Leczenie dostosowane do konkretnego pacjenta nosi nazwę terapii celowanej, nazywanej również spersonalizowaną. Ten rodzaj oddziaływań lekarskich jest coraz częściej stosowany w przypadku nowotworów, a także chorób genetycznych.
Ukulele, a czasami także bęben morski czy harfa służą do muzykoterapii wcześniaków, która pomaga w leczeniu, a także w budowaniu więzi rodzinnych.
Jakie są korzyści płynące z dogoterapii?
Eye movement desensitization and reprocessing, czyli w skrócie EMDR, to dopuszczona i zyskująca coraz większą popularność forma terapii traumy. Na czym polega i z czego wynika jej skuteczność?
Krzysztof Gruszczyński jest artystą, muzykiem i filozofem. Od pewnego czasu zajmuje się również arteterapią. W ramach tej ostatniej swojej działalności organizuje w Poznaniu niezwykłe happeningi.
26 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii.
"Zdarza mi się płakać".
Na czym polega niezwykła sesja zdjęciowa?
- To zrujnowało moje życie - wyznał 41-latek.
Nieleczony bruksizm może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia.
Ważna jest zabawa, a nie rozmowa z terapeutą.
Nasza reporterka Magda Bober wybrała się do wsi Rzepiennik Strzyżewski, by na własnej skórze przekonać się, jak wygląda kuroterapia. Na czym polega i jakie efekty przynosi? O tym opowiedziała inicjatorka pomysłu Monika Kwaśniewicz.
U kilkuletniej dziewczynki wykryto rzadką, genetyczną chorobę AADC, która uniemożliwiała prawidłowe funkcjonowanie. Anię poddano terapii genowej, która stała się nadzieją dla wielu chorych osób.
"Żałoba po samym sobie".
Czarnowidz, krytyk i nadzorca. To emocjonalni terroryści, którzy mieszkają w głowie wielu z nas. O trudnych myślach, którzy utrudniają nam codzienne życie, książkę pod tytułem "Bliskość i lęk. Jak budować lepsze relacje" napisał psychoterapeuta dr Marcin Matych. Jak radzić sobie z sabotującymi nas natrętnymi myślami?
Dlaczego nie zgłosiła się po pomoc w trudnych momentach życia?
Terapia czaszkowo-krzyżowa jest odłamem osteopatii i polega na uciskaniu pewnych punktów ciała, rozluźniając przy tym struktury łączno-tkankowe.
Michał Wójcik znany z kabaretu Ani Mru-Mr zagościł w podcaście "WojewódzkiKędzierski". Podczas rozmowy artysta szczerze opowiedział o uzależnianiach, nałogach, terapii oraz burzliwym życiu miłosnym. - Mam czwórkę dzieci z czterema partnerkami – przyznał.
Julia Wróblewska w listopadzie 2021 roku trafiła do ośrodka zajmującego się leczeniem zaburzeń osobowości i nerwic. Spędziła tam prawie pół roku. W najnowszym wywiadzie opowiedziała w jakich warunkach odbywał się jej powrót do zdrowia i czy mogła liczyć na wsparcie personelu medycznego.
Coraz częściej takie rozpoznanie słyszą osoby dorosłe.
"Ktoś już do mnie macha, ktoś przystojny".
Jąkanie utrudnia nawiązywanie kontaktów. Często zdarza się, że osoby, które go doświadczają, są wyśmiewane i stają się obiektem niewybrednych żartów. Skąd się bierze jąkanie i jak można sobie z nim poradzić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Ramona Rey, wokalistka oraz dr n. społ. Aleksandra Jastrzębowska, Jasińska neurologopedka, psycholożka.
Dlaczego aktorka z "#BringBackAlice" zdecydowała się na ten krok?
Warto zadbać o to, by znaleźć czas na wyciszenie i odpoczynek. Jakie są skuteczne sposoby relaksacji?
U 15-letniego Krzyśka już w dzieciństwie zdiagnozowano wadę zwaną lejkowatą klatką piersiową. Z tego powodu chłopiec miał przejść poważną operację, która wiąże się z bolesną rekonwalescencją. Olsztyńscy lekarze jako pierwsi w Polsce postanowili wykorzystać metodę zamrożenia kilku nerwów pacjenta. "Efekty przerosły nasze oczekiwania"
Terapeuta: "Wypijał po 3-4 piwa i wypalał kilkanaście papierosów".
Dorota Szelągowska to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych osobowości telewizyjnych. Jej program "Totalne remonty Szelągowskiej" ma rzeszę fanów. W rozmowie z Justyną Szyc-Nagłowską uchyliła rąbka tajemnicy na temat nowego sezonu, otworzyła się także na temat terapii i swoich emocji.
Choć ostatnio wiele mówi się o zdrowiu psychicznym, nadal wiele osób nie wie, jakie podstawowe wartości stoją za mentalną równowagą. Pyscholożka i psychoterapeutka Katarzyna Kucewicz, porozmawiała z dziennikarką dziendobry.tvn.pl Zofią Wierzcholską o tym, co tak naprawdę znaczy sformułowanie - być dobrym dla siebie.
Lotnisko w Krakowie wpadło na pomysł, by zdenerwowanych pasażerów uspokoić towarzystwem futrzastych przyjaciół. Katarzyna Harmata, opiekunka certyfikowanych psich terapeutów, opowiedziała w Dzień Dobry TVN, na czym polegają jej obowiązki oraz towarzyszących trenerce na lotnisku psiaków.