podróż

  podróż

  Ta historia jest gotowym scenariuszem filmowym - biedny chłopak - Pradyumna Kumar "Pikej" Mahanandia poznaje w Indiach piękną Szwedkę - Lottę von Schedvin. Zakochują się w sobie. Niestety dziewczyna musi wrócić do domu. Pikej postanawia do niech przyjechać. Z powodu braku pieniędzy, chłopak decyduje się pokonać dzielące ich kilometry w dość osobliwy sposób - na rowerze. O swoim pierwszym spotkaniu, miłości i pokonywaniu przeszkód para opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  W sobotę w Dzień dobry TVN: Aleksander Doba o nowej, samotnej wyprawie kajakiem z Ameryki do Europy. Oprócz tego: podobno maluje obrazy i układa budowle z klocków - czego jeszcze nie wiemy o Wojciechu Mecwaldowskim? Dowiemy się na czacie! A także Rafał Maślak spełnia marzenie "młodego, gniewnego" i bardzo zdolnego Patryka. Bądźcie z nami o 8.00. Zapraszają: Kinga Rusin i Piotr Kraśko.

  W środę w Dzień Dobry TVN: czym zająć dziecko w czasie długiej podróży? Co jeść i pić, by wyglądać pięknie i młodo? Ponadto: Aktorski Diament - kto dostanie rolę w serialu? A także: poradnik dla zdradzonych - co robić krok po kroku? Zaczynamy o 8.00!

  Pasją Marcina Mellera są podróże, zwłaszcza te do Gruzji. Tym razem jednak nasz dziennikarz postanowił zwiedzić polskie, malownicze Kurpie. Co przywiodło go aż do Kadzidła? Kim był jego przewodnik? Co go tu zafascynowało? I czy opanował trudną sztukę kultowych kurpiowskich wycinanek?

  Polski podróżnik Marcin Gienieczko odbył najdłuższą podróż canoe po wodach Amazonki. Dzięki temu wynikowi trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. O swojej przygodzie i przygotowaniach do bicia rekordu powiedziała w Dzień Dobry TVN. Zobaczcie, co było dla niego najtrudniejsze i jaką podróż planuje.

  Ten mały leniwiec próbował przejść przez autostradę. W połowie drogi zrezygnował jednak z dalszej podróży i przytulił się do barierki. Zobaczcie, co się stało później.

  Maciek Rutkowski jest jedynym polskim windsurferem zawodowym. Na swoim koncie ma wiele trofeów, między innymi młodzieżowe mistrzostwo świata. Maciek spędza 11 miesięcy w podróży. Jak wygląda jego codzienność? Kiedy bywa w Polsce i jak odpoczywa? Windsurfer pojawił się w naszym studiu z bratem. Leszek też kiedyś pływał na desce, ale w końcu zdecydował się na karierę naukowca. Nie żałuje? Czy zdarza im się jeszcze razem pływać? Lubią ze sobą rywalizować? Czy Maciek pożycza od Leszka pieniądze?

  W najbliższym sezonie Zbyszek Bartman będzie grał w lidze chińskiej. Jego nowy klub to Chinese Sichuan. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Katarzynie Olubińskiej udało spotkać się z siatkarzem i jego żoną Joanną tuż przed wylotem do Chin. Co dostali od Dzień Dobry TVN? Co Asia zamierza robić w Chinach? Czy znają już kilka słów po chińsku? Co wiedzą o miejscu, w którym będą mieszkać? Trzymamy kciuki za Zbyszka i Asię :)

  Noe, Nel i ich tata Kazimierz na morzu spędzili 3137 dni, dwanaście razy przekraczali równik i każdy dzień był dla nich przygodą. Kiedy zaczęła się ich morska podróż? Skąd się wziął pomysł na takie życie? Dlaczego po wyruszeniu w morze mama dzieci postanowiła zejść na ląd? Jak Noe i Nel radzili sobie z nauką? Jakie miejsca wspominają najlepiej? Rodzina podróżników dwa lata temu zeszła na ląd - czy są teraz szczęśliwi? Spotkała się z nimi dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  Państwo Walczakowie po przejściu na emeryturę, zamieszkali w camperze i ruszyli nim w świat. Widzom Dzień Dobry TVN powiedzieli, dlaczego podjęli taką decyzję? Ile to wszystko kosztuje? Jakie miejsca zdążyli już odwiedzić i jakie mają jeszcze w planach?

