podróż

  podróż

  W dobie pandemii COVID-19 podróżowanie, w tym po Europie, jest znacznie utrudnione. Mimo to, wiele osób decyduje się na różnego rodzaju wyjazdy, w tym urlopy. W związku z rosnącą liczbą osób zaszczepionych rozważane są scenariusze w ułatwieniu podróżowania. Od kiedy i na jakich warunkach?

  Dalekie podróże i wspólna praca nad ciekawymi projektami to doskonałe fundamenty do budowania przyjaźni. Przekonali się o tym Antoni Królikowski i Piotr Liroy-Marzec, którzy wzięli udział w nowym programie TVN. Artyści wybrali się w pełen przygód rejs, podczas którego musieli stawić czoła licznym wyzwaniom. W Dzień Dobry TVN o tej niezwykłej wyprawie opowiedział Mateusz Hładki.

  Zbliżają się święta, co dla wielu z nas oznacza dłuższą bądź krótszą podróż do rodzinnego domu. Jak umilić trasę naszemu pupilowi, którego nie chcemy zostawiać pod czyjąś opieką? Jak przygotować się do wycieczki z czworonogiem? Na co zwrócić uwagę? O tym opowiedziała nam Aneta Awtoniuk – behawiorystka zwierząt, terapeutka zachowań psów i kotów.

  „Na tropie dzikich zwierząt” to program podróżniczo – przyrodniczy, w którym doświadczony podróżnik Dawid Andres i dwunastoletnia, ciekawa świata Natalia wyruszają w niezwykłą podróż po Alasce. W jej trakcie wspólnie tropią zagrożone gatunki zwierząt. Jakie zwierzę spotkają w drugim odcinku?

  Kalabria to jeden z najmniej znanych regionów Włoch, który ma ogromny potencjał turystyczny. Malownicze krajobrazy, piękne plaże, mnóstwo przestrzeni i pyszna kuchnia – to zalety włoskiej Kalabrii. Sprawdź, co oferuje to miejsce i komu spodoba się tam najbardziej.

  Filadelfia to miasto o burzliwej historii. Dzisiejsze tereny tego miasta zamieszkiwało plemię Delawarów, a także Holendrzy, Brytyjczycy i Szwedzi. W 1681 roku Karol II Stuart przyznał prawa do tego terytorium Williamowi Pennowi, który utworzył stan Pensylwania. Filadelfia jest dziś największym miastem tego stanu i piątym w skali całego kraju. Czy warto odwiedzić Filadelfię podczas wycieczki po Stanach Zjednoczonych? Oczywiście, że tak!

  Costa Blanca oznacza po polsku „Białe Wybrzeże”. Obejmuje ono ok. 244 km wybrzeża Morza Śródziemnego w Hiszpanii (we Wspólnocie Autonomicznej Walencji). To popularny region turystyczny z licznymi kąpieliskami. Plaż i malowniczych zatoczek jest tu aż 170. Przez 300 dni w roku panuje tu słoneczna pogoda.

  Trasa Transfogarska (lub Transfogaraska, od rumuńskiego Transfăgărășan) to nazwa słynnej drogi krajowej DN7C w Rumunii. Wyróżnia ją położenie – zlokalizowana jest w środkowej części kraju i biegnie przez najwyższe pasmo Karpat Południowych, czyli Góry Fogaraskie. Jakie atrakcje oferuje trasa Transfogarska i co warto na niej zobaczyć?

  Kiedy Polacy wyjeżdżają na wakacje za granicę, najczęściej wybierają kierunki takie jak Włochy, Hiszpania, Grecja albo kraje Afryki Północnej. Tymczasem całkiem niedaleko jest kraj warty odwiedzenia, gdzie można dobrze odpocząć, a przy okazji poznać kulturę narodu, który jest bardzo przyjaźnie nastawiony do Polaków. Oto 5 najważniejszych powodów dla których warto wybrać się na Węgry.