podróż

  podróż

  Wkrótce Omenaa Mensah wyruszy w podróż życia... do Ghany - kraju, z którego pochodzi jej ojciec. Została zaproszona na urodziny przez samego króla Aszanti. Zobaczcie, jakie prezenty przygotowała dla króla i jego żony i w jakich kreacjach wystąpi na dworze królewskim. A co dla króla w prezencie urodzinowym przygotowuje królowa Elżbieta?

  Świat Filipa to świat chaosu i bałaganu. "Przewróciło się nich leży", "M. jak Maryla". Filip Chajzer w samochodzie, który pomieścił kierowcę, pasażera i dwóch grajków i dwie gitary! A może w samochodzie lepsza jest "Cisza jak ta"? Jakiej muzyki lubicie słuchać w aucie?

  Tym, co zachwyca w arabskiej kulturze, jest przede wszystkim taniec brzucha. O sekretach tej sztuki opowiedziała mieszkanka Algierii. Jakim wydarzeniom towarzyszy taniec brzucha? Co jest obowiązkowym elementem stroju tancerek i dlaczego tancerki muszą mieć zakryte włosy?

  To nie jest pierwsza podroż Jakuba Porady do Londynu, ale Porada lubi Londyn, dlatego chętnie tam wraca, nawet na jeden dzień. Tym razem przelot kosztował go zaledwie 88 PLN w obie strony. Ile zajęło mu dotarcie do centrum Londynu z lotniska Londyn-Luton i ile za to zapłacił? Czym tym razem zaskoczył go Londyn? Dlaczego warto zobaczyć National Gallery? Ile prawdy jest w powiedzeniu, że: kto jest znudzony Londynem - ten jest znudzony życiem?

  Pokhara to miasto w centralnej części Nepalu, położone nad jeziorem Phewa Tal. To malownicze nepalskie miasto szczególnie upodobali sobie turyści. prowadząca Dzień Dobry TVN Jolanta Pieńkowska była w Pokharze. Zobaczcie tę perłę u stóp Himalajów.

  Kiszka ziemniaczana to specjał z Podlasia, ale nasz smakosz Mikołaj Rey zrobił i podał ją po francusku. Niestety przygotowanie tego specjału zajmuje sporo czasu, ale warto dla smaku. Zobaczcie, jak faszeruje się kiszkę ziemniaczaną!

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpiła dziś Maya. Jak Wam się podobał jej utwór "Bluza"?

  Jak wygląda niemiecki model rodziny? Co dostaje każde niemieckie dziecko w pierwszym dniu szkoły? Jak reagują rówieśnicy na to, że ojciec dziewczynki pochodzi z Niemiec? Co niesie za sobą pochodzenie z dwukulturowej rodziny? Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu" Rodzina dookoła świata".

  Mamy: pagórki leśne, łąki zielone, pola malowane zbożem, wyzłacane pszenicą, posrebrzane żytem. Tyle - parafrazując klasyka. Są jeszcze lasy, jeziora i góry. I szyldy reklamowe. Filip Chajzer udał się w podróż po Polsce w poszukiwaniu ludzi, którzy twierdzą, że w Polsce jest ładnie. Znalazł takich?

  Będąc w Tunisie nie sposób nie odwiedzić Mediny- arabskiego odpowiednika starego miasta. Co kryją wąskie uliczki miasta?

  W 2008 roku rzuciła wszystko i wyjechała do Indii. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Joanna Gorczyca–Pasrija. Dlaczego zdecydowała się na życie i pracę w Indiach? Jak „wchodzi się” do indyjskiej rodziny? Czy zaakceptowała Polkę? Jak wygląda indyjskie wesele?

  Kariera w Chinach jest ściśle związana z edukacją. Jak pną się Chińczycy po szczeblach kariery?

  Codziennie na tureckich ulicach dochodzi do zamieszek. Na ulicach pełno uzbrojonej i brutalnej policji. Czy w Turcji zostanie wprowadzony stan wojenny? Czy powinniśmy rozważać wakacje w kraju ogarniętym chaosem?

  Norbi z żoną Marleną Jagłowską spakowali walizki i ruszyli w Wielki Piątek do Portugalii. Zwiedzili stolicę kraju Lizbonę i słoneczne południe, czyli region Algarve, chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata. Jak wspominają tę podróż? Jak Norbi ocenia Portugalczyków?

  Ekipa „Przepisu na życie” nagrywała w Umbrii jeden z odcinków serialu. O tej podróży aktorka Magdalena Kumorek opowie w Dzień Dobry TVN, w najbliższą niedzielę. Zapraszamy!

  Które kraje są najbardziej niebezpieczne dla podróżujących samotnie kobiet? Gdzie nie powinny się wybierać? O to w Dzień Dobry TVN zapytaliśmy podróżniczkę i autorkę książki "Światoholicy" Aleksandrę Pawlicką, która przez 20 lat zwidziła 64 kraje. Naszym gosciem była także Marta Owczarek, która podróżowała po świecie non stop przez 888 dni.

  20 godzin podróży samolotem. W tym dwie przesiadki. Następnie jeszcze noc w autobusie. Cel mała wioska w Azji. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Macin Sawicki wybrał się w podróż do Birmy.

  Dookoła świata za 4 tys. złotych, za 290 zł z Włoch do Tokio, podróże po Europie za kilka złotych – w Polsce przybywa pasjonatów taniego latania, który zwiedzają świat za małe pieniądze. W studiu Dzień Dobry TVN właściciel portalu z promocjami lotniczymi Michał Gajewski zdradził, jak podróżować za grosze.

  W studiu Dzień Dobry TVN Maciej Nowak opowiedział o dobrodziejstwie tradycyjnej kaszy – jaglanej, pęczak, kuskus, gryczanej, manny, jęczmiennej oraz o kaszy perłowej - polskiej perle! Z czego robi się kaszę i jak może ona się różnić w obrębie jednego gatunku?

  By uczcić pamięć swojej żony zapisał jej imię na mapie Polski i w ten sposób wytyczył trasę, którą postanowił pokonać na rowerze. Przejechał ponad 5000 kilometrów. Całą podróż opisał w pamiętniku "Moje Drogi Rowerowe". Zobaczcie niezwykłą historię pana Mieczysława Parczyńskiego.

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki zabrał nas w wyjątkową podróż kulinarną. Zobaczcie prawdziwą chińską kuchnię!

  Byli smutni i zawiedzeni życiem... postanowili zrobić coś dużego i najdalej jak się da! 20 tysięcy kilometrów od Polski na środku Oceanu Spokojnego leży wyspa Pitcairn zamieszkana przez potomków buntowników z Bounty. Korzystając z własnych środków, kredytu oraz pieniędzy zebranych dzięki crowd-fundingowi Mateusz Konopacki i Marek Szymański postanowili wybrać się na tę wyspę i nakręcić tam film dokumentalny!

  „Nie mamy ustalonego planu, tylko niektóre miejsca do których chcemy dotrzeć. Nie wiemy kiedy wrócimy, kupiliśmy bilet w jedną stronę” – tak właśnie Julia opowiada o swoich planach. Już 5 lutego zaczyna największą przygodę swojego życia, wraz z Janem- narzeczonym – wyjeżdża w podróż do Indii. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swoich planach i „dyżurowała” jako naczelny juror oceniający i wybierający Wasze fotografie.

  Pomysł na wyprawę do Afryki samochodami terenowymi wziął się, jak mówią nasi goście, z ogromnej potrzeby podróżowania. Uczestnicy wypawy mieli cel - chcieli zobaczyć Afrykę nie ponosząc wyszokich kosztów i pomóc szkole i dzieciom z gambijskiej wioski. O swojej wyprawie po drogach i bezdrożach Afryki opowiedzieli w Dzień Dobry TVN: Bartosz Dobrowolski i Marcin Kołacz.

  Tym razem Jakub Porada udał się do miasta, w którym faktyczną siedzibę ma Parlament Europejski. Oprowadził nas po kultowych miejscach w Brukseli, między innymi na własne oczy zobaczył najsłynniejszego na świecie siusiającego chłopca.

  Gdzie nocował i czym podróżował po Londynie? Jak udało mu się zwiedzić British Museum zupełnie za darmo? Tylko dla Dzień Dobry TVN Jakub Porada zdradził tajemnice taniego podróżowania.

  Korzenne przyprawy i ogon bobra. Jaka była staropolska kuchnia magnacka i szlachecka? Nasz podróżnik kulinarny Maciej Nowak cofnął się w czasie.

  Ubrania szyją na miarę, ale można dostać już uszyte od ręki. Są w stanie stworzyć każdą sukienkę o jakiej marzy dziewczynka, nawet najbardziej oryginalną. Inga Sosna i Dominika Krzewińska spełniają marzenia tak księżniczek jak i królowych. Zapraszamy na kolejny odcinek cyklu "Kobiecy biznes".

  Niezmordowany w wyszukiwaniu okazyjnych podróży - Jakub Porada znalazł kolejną świetną okazję. Zobacz, ile zapłacił za podróż do Białegostoku i co udało mu się zwiedzić!

  Zobacz, jak wyglądała podróż do Hanoi, gdzie najpopularniejszych środkiem transportu jest skuter.