Paryż

  Paryż

  Uczestniczki "Projektu Lady" wybrały się do Paryża. Co wypada wiedzieć o kulturze kraju, do którego jedziemy? Jakich tematów lepiej unikać podczas rozmowy z baronową i czy można jednocześnie być gwiazdą i damą? O paryskiej przygodzie w "Projekcie Lady" opowiedziały nam dr Irena Kamińska-Radomska i Julia Jaroszewska.

  Elżbieta Wysoczańska jest kobietą sukcesu, spełnioną matką, Polką, która - dzięki kosmetykom - na stałe wpisała się w pejzaż francuskiego luksusu. Odwiedziła ją w Paryżu prowadząca Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska. Dlaczego Elżbieta wybrała stolicę Francji na miejsce swojego zamieszkania? Jak to się stało, że absolwentka iberystyki postanowiła produkować kosmetyki? Co dodaje do swoich produktów? Czy w Paryżu łatwo odnieść sukces?

  Napisała ponad 300 opowiadań dla dzieci, a przygody "Pralinki" zostały uznane za odpowiedź na "Mikołajka" tyle że dla dziewczynek. Poznajcie Fanny Joly, z którą w Paryżu spotkała się prowadząca Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska. Kim naprawdę jest "Pralinka"? Jak wygląda dzień pracy Fanny Joly i, jak powstają jej książki? Zobaczcie!

  Tamara Gonzalez Perea wybrała się do Paryża, na spotkanie z Gosią Baczyńską. Zobaczcie jak wygląda nowa kolekcja projektantki, gdzie kupuje koronki na swoje suknie i jaka jest tajemnica unikalnych perfum Gosi. Zapraszamy na spacer po stolicy mody!

  "Każdy dzień to jest ok. 15 km. pieszo i... w biegu. Czasami zdarzają się bardziej intensywne dni gdzie przechodzę ponad 20 km". Jak wygląda praca fotografa podczas największych tygodni mody? Zapraszamy na spotkanie z Szymonem Brzóską, który od czterech lat zajmuje się uwiecznianiem najważniejszych wydarzeń w świecie mody.

  Co roku, ze swoim aparatem, obserwuje tygodnie mody w Mediolanie, Paryżu i Londynie. Na jej zdjęciach możemy zobaczyć całą otoczkę, która towarzyszy pokazom. Zobaczcie, jak wygląda święto mody okiem Moniki Motor. Zapraszamy Was też na wyprawę do Tel Awiwu na tamtejszy Fashion Week!

  Tamara Gonzalez Perea - Macademian Girl wybrała się do Paryża, żeby zajrzeć za kulisy paryskiego Fashion Week. Zobaczcie jak wygląda jedno z większych wydarzeń świata mody od kuchni!

  Na pokaz Diora, który odbył się w Paryżu zjechały sławy świata mody. Dla naszych widzów relację z wydarzenia przygotowała blogerka modowa Tamara Gonzalez Perea. Zobaczycie ją w najbliższą sobotę w Dzień Dobry TVN.

  W połowie września br. w Paryżu odbyły się Mistrzostwa Świata w wspinaczce. Zawodnicy startowali w trzech konkurencjach: prowadzenie, bouldering, czasówki. W tej ostatniej złoty medal zdobył Polak Marcin Dzieński. Spotkała się z nim dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska. Jak wspomina zawody? Dlaczego wybrał wspinaczkę na czas? Ile czasu potrzebuje na regenerację? Zobaczcie, czy przy naszych kamerach pobił swój rekord.

  Tym razem ekspertka Dzień Dobry TVN Alicja Napiórkowska - oczarowana szykiem paryżanek - przygotowała trzy stylizacje, których nie powstydziłby się mieszkanki stolicy Francji.

  Ola Rudnicka to jedna z najbardziej cenionych polskich modelek. Pierwsze kroki w świecie mody stawiała w wieku 16 lat. Dziś 22-latka może się pochwalić współpracą ze światowymi markami, m.in. z z Louis Vuitton, Diorem i Miu, Miu. Na co dzień mieszka w Paryżu. Do Polski przyjechała na sesję polskiego projektanta mody Roberta Kupisza. Spotkał się z nią dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Powiedziała mu o początkach swojej kariery w modelingu, jej rozwoju, współpracy ze znanymi projektantami i relacjach między modelkami.