  Mariusz Radyko 10 lat temu zrezygnował z pracy w Polsce i wyprowadził się na Bali. Tam się zakochał się i założył rodzinę. Jak wygląda wspólne życie Mariusza i Eunike? Co Polak robi na wyspie?

  Ponad rok temu Wojtek Łopaciński wraz z żoną i dwójką dzieci wyruszył w podróż dookoła świata. W trasie byli 393 dni. Przejechali Amerykę Południową, Afrykę i Azję. W sumie 114 tys. kilometrów! Które miejsce tak bardzo ich urzekło, że chcieli tam zostać na stałe? Czy mieli chwile zwątpienia? Jak radzili sobie w trudnych sytuacjach? Czy udało im się zaprzyjaźnić z napotykanymi tubylcami? O przygodzie swojego życia oraz o tym jak wygląda powrót do codzienności Łopacińscy opowiedzieli w studiu Dzień Dobry Wakacje.

  Zacznijcie niedzielny poranek z Dzień Dobry Wakacje! A zapraszają Ewelina Lisowska, która będzie do Waszej dyspozycji na naszym czacie. Tom Odell, który powie o niezrealizowanych planach, a także rodzina, która wróciła z podróży dookoła świata. Bądźcie z nami o 8.30!

  Władysław Labuda prowadził kiedyś ustabilizowane, spokojne życie. Trzy lata temu postanowił iść za głosem serca i wybrać się w podróż dookoła świata. Od tego czasu zwiedził między innymi Amerykę Południową, Australię i Malezję. Wyjeżdżając z Europy postawił sobie cel - podróżując nie wyda na nocleg ani złotówki. Czy mu się udało? Co robił w zamian za nocleg? W którym miejscu czuł się najlepiej? O tym, jak spełniać marzenia, nie mając na koncie grubych milionów, opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.

  Tym razem Jakub Porada zabrał widzów Dzień Dobry TVN na Półwysep Helski, który - jak się okazuje - znajduje się wśród 15 najbardziej zdumiewających półwyspów świata. Ile czasu zajmuje podróż z Warszawy, Poznania i Wrocławia? Czy umiejętność prasowania na desce przydaje się podczas lekcji kitesurfingu? Gdzie można zjeść dobrego turbota? Gdzie najlepiej pojeździć na rowerze? Jakub spotkał się też z kilkoma ładnymi foczkami ;)

  Kilka miesięcy temu Jacek Magdziński, były piłkarz Lecha Poznań, wyjechał strzelać bramki w Angoli. Kontrakt opiewał na trzy krowy miesięcznie. Ile w tym prawdy? Jak wygląda życie w Angoli? Czy łatwo mu było się zaaklimatyzować w tamtejszej rzeczywistości? Jak znosił wilgotny klimat? Czy bał się panującej tam malarii i eboli? W Dzień Dobry TVN Jacek Magdziński opowiedział o życiu na czarnym lądzie.

  Dziennikarka TVN wyjechała z ekipą programu "Kobieta na krańcu świata" na Filipiny. Tam też spędzi tegoroczną Wielkanoc. Czy zabierze ze sobą córkę Marysię? Czy dziennikarka zaraziła swoją córkę pasją do podróżowania? O rodzinnych planach, Martyna Wojciechowska opowiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej.

  W wielkanocną niedzielę zobaczycie kolejny z cyklu dokumentów TVN Style. Agnieszka Szulim oprowadzi widzów po stolicy Japonii. Czym zaskoczyło ją Tokio? Czym zbulwersowało? Dziennikarka o swojej niezwykłej podróży opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  68-letni Aleksander Doba jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. Został nominowany do prestiżowej nagrody National Geographic - Adventurer of the Year. W studiu Dzień Dobry TVN był naszym gościem. Towarzyszyła mu żona Gabriela.

  Zespół OneRepublic istnieje na scenie muzycznej od ponad dziesięciu lat. Współpracuje ze światowej sławy producentem muzycznym Timbalandem. Popularny amerykański zespół przyjechał do Polski, do Krakowa. Nad czym teraz pracują i czy szukają w Polsce inspiracji? Jaka jest ich ulubiona polska potrawa? Zobaczcie ekstra materiał nieemitowany w Dzień Dobry TVN!

