jak zawsze, przygotowała misje specjalne. 

Pod koniec pierwszego dnia, do ostatniego wyścigu zakwalifikowały się tylko dwie drużyny. Przedfinałowa misja była bardzo przyjemna - tak przynajmniej twierdziły Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska. Uczestnicy musieli zażyć leczniczej kąpieli w wulkanicznym błocie El Totumo, czyli najmniejszym wulkanie w Kolumbii. Wszystko byłoby bardzo relaksujące, gdyby nie to, że zebranym na ciele błotem musieli zapełnić całe wiadro.

Zobacz także: Bracia Collins w "Ameryka Express 2". "Ten program wyciągnie z ciebie wszystkie emocje, dobre i złe"

Po szybkiej kąpieli w jeziorze uczestnicy ruszyli do malowniczej Cartageny, gdzie Paweł i Darek w punkcie kontrolnym pożegnali się z wyścigiem tuż przed finałową rozgrywką. Pozostałe pary noc przed wielkim finałem spędziły w luksusowym hotelu.

Pierwsze zadanie ostatniego dnia wyścigu Ameryka Express polegało na zebraniu wszystkich składników potrzebnych do wykonania tradycyjnego dla Ameryki Południowej dania o nazwie arepa de huevo. Natychmiast po wykonaniu kolumbijskich bułeczek pary musiały odnaleźć hasło, dzięki któremu mogły wsiąść do motorówek i udać się w kierunku kolejnej misji.

Zobacz także: Aleksandra Domańska już tak nie wygląda. Zobacz metamorfozę aktorki. "Księżna Diana"

Szybkie łodzie zawiozły finalistów programu na karaibską plażę, na której Daria sprawdziła sprawność fizyczną uczestników. Prosto z plaży Karolina i Martyna oraz bracia Collins wylądowali w środku miasta, gdzie musieli sprzedawać lody, przejść się z koszem owoców na głowie i odnaleźć klucz do apartamentu, gdzie był ukryty ostatni Amulet w tym sezonie.

Kto wygrał "Amerykę Express 2"?

Szalona gonitwa trwała dalej! Bieg po zakorkowanej Cartagenie w poszukiwaniu kolejnych wskazówek dotyczących lokalizacji mety był najbardziej wyczerpującym fizycznie i psychicznie zadaniem w całej serii. 

Czuję, że będę płakać

- powiedziała Daria Ładocha ogłaszając finałową misję.

W końcu, Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska odnalazły prowadzącą i uderzając w dzwon ogłosiły zwycięstwo w kolejnej edycji programu Ameryka Express. Część wygranej przekazały na fundację braci Collins.

Z ostatnią czwórką „Ameryka Express” połączyliśmy się po tuż po finale w wideorozmowie na żywo. Finaliści opowiedzieli o pikantnych szczegółach. Karolina przyznała nawet, że w Ameryce przytyła 7 kilogramów. Co jeszcze zdradziła? Obejrzyjcie całą rozmowę:


Emocje w półfinale "Ameryki Express 2"

Półfinał programu "Ameryka Express" rozbudził w uczestnikach ducha walki. O wejście do finału rywalizowały 4 pary: Paweł Deląg i Dariusz Lipka, Małgosia Heretyk i Ernest Musiał, Grzegorz Collins i Rafał Collins, Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska. Do gry o amulet zakwalifikowali się Grzegorz Collins i Rafał Collins oraz Karolina Pisarek i Marta Gajewska-Komorowska. Konkurencja odbyła się w miasteczku Aracataca, w którym urodził się słynny pisarz Gabriel Garcia Marquez. Uczestnicy musieli podczas wieloetapowej rozgrywki odnaleźć polskie wydanie "Stu lat samotności", czyli słynnej powieści kolumbijskiego noblisty. Matematyczne wyzwanie nie było proste. Finalnie jako pierwsze prawidłowy wynik równania podały modelki. Karolina i Marta pokonały braci Collins. Po grze wszyscy ruszyli w dalszą drogę. Następnego dnia rano pary musiały wykonać misję, która polegała na jak najdokładniejszym odmierzeniu wagi soli wydobytej z jeziora...

Zobacz także: Marcin Prokop w #hot16challenge2: "Bohaterem możesz zostać ty, nie musisz walczyć z ostrym cieniem mgły"

Kolejny sms od prowadzącej oznaczał następne zadanie. Aby zameldować się na mecie wystarczyło przekonać mieszkańca Baranquilla, żeby oddał parze własną koszulkę z logo ulubionej, miejscowej piłkarskiej drużyny. Uczestnicy użyli swoich zdolności, aby zdobyć potrzebne ubrania.

Na mecie 12. odcinka jako pierwsi zameldowali się bracia Collins. Zaraz po nich pojawiły się modelki. Małgosia i Ernest byli trzeci. Paweł i Darek przybyli na końcu, ale ich koszyki z solą ważyły więcej. Małgosia Heretyk i Ernest Musiał musieli pożegnać się z programem.

Uczestnicy "Ameryki Express 2"

W drugiej edycji "Ameryki Express" mogliśmy oglądać zmagania gwiazd takich jak:

  • Paweł Deląg (aktor) z Dariuszem Lipką
  • Karolina Pisarek (modelka i uczestniczka programu "Top Model") z Martyną Gajewską-Komorowską
  • Grażyna Wolszczak (aktorka) z synem Filipem Sikorą
  • Iwona Burnat (uczestniczka programu "Żony Hollywood") z mężem Reggiem Benjaminem
  • Małgorzata Heretyk i Ernest Musiał (aktorzy serialu "19+")
  • Patrycja Markowska (piosenkarka) z Żanetą Luberą
  • Marcin Różalski (bokser) z Bartoszem Fabiańskim (zawodnik mieszanych sztuk walki)
  • Grzegorz i Rafał Collins (bracia znani z programu "Odjazdowe bryki braci Collins")

Prowadzącą program była Daria Ładocha – zwyciężczyni drugiego sezonu "Agent – Gwiazdy". 

Trasa wyścigu gwiazd biegła przez Gwatemalę oraz Kolumbię. Uczestnicy musieli zmierzyć się ze swoimi słabościami i wykazać wytrwałością, ponieważ zarówno trasy, jak i zadania były bardzo wymagające i zarazem męczące.

Wszystkie odcinki "Ameryki Express 2" możesz obejrzeć na player.pl. Linki do wszystkich odcinków znajdziesz w tym artykule

Zobacz co Karolina Pisarek powiedziała o swojej towarzyszce niezwykłej przygody.

"Karolina Pisarek o swojej towarzyszce niezwykłej przygody", źródło: x-news.

Zobacz też:

Olga Bołądź o swojej roli w "Motywie": "Bardzo lubię postać, którą stworzyłam"

Z Zofią Domalik o aktorstwie, która ten zawód ma we krwi. "Marzy mi się, żeby zagrać kiedyś silną, niezwykłą kobietę" [WYWIAD]

Karolina Gruszka o życiu w czasie pandemii. „Trzeba znaleźć złoty środek, żeby nie zwariować w tym wszystkim”

Źródło: amerykaexpress.tvn.pl |
Co sądzisz o tym artykule?
52
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0