  Pracował i przyjaźnił się z największymi: Johnem Lennonem, Andym Warholem, Vivienne Westwood czy Basquiatem. Jego nazwisko na stałe wpisało się do historii francuskiej mody i designu. Na fascynująca wycieczkę po swoim ulubionym paryskim domu i atelier zaprosił nas, wybitny projektant, Jean-Charles de Castelbajac. W rozmowie z Anna Kalczyńską zdradził między innymi jaki wpływ na jego życie wywarły różowe, gumowe rękawiczki. :)

  Krystyna Mazurówna w Polsce znana jest jako tancerka i choreografka, a w Paryżu - głównie jako mama, babcia i właścicielka kilkunastu mieszkań. Anna Kalczyńska odwiedziła artystkę, aby podpatrzeć jej kolorowe paryskie życie. Prowadząca Dzień Dobry TVN miała okazję zobaczyć jedno z mieszkań Pani Krystyny i galerię sztuki niechcianej. Dowiedziała się również, dlaczego artystka twierdzi, że jej dzieci są od niej starsze.

  Wokalista Michał Kwiatkowski otwarcie mówi o tym, że jest gejem. Aby stawić czoła homofobii, zaangażował się w kampanię "Ramię w ramię po równość". Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, by powiedział nam o jej założeniach. Mogliśmy również zobaczyć zdjęcia, na których widać go z partnerem. Czy był kiedyś atakowany za swoją orientację seksualną? Czy we Francji, gdzie mieszka, ludzie są bardziej tolerancyjni? Zapytaliśmy go również o obecną sytuację w Paryżu. Jak zachowują się jego mieszkańcy prawie trzy tygodnie po zamachach?

  Patryk Bukalski jakiś czas temu wygrał casting Dzień Dobry TVN "Aktorski diament". Zwycięzca zagrał w serialu "Na Wspólnej". Patryk postanowił szkolić swój talent w jednej z paryskich szkół. Odwiedziliśmy go tam z kamerą. Dlaczego wybrał akurat Paryż? Czy znalazł tam przyjaciół i czy tęskni za rodzinnym Krakowem? Z Patykiem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska.

  W związku z napływem imigrantów i zamachami terrorystycznymi w Paryżu coraz głośniej w Unii Europejskiej o ograniczeniu swobodnego przepływu osób. W Dzień Dobry TVN dr Karolina Borońska-Hryniewiecka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych powiedziała nam o decyzjach, jakie niedawno zapadły na szczycie Rady Europejskiej zwołanym przez Francję. Jak teraz będą wyglądały kontrole na granicy osób, które przyjeżdżają spoza Unii Europejskiej? A co z kontrolą wewnętrzną?

  Po atakach terrorystycznych w Paryżu wzmógł się strach przed terrorystami. Wielu z nas zastanawia się, czy w tej sytuacji jesteśmy bezpieczni. W Dzień Dobry TVN - wraz z psychologiem i specjalistą interwencji kryzysowych Tomaszem Kozłowskim - zastanawialiśmy się, czy taki lęk jest racjonalny i czy rzeczywiście mamy powody do obaw. Nasz gość powiedział również, jak zachować się w czasie ataku.

  Alain Budzyk to właściciel najstarszego francuskiego bistro w Warszawie. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska spotkała się z nim, by zapytać, jak Polacy zachowują się względem niego po atakach terrorystycznych w Paryżu. Czy okazują mu wsparcie? Czy Alain boi się jechać do Francji?

  Po zamachach terrorystycznych w Paryżu opinia publiczna zaczęła zastanawiać się, czy należy wprowadzić środki prewencyjne, które z jednej strony mogą zapobiec w przyszłości ewentualnym atakom, ale z drugiej - ograniczą wolność Francuzów. O zdanie zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: byłego antyterrorystę Jerzego Dziewulskiego, Grzegorza Cieślaka z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas i urodzonego we Francji Dawida Gaborioud. Czy - jak powiedział jeden z francuskich polityków - Wojna z terroryzmem jest przegrana?

  Po zamachach terrorystycznych w Paryżu Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, podobnie jak inne najważniejsze budynki na świecie, mienił się kolorami Francji. Mieszkańcy Warszawy zebrali się pod francuską ambasadą, by oddać hołd ofiarom zamachów. Rozmawiała z nimi dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

  Anna Kalczyńska, wraz z ekipą Dzień Dobry TVN, była w centrum wydarzeń, w Paryżu: "Byliśmy w tej dzielnicy, gdybyśmy poszli do innej restauracji bylibyśmy wśród tych ludzi (...) być tak blisko to jest takie doświadczenie ... graniczne". Jakie emocje panowały na ulicach miasta chwilę po zamachach? Co czują ludzie, którzy uratowali się z masakry? Nasza dziennikarka skontaktowała się też z panem Mieczysławem Włodarczykiem, który mieszka na ulicy, przy której znajduje się klub Bataclan i ze swojego balkonu widział tragiczne wydarzenia. Pan Mieczysław przesłał nam także przerażający film, na którym widać jak służby francuskie wynoszą z budynku ciała zabitych w zamachu osób ...

