Polskie siatkarki komentują olimpijski awans: "Emocje opadły i dalej było małe świętowanko"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Siatkarki pokazały, na co je stać
Siatkarki pokazały, na co je stać
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Bieg po Nowe Życie. Wisła 2022. Wspieramy polską transplantologię
Bieg po Nowe Życie. Wisła 2022. Wspieramy polską transplantologię
Mistrzyni Europy w trójboju siłowym
Mistrzyni Europy w trójboju siłowym
Sup, wake, a może surfing? Czas na sporty wodne!
Sup, wake, a może surfing? Czas na sporty wodne!
Jak ćwiczyć z gumami?
Jak ćwiczyć z gumami?
Najnowsza moda w fitnessie - taniec sensualny
Najnowsza moda w fitnessie - taniec sensualny
Wiosenna dawka energii od Qczaja
Wiosenna dawka energii od Qczaja
Proste ćwiczenia na stres - całość
Proste ćwiczenia na stres - całość
Trening brzucha
Trening brzucha
Trening z taśmami dla każdego
Trening z taśmami dla każdego
Czy sportowcy powinni być wzorem do naśladowania?
Czy sportowcy powinni być wzorem do naśladowania?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Kanapowe ćwiczenia dla leniuszków
Kanapowe ćwiczenia dla leniuszków
Trening kettlebell lifting
Trening kettlebell lifting
Reprezentacja Polski siatkarek zagra na igrzyskach olimpijskich w Paryżu, a w Dzień Dobry TVN opowiedziała o emocjach, które im towarzyszyły na boisku oraz o wzajemnym wsparciu. - Jestem dumna, że tak sobie radzimy - przyznała Maria Stenzel grająca na pozycji libero.

Siatkarki reprezentacji Polski zagrają na igrzyskach olimpijskich w Paryżu

Biało-Czerwone wywalczyły olimpijski awans na zakończenie zmagań w turnieju kwalifikacyjnym w łódzkiej Atlas Arenie. W decydującym spotkaniu pokonały Włoszki 3:1. To ogromny sukces żeńskiej kadry, która na występ w igrzyskach czekała od 2008 roku.

- Pierwszego wieczoru jeszcze nie dochodziło do nas, co tak naprawdę się wydarzyło. Ogromne szczęście, łzy i nieopisana radość. To coś niesamowitego - przyznała Monika Fedusio. - Podpisuję się pod tym, co Monika powiedziała, bo tak naprawdę myślę, że przez pierwszą noc nie do końca do wszystkich dochodziło, co zrobiłyśmy. Potem te emocje opadły i dalej było małe świętowanko czy to z rodziną, czy ze znajomymi. Wsparcie bardzo czułyśmy - dodała Martyna Czyrniańska.

Po zwycięstwie kadrowiczki zaśpiewały w szatni utwór "No pokaż, na co Cię stać" zespołu Feel, a nagranie ich występu stało się viralem.

- Bardzo dużo polskich utworów nam towarzyszy. Szczególnie takich, gdzie troszeczkę czujemy, że to nas niesie, kiedy gramy u siebie w Polsce i mamy własnego DJ-a na sali. On wie, jakie utwory dla nas puszczać, żebyśmy jeszcze bardziej się nakręcały - wyjaśniła Kamila Witkowska.

Piotr Kupicha przesłał redakcji Dzień Dobry TVN specjalne nagranie z gratulacjami dla siatkarek:

Piotr Kupicha gratuluje polskim siatkarkom
Źródło: Archiwum prywatne Piotr Kupicha

Wzajemne wsparcie podstawą sukcesów siatkarek

Przyjacielska atmosfera i wzajemne wsparcie to siła sukcesów naszej reprezentacji.

- Myślę, że stworzyłyśmy bardzo fajny kolektyw, jeśli chodzi o charakter tej drużyny. Dlatego ta atmosfera zrobiła się naprawdę niesamowita - nawet przez te 5 miesięcy, które spędziłyśmy razem - mimo jakichś zgrzytów, bo wiadomo, że czasami się zdarzają, ale jest ich niewiele. Jestem dumna, że tak sobie radzimy i z tej drużyny zrobiło się coś pięknego. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tym wszystkim, bo to naprawdę duża radość - zadeklarowała Maria Stenzel.

A jak Joanna Wołosz odnajduje się w "kapitańskiej" roli? - Będąc kapitanem i jedną z najstarszych zawodniczek, powiedzmy z większym doświadczeniem, na pewno odpowiedzialność jest duża i lubię ją mieć na barkach. Wydaje mi się, że każda z nas troszeczkę dźwiga ten ciężar i po prostu całą drużyną wiemy, o co gramy. Wiemy, gdzie chcemy zajść - wyjaśniła rozgrywająca.

Jakie emocje towarzyszom siatkarkom podczas zagrywki? Czy miały czas na odpoczynek? Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości