podróż

  podróż

  Sennik podróż najczęściej tłumaczy jako zapowiedź wielkich przemian w życiu, metamorfoz dotyczących zarówno statusu materialnego, jak i stanu duchowego. Trzeba jednak pamiętać, że w dużej części człowiek śni o podróży w sytuacji, kiedy jest na etapie przygotowań do konkretnej wyprawy.

  Prawie w każdym zakątku Polski znaleźć można liczne zamki, pałace i twierdze z różnych okresów historycznych. Nie tylko stanowią one popularne atrakcje turystyczne, lecz także na stałe wpisały się w krajobraz kraju. Które z nich można uznać za najpiękniejsze zamki w Polsce?

  Niebieskie wino to hit ostatnich lat. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Choć znacznie chętniej sięgają po nie młodzi ludzie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować jego smaku niezależnie od wieku. Czy to wino powstaje z niebieskich winogron?

  Dzięki tunelom przemieszczamy się po trudnym terenie i pokonujemy z pozoru niedostępne i niebezpieczne miejsca. Wytyczają one drogę w górach lub pod miastem. Co symbolizuje tunel we śnie? Czy zwiastuje pełną trudności drogę do wyznaczonego celu? Jak drogę w tunelu interpretuje sennik mistyczny?

  Przejechaliśmy 3052 kilometry, odwiedziliśmy 8 miejscowości i poznaliśmy ponad 100-kę niezwykłych osób. Dzieńdobrobus przez dwa miesiące przemierzał Polskę w poszukiwaniu pięknych miejsc, dobrych, życzliwych ludzi i budujących, inspirujących historii. O najciekawszych wydarzeniach na trasie Piotr Wojtasik rozmawiał z Tomkiem Łysakowskim, kierowcą Dzieńdobrobusa.

  Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski wzięli ślub. Pięknymi zdjęciami na łonie natury dumny mąż pochwalił się pięć dni temu na Instagramie. Portale medialne spekulowały, czy młoda para pojedzie w podróż ślubną. W końcu, mamy drugą falę pandemii. Podróżnikom udało się jednak pozostać wiernym tradycji, ale w nieco unowocześnionej formie. Martyna i Przemek odbyli podróż... przedślubną.

  To nie były wakacje marzeń. 148 polskich turystów, którzy wylądowali 6 października w Egipcie, po wykonaniu tam obowiązkowego testu na koronawirusa, otrzymało wynik pozytywny. Przy ponownym teście po kilku dniach taki sam wynik stwierdzono tylko u 4 osób. Przez co musieli przejść? Jak obecnie wygląda ich sytuacja? O tym opowiadali nam Gabriela Siembab i Konrad Pollesch, a o przysługujących turystom prawach mówił adwokat Eryk Bogdas.

  Piwniczna-Zdrój to miejscowość położona zaledwie 3 km od Słowacji. Piękna przyroda, malownicze widoki oraz łagodne beskidzkie szczyty sprawiają, że jest miejscem idealnym na kilkudniowy urlop. Sprawdź, jakie jeszcze atrakcje oferuje Piwniczna-Zdrój.

  Z powodu epidemii zaczyna obowiązywać zakaz przylotu do Polski z 44 państw. Osoby, które planują powrót do kraju, muszą więc liczyć się z dużymi utrudnieniami lub dwutygodniową kwarantanną. Co powinny zrobić? Czy przysługują im jakieś rekompensaty finansowe? Wyjaśniał to Eryk Bogdas, adwokat, który reprezentuje pasażerów w sporach przeciwko przewoźnikom lotniczym.