  Manuela Gretkowska: "Zamykamy granice wracają nacjonalizmy i o to Rosji chodziło (...) W Polsce już nastąpiły zamachy... na zdrowy rozum". Czy tragiczne wydarzenia, do których doszło w Paryżu, są do uniknięcia, czy powinniśmy "przyzwyczaić się" do tego, że będą się one zdarzać? Kto zyskuje na działaniach terrorystycznych w Europie? Czy Polska, która nie ma ustawy antyterrorystycznej ani przepisów, które regulują takie sytuacje powinna czuć się zagrożona, zwłaszcza w obliczu tego, że jak mówi nasz gość, ekspert ds. stosunków międzynarodowych, dr Wojciech Szewko: "Terroryści są w Polsce i czują się bezpiecznie, bo nie ma żadnych instrumentów, żeby ich ścigać ".

  Anna Kalczyńska prosto z Paryża! Dziennikarka Dzień Dobry TVN była w 10. dzielnicy gdy miastem wstrząsnęła seria zamachów terrorystycznych! Jak wyglądał ten, tragiczny, wieczór w stolicy Francji i jak dziś rano wyglądają jej ulice? W zamachach, do których przyznało się Państwo Islamskie, zginęło ponad 120 osób, a wiele innych zostało rannych! Jutro (w niedzielę 15 listopada) Anna Kalczyńska w Dzień Dobry TVN opowie jakie emocje towarzyszyły jej i tysiącom ludzi na ulicach miasta zaatakowanego przez terrorystów.

  W kolejnym odcinku programu „Kobieta na krańcu świata” Martyna Wojciechowska wyruszyła do… Paryża, w którym żyje bardzo wielu imigrantów. Próbują żyć po europejsku, jednak bardzo wielu nie chce rezygnować ze swoich tradycji. Ekipa Martyny nie zawsze była mile widziana. Są takie części miasta, gdzie nie lubią ekip filmowych. Z jakiego powodu? Więcej o pobycie Martyny w Paryżu dzisiaj o 11.00 na antenie TVN.

  Agnieszka Jastrzębska wybrała się na Paryski Tydzień Mody. Spotkała się tam z Ewą Minge, której kolekcji haute couture, oczywiście, nie mogło w Paryżu zabraknąć! Co projektantka powiedziała nam o kotach, motylach i swojej kolekcji, o czym możemy przeczytać w jej biografii i jak zapowiada się nowy etap w życiu Ewy?

  Z malowniczych okolic Paryża pochodzi Rose Alphonsine Plessis, do której przylgnął przydomek kurtyzany świata. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Urszula Chincz postanowiła dowiedzieć się, w czym tkwiła wyjątkowość dziewczyny, dla której głowę stracił nawet sam Aleksandrem Dumas? Tak właśnie powstało jego najsłynniejsze dzieło "Dama Kameliowa". Bądzcie z nami w sobotę od 8:30!

  Dziennikarka Urszula Chincz spotkała się w Paryżu z Patrycją Volny. Jak wygląda paryskie życie córki Jacka Kaczmarskiego? Jak wspomina swoje dzieciństwo? Czego jej wówczas najbardziej brakowało? Caly wywiad zobaczycie w tę sobotę w Dzień Dobry TVN!

  Naszym gościem w studiu Dzień Dobry TVN był Przemek Kossakowski - człowiek od zadań, specjalnych, który przemierza świat w poszukiwaniu kolejnych wyzwań. Czym zaskoczył go Bangkok? Czego doświadczył w Paryżu i na Majorce? Czym jest tatuaż dla Tajów? Czy Przemek Kossakowski zrobił sobie tatuaż? Przekonacie się o tym już dziś o 22:00 w telewizji TTV!

  W Paryżu, przed sklepem koszernym, w którym w piątek, 9 stycznia, uzbrojony mężczyzna wziął zakładników, ze świadkiem tych wydarzeń rozmawiała Anna Kalczyńska. Jak wyglądał ten zamach z jego perspektywy?