  Pamiętacie rodzinę Łopacińskich, która w czerwcu wyruszyła w podróż dookoła świata? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki "złapał" ich w Boliwii. Dzień wcześniej byli jeszcze w Peru. Co do tej pory zobaczyli? Jak smakuje shake z żaby i świnka morska? Dlaczego Peruwiańczycy tańczą na cmentarzach? Gdzie będzie ich kolejny przystanek?

  Znajduje się na Krecie. Ma 12,5 metra w obwodzie, a do jego środka może wejść aż 10 osób. Gałązkami tej najstarszej na świecie oliwki dekorowano podczas olimpiady w Atenach głowy zwycięzców. Prowadząca Dzień Dobry TVN Dorota Wellman zapraszam Was na Kretę. Czy Grecy to podrywacze?

  Rodzina Łopacińskich w czerwcu wyruszyła w podróż dookoła świata. W ciągu roku chcą odwiedzić Amerykę Południową, Afrykę, Azję i Australię. Udało nam się porozmawiać z Wojtkiem Łopacińskim przez skype'a. Gdzie w tej chwili się znajdują? Jak minęły im dwa miesiące wyprawy? Czy dzieci są już zmęczone?

  Justyna i Michał wybierają się w długą podróż poślubną po Europie. On będzie uczył windsurfingu, a ona będzie pisać książkę kucharską dla podróżników. Dziś w naszej kuchni opowiedzieli jak wyobrażają sobie swoją przygodę!

  Do USA za 500 zł w obie strony a do Rzymu za 60 zł. Tanie bilety lotnicze to mit. Okazuje się, że można także nabyć bilety zupełnie za darmo! Jak ich szukać i upolować w studiu Dzień Dobry Wakacje, opowiedział Łukasz Szudrowicz.

  Samotny mężczyzna w podróży nie dziwi już nikogo, ale kobieta wywołuje konsternację. Mimo to coraz więcej pań z własnego wyboru wyruszają w samotną podróż. Są wśród nich: dziennikarka Julia Lachowicz i autorka książek podróżniczych Marzena Filipczak. Gościliśmy obie panie w Dzień Dobry TVN. Czy samotne wyruszenie z domu oznacza rzeczywiście samotne podróżowanie? Jakie są plusy, a jakie minusy takiego rozwiązania? Czy takie podróżowanie jest niebezpieczne?

  Jakub Porada zabierze Was w podróż do Świnoujścia, bo to miasto - jak mówi Jakub Porada - oferuje sporo atrakcji dla każdego i w każdym wieku. Dlaczego podróż zajęła mu aż 11 godzin? Jaka przygoda spotkała go w Forcie Gerharda? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Pora na Polskę", w którym Jakub Porada zabiera nas do swojego ukochanego miejsca w Świnoujściu.

  Z natury nie jest samotnikiem. Jednak całkiem sam, na kajaku, przepłynął Atlantyk. W jego pobliżu nie było żadnych osób. Wystarczył jeden fałszywy ruch, by runąć w ocean. Nikt go, w razie sytuacji awaryjnej, nie ubezpieczał. Czemu za swój środek transportu wybrał kajak. Niezatapialny Aleksander Doba był naszym gościem.

  Przemysław Skokowski, autor książki "Autostopem przez życie", mówi o sobie, że jest tylko autostopowiczem, któremu "przypadkiem wyszła ta książka". Pokonał 26 tysięcy kilometrów - z Gdańska do Birmy - w 4 miesiące... autostopem! W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział o swojej niezwykłej podróży. Co miał w plecaku? Dlaczego w tę podróż zabrał ze sobą 5 kilogramów pocztówek? Kogo spotkał w swojej podróży i jakimi samochodami jechał?

  Wkrótce Omenaa Mensah wyruszy w podróż życia... do Ghany - kraju, z którego pochodzi jej ojciec. Została zaproszona na urodziny przez samego króla Aszanti. Zobaczcie, jakie prezenty przygotowała dla króla i jego żony i w jakich kreacjach wystąpi na dworze królewskim. A co dla króla w prezencie urodzinowym przygotowuje królowa Elżbieta?